Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ligier
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wiatrówka karabinowa łamana, polećcie coś proszę

Postautor: ligier » 2016-07-06, 14:34

Na gwarancję to raczej nie licz że Ci poprawią , a sam i tak pewnie lepiej to zrobisz niż oni , zasady naprawy i poprawiania fabryki są proste więc tym bardziej używka do tego się nadaje , tutaj masz świetny karabinek dobrej starej produkcji w wersji MK 4 , nie gorszy w celności i wykonaniu od HW 30 tyle że u nas mało znany i w 5.5 mm , takie jest moje zdanie . BSA
BSA Supersport .177 Ultra Open sights ( classic airgun )

tom1980

Postautor: tom1980 » 2016-07-07, 09:02

Przede wszystkim bardzo Ci dziękuję, natomiast w ogłoszeniu nic nie ma na temat ile ta wiatrówka ma wystrzelonych śrutów. Z zewnątrz dobrze wygląda ale nie wiadomo jak tam te elementy jak tłok, sprężyna itp. Na bron.pl kupię zupełnie nową, nasmarowaną, przygotowaną do strzelania. Ja z przekonania raczej nie kupuję używek (kiedyś kupiłem coś na alllegro i się sparzyłem). Widzę, że masz dużą wiedzę dlatego jeszcze zadam pytanie, a co z wiatrówek https://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesor ... -karabinki byś mi polecił - w cenie do 1000 zł.

Awatar użytkownika
ligier

Postautor: ligier » 2016-07-07, 15:32

Z nowych sklepowych to nic nie polecę bo wiatrówka za 380 zł niczym nie różni się od tej za 1000 zł i nawet więcej , większość giwer pochodzi i tak z tych samych fabryk i użytych podobnych materiałów więc cała paplanina to tylko marketing, kupisz i tak za jakiś czas zapragniesz czegoś " prawdziwego" jeśli już się uparłeś na coś nowego i na dłuższy czas to zostaje Ci tylko wybór między HW ,Diana , BSA, ale ten tysiak to może być mało , ewentualnie Slavia 634 ale to pólka niżej .w zasadzie z tańszych to zostaje tylko Hatsan 95 albo 55 , tyle że trzeba je nabyć już poprawione ( sklep) albo samemu to zrobić , jest to banalnie prosty zabieg , dodam jeszcze że kupując tutaj na forum od kogoś pewnego nawet stary sprzęt będzie lepiej działał od tego sklepowego . a takie elementy jak tłok czy sprężyna są elementami zużywającymi się i podlegaja naprawie i wymianie więc ich stan nie ma znaczenia w dalszej perspektywie .Pozdrawiam . Tutaj ciekawa oferta HW 50 co prawda bez spustu record ale to mało istotny szczegół .
BSA Supersport .177 Ultra Open sights ( classic airgun )

Awatar użytkownika
motaba_virus

Postautor: motaba_virus » 2016-07-07, 19:01

tom1980 pisze:Na bron.pl kupię zupełnie nową, nasmarowaną, przygotowaną do strzelania

I tu się bardzo mylisz :-D Wszystkie nowe wiatrówki, a w szczególności te tańsze, trzeba umyć z fabrycznych smarów i nasmarować tak jak powinno być- różnica jest duuuuża.
Jeśli kupisz używkę z pewnego źródła to karabinek najpewniej będzie bardziej dopracowany niż fabryczny, no chyba, że kupisz nowy poprawiony (oferowany przez kilka znanych na forum sklepów)

Benzburg

Postautor: Benzburg » 2016-10-16, 13:37

Witam,

Prośba o poradzenie, w którym kierunku iść z modyfikacją pudełkowej wiatrówki. W moim przypadku to hatsan 90,
aczkolwiek nie wiem z racji braku doświadczenia co ma sens techniczny i ekonomiczny.
Wybrać vortexa czy sprężyne oteva?
Zakres podstawowej modyfikacji to oszlifowanie, wyczyszczenie, nasmarowanie oraz modyfikacje uszczelki i sprężyny;
Czy warto dołożyć kolejną 100wkę i wziąć się w przypadku hatsana także za modyfikacje spustu?

Będę wdzięczny za dobre słowo, pozdrawiam,..

Awatar użytkownika
spioch

Postautor: spioch » 2016-10-19, 13:01

Hatsany 55-95 (czyli także 90) to ten sam system,różne osady..na dzień dzisiejszy warto wybierać tylko ze spustem quatro,który dość łatwo samodzielnie wyregulować. W pudełkowym harnasiu dużo daje rozbiórka ,mycie benz.ekstr. ,szlifowanie/polerowanie zadziorów i tłoka(papier 600,1200,2000),smarowanie sprężyny smarem molibdenowym. Jak dołożysz do tego dłuższą, lepiej spasowaną prowadnicę i nową uszczelkę zepto-będzie fajnym rekreacyjnym sprzętem. Większość tych poprawek można wykonać w domu przy użyciu najprostszych narzędzi.
Ja w skrócie zrobiłem tak z h55,później wysłałem go na pełny tuning do specjalisty(strzelał jeszcze celniej). W międzyczasie kombinowałem ze sprężyną gaz.vortex-nie polecam..
A na końcu za podobną kwotę(jak wcześniej na wszystko wydałem) kupiłem tutaj na forum używane Hw95,które już na początku było celniejsze i to z otwartych,od hatsana z lunetą.
To co piszą powyżej koledzy to sama prawda (ja też niestety wyważałem te otwarte drzwi :( ..za 800-1000zł można kupić używane Hw30-95, które na pewno będzie strzelać lepiej i celniej od hatsana. Sama moc nic nie daje,jeśli nie możemy celnie i powtarzalnie trafiać..a 14-15j hw potrafi rozwalać cele na dużych dystansach (sam sprawdzałem :)

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”