Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ligier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2016, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: ligier »

Z nowych sklepowych to nic nie polecę bo wiatrówka za 380 zł niczym nie różni się od tej za 1000 zł i nawet więcej , większość giwer pochodzi i tak z tych samych fabryk i użytych podobnych materiałów więc cała paplanina to tylko marketing, kupisz i tak za jakiś czas zapragniesz czegoś " prawdziwego" jeśli już się uparłeś na coś nowego i na dłuższy czas to zostaje Ci tylko wybór między HW ,Diana , BSA, ale ten tysiak to może być mało , ewentualnie Slavia 634 ale to pólka niżej .w zasadzie z tańszych to zostaje tylko Hatsan 95 albo 55 , tyle że trzeba je nabyć już poprawione ( sklep) albo samemu to zrobić , jest to banalnie prosty zabieg , dodam jeszcze że kupując tutaj na forum od kogoś pewnego nawet stary sprzęt będzie lepiej działał od tego sklepowego . a takie elementy jak tłok czy sprężyna są elementami zużywającymi się i podlegaja naprawie i wymianie więc ich stan nie ma znaczenia w dalszej perspektywie .Pozdrawiam . Tutaj ciekawa oferta HW 50 co prawda bez spustu record ale to mało istotny szczegół .
BSA Supersport .177 Ultra Open sights ( classic airgun )
Awatar użytkownika
motaba_virus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2015, 09:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: motaba_virus »

tom1980 pisze:Na bron.pl kupię zupełnie nową, nasmarowaną, przygotowaną do strzelania
I tu się bardzo mylisz :-D Wszystkie nowe wiatrówki, a w szczególności te tańsze, trzeba umyć z fabrycznych smarów i nasmarować tak jak powinno być- różnica jest duuuuża.
Jeśli kupisz używkę z pewnego źródła to karabinek najpewniej będzie bardziej dopracowany niż fabryczny, no chyba, że kupisz nowy poprawiony (oferowany przez kilka znanych na forum sklepów)
Benzburg
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2016, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: Benzburg »

Witam,

Prośba o poradzenie, w którym kierunku iść z modyfikacją pudełkowej wiatrówki. W moim przypadku to hatsan 90,
aczkolwiek nie wiem z racji braku doświadczenia co ma sens techniczny i ekonomiczny.
Wybrać vortexa czy sprężyne oteva?
Zakres podstawowej modyfikacji to oszlifowanie, wyczyszczenie, nasmarowanie oraz modyfikacje uszczelki i sprężyny;
Czy warto dołożyć kolejną 100wkę i wziąć się w przypadku hatsana także za modyfikacje spustu?

Będę wdzięczny za dobre słowo, pozdrawiam,..
Awatar użytkownika
spioch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 listopada 2015, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: spioch »

Hatsany 55-95 (czyli także 90) to ten sam system,różne osady..na dzień dzisiejszy warto wybierać tylko ze spustem quatro,który dość łatwo samodzielnie wyregulować. W pudełkowym harnasiu dużo daje rozbiórka ,mycie benz.ekstr. ,szlifowanie/polerowanie zadziorów i tłoka(papier 600,1200,2000),smarowanie sprężyny smarem molibdenowym. Jak dołożysz do tego dłuższą, lepiej spasowaną prowadnicę i nową uszczelkę zepto-będzie fajnym rekreacyjnym sprzętem. Większość tych poprawek można wykonać w domu przy użyciu najprostszych narzędzi.
Ja w skrócie zrobiłem tak z h55,później wysłałem go na pełny tuning do specjalisty(strzelał jeszcze celniej). W międzyczasie kombinowałem ze sprężyną gaz.vortex-nie polecam..
A na końcu za podobną kwotę(jak wcześniej na wszystko wydałem) kupiłem tutaj na forum używane Hw95,które już na początku było celniejsze i to z otwartych,od hatsana z lunetą.
To co piszą powyżej koledzy to sama prawda (ja też niestety wyważałem te otwarte drzwi :( ..za 800-1000zł można kupić używane Hw30-95, które na pewno będzie strzelać lepiej i celniej od hatsana. Sama moc nic nie daje,jeśli nie możemy celnie i powtarzalnie trafiać..a 14-15j hw potrafi rozwalać cele na dużych dystansach (sam sprawdzałem :)
krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: krzycho1708 »

Kolego henk1, nie ma co się bać używanych karabinków, większość szanujących się strzelców forumowych szanuje także swój sprzęt i dopieszcza go by strzelał jak najlepiej i jak najcelniej.
Oczywiście że każdy sprzęt się zużywa, w przypadku starszych sprężynówek łamanych, na pewno sprężyna będzie słabsza niż gdy karabinek wyszedł z linii produkcyjnej. Mogą powstawać luzy na kostce (zawias lufy) a czy sama lufa się wyciera? Nie, będzie ona zaołowiona (można powiedzieć wypolerowana) ale na pewno nie wytarta, chyba że ktoś strzelał stalowymi BB-s.
Ale należy też pamiętać że kiedyś używano lepszych materiałów i niekiedy wiekowe karabinki będą lepsze niż nowe.
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: oberro »

krzycho1708 pisze:większość szanujących się strzelców forumowych szanuje także swój sprzęt i dopieszcza go by strzelał jak najlepiej i jak najcelniej.
I dlatego właśnie najtrudniejszym zadaniem zaraz po ocenie oferty, jest ocena sprzedającego. Czasami już po kilku zdaniach rozmowy, jak zacznie się przechwalać jak to wywija blachę na drugą stronę jak walnie z jakiegoś "wynalazkowego" śrutu itp. widać z kim ma się do czynienia. Tego się raczej tutaj na forum nie spotka, ale odbywałem już takie rozmowy.
Kupując na portalach aukcyjnych trzeba tez uważać na sprzęt "tuningowany". Czy był to tuning przeprowadzony fachowo w celu poprawienia kultury pracy, czy polegający na założeniu potrójnej sprężyny kupionej na aukcji o tytule "Tuning - Mega moc", już nie wspominając o tuningu fikcyjnym. Dobrze wtedy wypytać kto i co dokładnie zrobił ew. poprosić o nr seryjny, bo część tunerów rejestruje u siebie sprzęt który przeszedł przez ich ręce.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: Jarmiz78 »

Dlatego oduczyłem się kupowania na alledrogo i olx(chyba,że sprzedającym jest znany forumowicz).Jak kupiłem nową,już po poprawkach,to ze sklepu polecanego na forum,a jak używaną,to tylko na forum.Na tych dwóch portalach aukcyjnych się "przejechałem",tutaj nigdy.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
andytaxi44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2018, 08:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Post autor: andytaxi44 »

Portali nie należy się bać. To jak z kupnem używanego samochodu. Wymieniasz filtry,oleje,rozrząd i śmigasz. Ja na Olx kupiłem Hatsana 35 za 2 stówki. Kupiłem gas-struta GS 750 za stówkę. Uszczelkę Zepto tłoka za 4 dychy i kilka oringów w hydrauliku do lufy za mniej niż piątaka. I mam znowu prawie nową wiatrówkę. Kto umie zmienić koło w samochodzie,sam sobie wymieni bebechy w wiatrówce. W łyżkę od zupy zawiszoną na sznurku trafiam z 30 metrów. Nie zawsze.ale frajda jest.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”