Pomoc - pistolet co2

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bartek01
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 lutego 2015, 16:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pomoc - pistolet co2

Post autor: bartek01 »

Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze pierwszej wiatrówki :)

Posiadam dom z ogródkiem, nie za dużym, także nie będę strzelał na jakieś wielkie dystanse, maksymalnie na 15 metrów. Moimi celami będą raczej plastikowe butelki, ewentualnie jakieś puszki po piwie. Tak jak w temacie, interesuje mnie pistolet, jednak od razu chciałem zaznaczyć, że w wyborze przede wszystkim kieruję się kwestią wizualną, chciałbym, żeby mój pierwszy pistolet jak najbardziej przypominał broń oglądaną w filmach, więc na starcie odpadają modele typu Crosman 2240 (który jest tu często polecany). Wizualnie najbardziej przypadają mi do gustu takie egzemplarze:

- CZ 75D Compact
- Sig Sauer P226
- Swiss Arms P92, SA Jericho
- Walther CP99 Compact, Walther PPQ
- Crosman: c11, c21, c31, pro77
- CZ 75 P-07
- Smith&Wesson M&P

Jest tego dużo, a ja mam ograniczony budżet, bo w tej chwili 450 zł. Czytałem już trochę postów z podobnymi pytaniami, w każdym proponujecie 'dozbieraj na coś lepszego' i tu pada Walther cp88 lub droższe. Jednak ja ze swojej strony chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze 'najmniejszego zła' z wyżej wymienionych modeli. Jeśli strzelanie mnie wkręci, wtedy zacznę odkładać na coś na prawdę konkretnego :)

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
Pozdrawiam
Bartosz
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Cp 99 compact najlepiej z tego wszystkiego. Najgorzej crosmany. Ale to wszystko to plujki na bb . Więc celność marna.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
bartek01
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 lutego 2015, 16:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek01 »

Kurcze, widziałem filmiki cp99c i p92 na youtube i tam ludzie z odległości ok 15m walą w puszki takie jak po piwie praktycznie za każdym razem, wiec chyba nie ma takiej tragedii :P Coś czuję, że ostatecznie decyzję będę musiał podjąć miedzy tymi dwoma modelami :shame: czy ta imitująca metal konstrukcja p92 może być zaletą? Widziałem taki na jednym portalu aukcyjnym za 470 zł w komplecie z co2 i kulkami :)
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Puszka na 15m to jest tragedia. Z 2240 na taką odległość byś nie wyszedł z 8 na tarczy ppn.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
bartek01
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 lutego 2015, 16:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek01 »

Biorąc pod uwagę, że chcę póki co 'gwałcić' jedynie puszki i butelki na max 10 - 15 metrów, to chyba zwykła plujka wystarczy :) Jeśli mi się spodoba i w miarę oswajania się z czymś co przypomina broń zachce mi się z 30m mieścić się w monecie 5 zł wtedy dozbieram i do kolekcji dokupię coś, co jest do tego przeznaczone :)

Zanim jednak dokonam zakupu, miło by było podeprzeć się opinią osób, które miały okazję strzelać z cp99c lub p92. A może znajdzie się ktoś, kto posiadał oba?
kurczak182
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 23:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kurczak182 »

ja sugeruje swiss arms 1911. pisałeś że zależy Ci na tym by replika była 'jak w filmach' więc to najlepsze rozwiązanie. jak poszukasz to znajdziesz opcje za 450zł już z dostawą ze sklepu nówka sztuka.
c99 compact nie polecam, to stara konstrukcja, jak coś się popsuje to nie rozłożysz jej bez stresowania się jak produkty cyberguna na przykład
Awatar użytkownika
Lezuros
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 23 października 2013, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lezuros »

Klasyka jak z filmów to PPK/S albo Makarov PM
sickness7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 05 grudnia 2014, 09:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sickness7 »

Polecam produkty CyberGuna, mam tu na myśli szczególnie P92 oraz P1911, klasyki, solidnie wykonane, ciężkie, blow back co prawda osłabia prędkość wylotową śrutu ale wrażenia ze strzelania bardzo fajne. Obie kosztują nieco ponad 500 zł, dodatkowo proponuję dokupić 2 magazynek. Ja osobiście co prawa już nie strzelam z nich w terenie jednak bardzo sobie cenię jako broń do treningu na sucho w domu, z racji wagi można solidnie popracować nad ramionami, do tego cała mechanika pracy na broni.
eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rewolwer może

Post autor: eeepiotr »

Crosman 357 celny mocny Co2 ........ tani
Pro Sport , PP20
bartek01
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 lutego 2015, 16:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek01 »

Dziś przyszedł do mnie CyberGun Swiss Arms p1911 :) po wyjęciu z pudełka robi wrażenie. Jeszcze nie miałem okazji postrzelać, ale sam odgłos zrzucanego zamka wywołuje u mnie uśmiech :D Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze :)

A korzystając z okazji, bo nie chcę zakładać nowego tematu, dostałem w zestawie śrut Golden Devils w ilości ok 700 szt i zastanawiam się czy to się w ogóle do czegoś nadaje? Jeśli nie to na co zamienić?
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: amok »

Gratuluję nowej zabawki!
Musisz sobie popykać w tarcze i zobaczyć jak lata ;)
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2015, 07:17 przez amok, łącznie zmieniany 1 raz.
bartek01
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 lutego 2015, 16:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek01 »

Właśnie jestem po pierwszym strzelaniu, zauważyłem, że zamek nie zawsze wraca do końca i nie można oddać strzału, tak jakby się zacinało na kulce. Muszę cofnąć zamek ręcznie, ale też nie zawsze zaskoczy, czasem zabiera 2 kulki i trzeba rozbierać. Czego to może być wina? (Dodam, że pistolet kupiłem używany)
ramon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 29 października 2011, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ramon »

Reklamuj...a na marginesie najlepsze są stare konstrukcje,sprawdzone...żelazna trójca Umarexa się kłania,za te pieniądze miałbyś pistola jak ta lala...
Arsenał-
Ogólnie wszystko co miota pociski
sickness7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 05 grudnia 2014, 09:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sickness7 »

bartek01 pisze:Właśnie jestem po pierwszym strzelaniu, zauważyłem, że zamek nie zawsze wraca do końca i nie można oddać strzału, tak jakby się zacinało na kulce. Muszę cofnąć zamek ręcznie, ale też nie zawsze zaskoczy, czasem zabiera 2 kulki i trzeba rozbierać. Czego to może być wina? (Dodam, że pistolet kupiłem używany)
A w jakim stadium kapsuły CO2 występuje to zdarzenie ? Wiatrówki CyberGuna są strasznie gazożerne, 3 pełne magazynki to maks w ciepłe wiosenne/letnie dni, pamiętać też należy że co2 nie lubi zimy, wydajność kapsuły spada drastycznie. Zamek jest ciężki, pokonuje dużą drogę do tyłu, o wiele większą niż np. w wiatrówkach umarexa. Czy broń była smarowana ? Dodatkowo przy zacięciu stosuj manewr na zasadzie dobij przeładuj. Usuwaj zacięcie poprzez przeładowanie z ruchem ręki na zewnątrz, kulka która została pobrana bez wystrzału powinna wylecieć.
Gorrion
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2015, 12:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gorrion »

@bartek01 sprawdź czy zamek nie blokuje się na kurku, ja niedawno kupiłem Sig Sauer'a P226 X-Five i mam podobny problem, z tym że zamek blokuje mi kurek który tak jakby nie naciągał się do końca. Wrzuciłem na youtube film na którym pokazuję ten problem ale nie mogę wrzucić linka ze względu na ograniczenia forum.
Co do śrutu Golden Devils to ja nie widzę różnicy między nim a tym który był w pudełku z pistoletem, raczej jest ok.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”