Wideorecenzje

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Grossus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 730
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Wideorecenzje

Post autor: Grossus »

Dyletanci wiatrówkowi borą się za tworzenie recenzji na youtube. Ogólnie mało mnie interesuje kto na co wydaje kasę, ale zachwalanie B3/Lidera 44 to duża przesada. Te dwa poniższe filmiki, moim zdaniem, są szkodliwe. Starym wygom tłumaczyć tego nie trzeba, ale wyobraźcie sobie całkowitą świerzynkę, która szukając informacji na YT znajdzie takie bzdury. Na dodatek pod filmem same pozytywne opinie podobnych dyletantów. Jeśli chcecie się pośmiać to zapraszam do obejrzenia tych dwóch "recenzji". ;laughing:


Wielkopolska Sekcja Strzelectwa Terenowego STRZELEC
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 7
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wideorecenzje

Post autor: slawol75 »

Witaj,
z dużym prawdopodobieństwem to jest napędzanie sobie sprzedaży. Recenzje pewnie tego samego (tej samej ekipy) człowieka. Potem wystawia na znanym portalu i sprzedaje setki sztuk... ,,Świerzak" szukając wiadomości natrafia na filmik + recenzeje i ,,trafiony zatopiony" szczęśliwy kupuje :mad:
A filmik, wiadomo. Ściema...
pozdrawiam
zawsze środkiem krzyża :-D
W_Pawel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 20 września 2014, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: W_Pawel »

Ale profesjonaliści też robią.
Typowy kanał recenzujący - AirgunGearShow.
Strzelcy, którzy fajnie opowiadają o testowanych karabinkach, ale także pokazują filmiki ze polowań i inne ciekawe rzeczy:
Ted's Holdover
AirArmsHuntingSA

To te, które znam i lubię oglądać. Macie jakieś inne, fajne kanały o wiatrówka, to może dorzucić w tym wątku, aby początkujący mogli sobie najpierw pooglądać?
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: Zmara »

Do podanych przez Kolegę kanałów (swoją drogą subskrybuje i regularnie oglądam kanały: Teda - zaczął wreszcie wrzucać nowe filmiki i Matta) dodałbym jeszcze AirgunWebTV Ricka Eutslera oraz zdobywający coraz więcej widzów kanał Steve'a - Airgun Exploration & Advancement Channel.
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: rek »

Myślałem że "wiatrowej broni sportowej" nic nie przebije, a tu proszę "przykuc snajperski" (nawet google się poddało: "Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla hasła" :( ) i strzelanie do monety. Chodzi oczywiście o filmy podlinkowane na początku wątku. Jednak niechlujstwo ich twórców aż boli i wygląda na celowe, a zbliżenie na wspomnianą monetę jest nieostre, jednak chyba to virale kanałów lub importowanego na kilogramy produktu, jak wspomniał slawol75.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: witboj »

Proponuję krytykę bardziej konstruktywną - i nakręcenie czegoś swojego ;-)
W_Pawel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 20 września 2014, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: W_Pawel »

Myślę, że nie jest to takie trudne dla kogoś, kto siedzi w temacie. A filmik z pierwszego wątku wydaje mi się filmikiem chłopaka podjaranego pierwszą wiatrówką. Mam ucywilizowanego Summita. Nic nadzwyczajnego, ale w porównaniu ze sklepową Norconią Germany, czy tym podobnymi, to niebo, a ziemia. Akurat miałem możliwość porównać bezpośrednio.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: rek »

@witboj
Nie dam się namówić, zanim nie będę potrafił zrobić tego przyzwoicie :)
spin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 10 września 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: spin »

W filmie z 1-linku, pada stwierdzenie (2min.45sek), że na brytyjskich forach prędkość wiatrówek mierzą na spektrometrach - przynajmniej ten gostek mógłby nie wprowadzać młodych ludzi w błąd, bo rzeczywiście ktoś kupi sobie spektrometr do tych celów.. :wink:
spin
HW90K/BSAUltraBullPup/DemyanM2/HW75
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: erli »

przynajmniej ten gostek mógłby nie wprowadzać młodych ludzi w błąd, bo rzeczywiście ktoś kupi sobie spektrometr do tych celów
Oj tam... a niech nawet kompas i buslę kupują ;)
A tak już zupełnie serio to się zastanawiam n aile ludzie ufają takim filmom. Niewątpliwie są one:
- albo filmami mającymi napędzać ruch dla wszelkich sprzedawców taniej chińszczyzny - i nie miałbym nic w sumie przeciwko temu gdyby to było nazwane po imieniu... sprzedaję, reklamuję
- albo to filmy totalnych zieleniaków wiatrówkowych z zacięciem do bycia videoblogerem - a jak wiadomo każdy nowicjusz cierpi na dolegliwość zwaną zapałem neofity... i tu w sumie to widać. Strzelam, trafia - jest fajnie... znaczy jest sukces... znaczy nagrywam

Powiem szczerze że brakuje mi jakichś blogów czy vlogów w języku polskim dotyczących wiatrówek... i nie dziwię się że młodzi się pojawiają i gadają głupoty bez przygotowania...
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wideorecenzje

Post autor: jamtex »

https://youtu.be/lbRtE94ZTRs

Mój prywatny test.
Jakieś 2-3 lata temu pisałem w temacie "Zadowolony z Chinki". Owszem, z klasycznie łamanej kupionej za 99 zł, można być mniej lub bardziej zadowolonym.
Ale z tego B3 - obcinacza palców.... nie da rady być zadowolonym.
Otrzymałem ją "w spadku" - miałem ochotę sprzedać, ale nie chcę zrobić komuś krzywdy.
Rozkręciłem więc ją wczoraj i tak powstał ten filmik.
Może warto pokazać "co jest w środku".
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”