Hatsan czy coś innego?

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Juro
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 19 listopada 2016, 22:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Hatsan czy coś innego?

Post autor: Juro »

Popatrzyłem na jakieś tanie gówno z militarii. Poczułem niepewność i znalazłem te forum. Oczywiście, że jestem amatorem.. Parę lat temu postrzelałem z jakiejś tańszej wiatrówki na imprezie. Poczytałem trochę i często piszecie o cekausie. Na nim znalazłem Hatsan Ranger 95 QT Ultra. Mój przedział cenowy do samej wiatrówki to około 1000zł +- do wydania. Chciałbym postrzelać na większe odległości +50m, lecz nie wiem w końcu co wybrać.

-Interesuję mnie sprężynowa bez gazów.
-Celownik optyczny w miarę tak, aby mój portfel nie piszczał z biedy. O ile warto jakikolwiek do danego sprzętu.
-Jak tuningować taką wiatrówkę? Czy na prośbę ten cekaus to robi?
-Jaki śrut wybrać i jak dbać o oferowaną przez was wiatrówkę?
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2016, 23:15 przez Juro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Cortez »

Juro pisze:...Jak tuningować taką wiatrówkę? Czy na prośbę ten Cekaus to robi? ...
...a nie prościej zadzwonić po prostu do Przemka i dopytać??? :one:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: ninalken »

Kolega świeży, więc Przemka nie kojarzy.... Przeżywałem to więc Ci odpowiem. Powiem szczerze przedział cenowy "najgorszy" :-D ,bo to takie najdroższe "nówki" z najtańszych albo tanie dobre używki. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie do czego ma być karabinek? +50m? Na pewno? Ok. ale wtedy dochodzi optyka... +/- 300 może 200 (używane Point Precision, Delta Optical Clasic, Leapers) Nie chciałbym Tobie nic narzucać - naprawdę poczytaj... Jeśli chodzi o Hatsana to sam mam 95 + DOC i jestem zadowolony... Ale po roku strzelania szukam dalej - "choroba" się rozwinęła :-D
Moja rada jest taka: śledź dział K/S i wypatruj swojej okazji, bo takie Hatsany po poprawkach można za 600 - 700pln wyciągnąć do tego lunetka i zamkniesz się w sugerowanej kwocie, przy okazji koszty "tuningu" Cię ominą. Kontakt z Przemkiem z Cekausa (Hiszpan63) jak najbardziej polecam - sam miałem tą przyjemność uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Pozdro.. powodzenia.
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
Juro
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 19 listopada 2016, 22:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Juro »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Napisałem 1000zł +- w taki sposób, że nie koniecznie w tym się muszę zamknąć. Spodziewałem się, że optyka droga bo przeglądałem oferty, do których nie wiedziałem jak podejść. W głowie, czy to pasuje w ogóle? Jak to montować?! O co tu chodzi? :P Napiszę także do Pana Przemka tak jak proponujecie.
Awatar użytkownika
spioch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 listopada 2015, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: spioch »

Tak jak pisze kolega wyżej-optyka przynajmniej 200-300 zazwyczaj za używkę z wcześniej wymienionych.
1000pln starszy na nowego dopieszczonego hatsana (55-95) z którego będziesz zadowolony..ale jeśli popadniesz dalej w ten "odmęt szaleństwa" po pewnym czasie zapragniesz większej precyzji, a tą napawno zapewni Ci (za podobną kwotę) używane Hw (50-95 zazwyczaj są wyceniane koło1000).
Ja miałem tak samo-najpierw nowy,tuningowany hatsan55 (celny i mocny),ale kiedy cele zaczęły odsuwać się co raz bardziej lub "maleć"na określonym dystansie, z powodzeniem zastąpił go Hw95 (lepsza celność bez strat w enrgii..)
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Jarmiz78 »

Niech kolega spróbuje najpierw na Hatsanie 95,np.od Dębowego.Na początek niezła,a lepsza jakość od Hatsana 55.Postrzelaj najpierw na 30 m z otwartych,spodoba się to zainwestuj w optykę tańszą,np.PP.
Jak się rozkręcisz,co na pewno się stanie,zaczniesz "gonić króliczka".
Sprzęt odsprzedaż bez straty,kupisz następny...
I tak w kółko...ja tak już mam i większość forumowiczów też :621:
Debowewiatrowki
8-)
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: oberro »

Jakby co to w K/S jest wystawiony mój Hatsan 55 po gruntownych poprawkach. Fakt 95 to nie jest, ale też wdzięczny sprzęt i po poprawkach całkiem kulturalny. Jak będziesz oglądał lunety, to te które koledzy wymienili, jeżeli po kilkudziesięciu/kilkuset strzałach nie chcesz mieć grzechotki. O tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia sam właśnie się boleśnie (dla portfela) przekonałem.
Juro
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 19 listopada 2016, 22:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Juro »

Jarmiz78
A coś z lepszych lunetek proponujesz?
KK_13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 22 października 2011, 23:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: KK_13 »

Moim skromnym zdaniem tysiaka to lepiej przeznaczyć na HW a nie Hatsana. Jeżeli ma być nówka to dokładnie za 1020 zł można kupić nowe HW 50 w znanym na forum sklepie (A. Kliszewski). Jeżeli używka to tak jak napisali poprzednicy - K/S. Co do lunetek to proponuję poczytać dział "Optyka".
makarus
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 00:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: makarus »

Mój przedmówca ma rację gdzieś wisi ogłoszenie HW50 S za 800 zł poszukaj na znanych portalach aukcyjnych zostanie ci troche kaski na tuning Hogana i już masz idealny sprzęcik na początek celnej zabawy w strzelanie do tego Delta Optical Classic 3-9x40 z Mil Dotem przefokusowana na nasze dystanse za jakieś 300 -350 zł (jedna wisi w K/Sie) i masz świetny komplet na początek. A co najważniejsze nie zrazi cię niecelnością bo jeśli nie trafisz z takiego kompletu to będzie znaczyło , że musisz jeszcze trochę potrenować. Można iść drogą na przełaj ale i tak dojdziesz w to same miejsce. lepiej od razu kupić coś co da ci frajdę i będzie celne i powtarzalne przez wiele tysięcy strzałów.
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: BENSA »

makarus pisze:Można iść drogą na przełaj ale i tak dojdziesz w to same miejsce. lepiej od razu kupić coś co da ci frajdę i będzie celne i powtarzalne przez wiele tysięcy strzałów.
:piwo:
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Sam przerobiłem drogę na przełaj i potwierdzam, że nie warto. Pomijam epizod z B3 :shame: , ale pierwsza poważniejsza wiatrówka to stary Hatsan 55 z lunetką (mała Barska, żeby nie było, że jakaś bazarówka :) ). Zero satysfakcji, za to dużo frustracji. I dopiero wtedy trafiłem na ludzi, którzy strzelają HFT. Zostałem skierowany na fora oraz otrzymałem całą masę bezcennych porad. Po dwóch miesiącach, (dzięki ludziom, którzy zdecydowanie mają większe pojęcie o sprzęcie) dałem się namówić na używane HW97 po tuningu Maćka Dębowego i do tego Leapers 6-24x50 AO.
Efekt: banan od ucha do ucha przy każdym strzelaniu. :) :) :)
Co prawda do hatsana nie dołożyłem przy odsprzedaży, ale po co, jak można raz, a dobrze. :583:
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2018, 08:50 przez BENSA, łącznie zmieniany 1 raz.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Tommy54 »

BENSA pisze:... (dzięki ludziom, którzy zdecydowanie mają większe pojęcie o sprzęcie) dałem się namówić na używane HW97 po tuningu Maćka Dębowego i do tego Leapers 6-24x50 AO.
Efekt: banan od ucha do ucha przy każdym strzelaniu. :) :) :)
Ja jednak myślę , że ci ludzie mieli "średnie" pojęcie o sprzęcie do HFT. Ten Leapers to...nieporozumienie , o takich parametrach to luneta do benchrestu lub FT , oczywiście z innej jakości optyką .
Poradziłbym Ci zmianą lunety na sensowną do HFT - będą z pewnością DWA banany od ucha do ucha ... :-D
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: BENSA »

Doradzili karabinek, a lupkę wziąłem sam (niedrogie rozwiązanie tymczasowe, nie wszystko naraz). Ale nawet z nią ostatni na zawodach nie byłem, a zbyt wiele nie trenuję. Jak finans pozwoli to mam coś na oku, ale na razie nie chcę zapeszać.
A co do fachowości doradców, to mają w dziedzinie HFT zdecydowanie więcej sukcesów niż Ty. :wink:
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: ben_sage »

Z hatsanów miałem między innymi 95 i zdecydowanie hw50. H95 to ja kupiłem parę lat temu za 450-499zł i tyle jest warty ,takie były normalne ceny w sklepach jakiś czas temu.
W życiu nie przyszło by mi do głowy by za to dać 700zł i jeszcze koszt tuningu bezsens.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan czy coś innego?

Post autor: Tommy54 »

BENSA pisze:... to mają w dziedzinie HFT zdecydowanie więcej sukcesów niż Ty. :wink:
bo trenują i strzelają , więc nic dziwnego.
Ja nie trenuję i nie wchodzę w temat (z racji wieku i uwarunkowania logistycznego ) , ale na dwóch moich pierwszych zawodach , wystrzelałem 88,3% i 92,5% pkt. zwycięzców w kategorii HFT . Ale się "nie potnę" , że tylko tyle % pkt wystrzelałem :(
A w sprzęcie pneumat siedzę 51 lat i też co nieco o tym wiem :-D
Chciałem doradzić - wyszło jak zawsze.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”