Zawór strzałowy QB 78/79

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

barel300, arguns, bulit45, basterful...ciekawe jaki będzie jego następny nick...
A All...o ma to wszystko w d...e, gość jak nabije dużo negatywów albo ktoś mu się ostro dobierze do tyłka (tak jak ja to zrobiłem) po prostu zmienia nicka i dalej się bawi...

Na tym forum jest zresztą parę wątków mu poświęconych.

Jednym słowem, psy szczekają, karawana jedzie dalej... :-/
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
rob644
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 06 marca 2010, 10:29
Tematy: 8
Lokalizacja: Boat
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rob644 »

Jednym słowem zakupy na A...go trzeba poprzedzać czytaniem naszego forum :mad:
Cóż mądry Polak po szkodzie :mad:
Facet się kiedyś pewnie doczeka jakiejś osobistej wizyty nabitego w butelkę klienta :)
Straciłem już zacięcie do tego sprzętu i pewnie kupię jakiegoś Harnasia
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Dorobiłem cały element z teflonu.
Znalazłem pręt o średnicy iglicy, uciąłem kwadratowy kawałek teflonu wywierciłem w nim otworek mniejszy niż średnica iglicy. Wbiłem pręt w ten kawałek teflonu , włożyłem całość do dremela i na wysokich obrotach zgrubnie zwymiarowałem na szlifierce. Następnie brzeszczotem do metalu nadałem odpowiedni kształt.
Awatar użytkownika
rob644
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 06 marca 2010, 10:29
Tematy: 8
Lokalizacja: Boat
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rob644 »

wiara w reanimację mojego QB powróciła :-D dzięki koledze z forum ,który podjął się uzdrowić biedną chinkę.
Jeszcze raz wielkie dzięki Tomku
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

dagi40 pisze: ... to ten od Hatsanów - tego lubimy.
Dzięki za zwrócenie uwagi (usunąłem ze swojego posta, aby się nie wplątało).

@Outside - rozumiem, że dorobiłeś cały zawór strzałowy. Nie wiem czy wytrzyma teflon ciśnienie CO2, ale to nam powiesz za jakiś czas (mam nadzieję). Ewentualnie użyj ertalonu / ertalitu czy podobnego co znajdziesz.
Ważne, aby powierzchnię czołową co zamyka zawór wygładzić papierkiem ściernym a dremelu lub wiertarce.
Możesz potestować różne długości trzpienia zaworu co da na chrono. Oraz średnice i kształty zaworka.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Neofita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 02 lutego 2010, 20:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Neofita »

Przy wymianie uszczelki zaworu np. na oring lub inną trzeba ją wkleić na dobry klej np. Loctide.Zrobiłem ten sam błąd jeden strzał i pssssyt,po wklejeniu przeleciało już ok.2500 śrutów i jest ok.Średnica trzpienia zaworu tuningowego jest większa a tak jest w tym który mam i nie pasuje do zwykłego bo jeżeli się nie mylę to były one na rynek amerykański.
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

RobFra pisze:
@Outside - rozumiem, że dorobiłeś cały zawór strzałowy. Nie wiem czy wytrzyma teflon ciśnienie CO2, ale to nam powiesz za jakiś czas (mam nadzieję).
Dorobiony element wytrzymał dość długo(kilkaset strzałów) i dalej nie wiem bo sprzedałem wiatrówkę. Podejrzewam że trzyma do tej pory.
Ciśnienie w mojej to 200 barów bo to było pcp.
Awatar użytkownika
chrominek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 08:16
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: chrominek »

A może ktoś ma pomysł skąd łatwo wziąć gotową, troszkę grubszą sprężynkę zaworu (żeby dawał mniejszą dawkę powietrza)? Jeśli zbijak uderza o dłuższy walec (działający jako ogranicznik), to obserwuję większe wahania prędkości śrutu, przy ważonym śrucie wychodzi +/- 3 m/s.
Oryginał to długość 22mm, drut 0,9 mm, średnica wewnętrzna 6,4 mm. Sprężyna np. od HW-100 jest troszkę za gruba (1,4).
Ewentualnie sprężyna zbijaka QB przecięta na pół i splanowana (grubość 1,2 mm, średnica wewnętrzna 6 mm, ale nie umiem planować sprężyny ...

Z firmami od sprężyn są pewne problemy przy zakupie jednej sztuki (np. minimalne zamówienie itp).
Neofita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 02 lutego 2010, 20:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Neofita »

W 78 ze względu na przebijak 2 naboju wahania zawsze będą nawet po super wypolerowaniu iglicy przebijaka czasami ustawia się po skosie.Sprężynę trafiłem w Castoramie.Zrobiłem próbę bez iglicy w ciepłym dniu +32 w cieniu stabilność na nieważonym +- 1,5m/s w kalibrze 0.22.
Lisek1979
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 07:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Gniezno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lisek1979 »

rob644 pisze:wiara w reanimację mojego QB powróciła :-D dzięki koledze z forum ,który podjął się uzdrowić biedną chinkę.
Jeszcze raz wielkie dzięki Tomku
Ty chyba do mnie dzwoniłeś... bo sprzedaje QB79 na allegro.. :)
Nie znam się na tym ale dziwi mnie że skoro QB79 i 78 są na CO2 ty ciągle mówiłeś o tym że przepuszcza tobie powietrze i że ładujesz ją powietrzem ...

Czy wogóle można ładować QB79/78 powietrzem ?
Nie znam się na tym... ja zawsze ładuję Co2 i problemów nie mam żadnych z QB :)

Tu http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=64 ... light=qb79 jest napisane że niby wystarczy podłączyć butle... ale później okazało się że ty jednak nie wszystko bo ciśnienia są jednak inne.
Ale czy to uszkodziło twój QB to nie wiem :(
Pozdrawiam :)
Łukasz
AA S400+Walther 4-12x50Ci
Nabuchodonozor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 23:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Ściana Wschodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Nabuchodonozor »

Można ładować powietrzem bez problemu o ile zachowuje się odpowiednie ciśnienie.
A wkręcając paintballową butelkę z reduktorem nie ma z tym problemu.
Oczywiście potem w zależności od tego co chcemy osiągnąć opcji jest multum w zabawie przy zaworku, zbijaku itd.

Winny wycieku w przypadku karabinka rob644 nie był napęd karabinka ale sprzedawca "tjuner" który więcej w nim popsuł jak naprawił.
Lisek1979
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 07:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Gniezno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lisek1979 »

sprzedawca sprzedawał wiatrówkę na co2 nie na powietrze ... bo sam miesiąc lub dwa wcześniej chciałem od niego kupić... QB79 z butlą od paintballa ... i pisał że na Co2
No chyba że kolega kupił faktycznie tujningowaną na PCP :)
Pozdrawiam :)
Łukasz
AA S400+Walther 4-12x50Ci
Nabuchodonozor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 23:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Ściana Wschodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Nabuchodonozor »

Wkręcasz do QB79 butlę dajmy na to 9oz z CO2 i już masz wersję na dwutlenek.
Wkręcasz butelkę HP ze sprężonym powietrzem i już masz pcp.

Nie ma czegoś takiego że jedna sztuka to wersja specjalna do CO2 a inna specjalna do HP. Z taśmy produkcyjnej wychodzą jak leci. Użytkownik indywidualnie i tak każdą sztukę tuninguje pod siebie, w zależności od napędu jaki wybierze.
Awatar użytkownika
scorpiou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 13 listopada 2009, 08:44
Tematy: 9
Lokalizacja: Bieszczady
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scorpiou »

Musze zaznaczyc, choc dowolnosc napedu i to przylaczalnego w dowolnej chwili daje solidny plus QB, ze zmiana napedu z CO2 na PCP jednak daje duza roznice w energii. Dla przykladu, moja QB przy CO2 ma niewiele ponizej 14J, ale jak podepne butle PCP ma juz okolo 20J. Niestety nie mozna sobie strzelac np z CO2, skonczy sie, zapinamy PCP. Ja stanalem przed wyborem: CO2 czy PCP? Doszedlem do wniosku, ze poki nie wystrzelam calego CO2, nie przerabiam karabinka aby miescil sie w limicie przy zasilaniu PCP. Nastapi to pewnie kole wiosny, choc teraz zadko strzelam, oceniam, ze przez wakacje wystrzelalem 3/4 mojego calego zapasu dwutlenku, a mialem tego 8 kg...
Moze teraz, mam okazje strzelac w stalej dodatniej temperaturze, to do konca roku wystrzelam i bede sie bawil PCP. Az sie nie moge doczekac :) Zejsc do 16,5J, strzelic tarczke na 40 metrow, ciekawe czy zdziwie sie na plus czy minus? :)
QB 78' (mlodsza ode mnie, wiec jest OK) :)
Lupka NO Name, ale daje rade
Hatsan - broken :(
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

scorpiou pisze:Niestety nie mozna sobie strzelac np z CO2, skonczy sie, zapinamy PCP.

i bede sie bawil PCP. Az sie nie moge doczekac :) Zejsc do 16,5J, strzelic tarczke na 40 metrow, ciekawe czy zdziwie sie na plus czy minus? :)
Można. I można strzelać z taką samą energią z obu pod warunkiem, że jest to energia CO2. Strzelasz z CO2 i jak się skończy to wkręcasz HP i strzelasz dalej.

Jacek jak zejdziesz do 16,5J to daj znać jak się zachowuje w dłuższym użytkowaniu (jak z rozrzutem i trzymaniem Vo, skupieniem oczywiście, zmianami na temperatury, ilością strzałów czyli ile ccm na 1 strzał).
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”