crosman "remington" summit

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Achtung
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

crosman "remington" summit

Post autor: Achtung »

Witam Panie i Panów. Opowiem o mojej krótkiej, aczkolwiek barwnej przygodzie z tytułową chininą. Kupiłem ją jako już drugiego summita. Różnica spora, przy pierwszym egzemplarzu nie posiadalem warsztatu.

Także po kolei, wiatrówki nie kupiłem nowej, kupiłem tanią. Ogłoszenie i były właściciel mówili " nie ma spustu poza tym nowa". Otworzyłem paczkę, fakt brak języka spustowwgo, kołka i sprężyny ALE: co rzuciło mi się wcześniej w oczy to odlamany obiektyw chińskiej lupki i brak obciaznika lufy. Dystans spod stopki też znikł. Nie przerazilo mnie to, reklamacja lunety na poczcie, czekam na ubezpieczenie, mniejsza z tym.

Karabinek na stół, język spustowy z regulacjami robiłem ~3h. Lotniczy dural, lekki, dość twardy, przyjemny w obróbce. Kołek ze śruby m4 z podtoczeniem na zabezpieczenie + kołek zabezpieczenia przed wystrzalem złamanej z m5. Sprężyny brak, ale spasowanie + śruby robaczkowe do regulacji sprawdziły się, nie polerowalem nic, przyjdzie pora.

Lufę zeszlifowalem 2-3mm i korona. W tłok podkładka z ptfe, pet cięty na cieplo, pod "czopek" sprężyny tez podkładka z ptfe 1mm. Smaru na grubo, gęsty MoS2. Aha czopek przetoczylem około 0,2 bo nie wchodził w peta, a kolejność chciałem taka a nie inną. Nawiasem mówiąc, luz tłok-sprężyna to porażka, bez peta to śmieć.

Jako że jestem bardziej niecierpliwy niż leniwy, na górę w montaż poszedł przeziernik/diopter stały + regulowana muszka tunelowo- nietunelowa. Oczywiście zrobione przeze mnie z duralu, a przeziernik z pvc, PA6 i tytanowego nita.

Lakier zeszlifowalem, poprawiłem szachownice, na górę olej lniany.

Wnioski / efekty robocizny:
- cicho, brak rzerzenia
-trzyma się jak drewno, nie jak śliska kiszke.
- celowanie jest niesamowite. To bydle nie jest w stanie go zepsuć.
-mniej szarpie. Wydaje mi się że kwestia PET+gesty MoS2.
-nie jestem w stanie ocenić skupienia dzisiaj. Pykam jsb exact 4.52, wydaje mi się że na 25m zejde niżej złotówki.

Na 10m dziś robiłem nizej grosza na 8m przy 5 strzalach.

Pytania, komentarze, sugestie, krytyczne czy nie, są na miejscu, to mój pierwszy temat na temat.

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”