Qb 78 problem

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

A gdyby był by papier dołączony do wiatrówki świadczący że jest w limicie? Pewnie I tak były by problemy. Poza tym po tych wszystkich atakach terrorystycznych jak zobaczą wiatrówke pomyślą że kolejny zamach. Za dużo można stracić. A szkoda bo dostał bym go w prezencie w sklepie 3 klocki. To nie na
Moja kieszeń :(
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 10:52 przez Nygas89, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Zagorek »

QB 78 w limicie w 5,5 można spokojnie strzelać powyżej 20 m. Mam przerobiony na pcp, ustawiony na 16,8 J na exact RS i na 50 m bez problemu strzelasz z poprawkami 4 dotem. Prędkość wylotowa jest wystarczająca przy lekkim RS a masa i tak dużo wyższa od 4,5 co skutkuje mniejszym wpływem wiatru a zdecydowanie większą destrukcją. Jeśli chcesz używać śrutu bardzo ciężkiego do przebijania czołgów to sory ale RS spoko daje radę w fajnej zabawie. Na 50 m strzelam spokojnie cele wielkości kapsla bardzo powtarzalnie. W QB jest tylko jeden warunek - musi Ci się trafić dobra lufa a poprawki zrobione porządnie. Strzelałem wielokrotnie w większym gronie, które było dość mocno zdziwione ale przekonałem naocznie o możliwościach qbusia. Mój jest pompowany zaledwie do 120 bar i daje około 35 równych strzałów.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

A tak czysto teoretycznie da się z tego wyciągnąć 40 koni? Widziałem na forum wykresy gdzie koleś robił testy karabinka przy 60 paru joulach :shock: nie zrozumcie mnie źle, nie mam parcia na szmoc zdaje sobie sprawę z konsekwencji itp itd. Po prostu jestem ciekaw jak jest w qubecie zrobionej na PCP. Lufa w qb jest z HATSANA 80 nie znalazłem dużo opinii na jego temat ale wiadomo że w hatsanach to się cuda na kiju zdarzają o innych poprawkach nie wspomnę. W QB Zmieniony kierunek napinaia zbijaka jak w karabinkach PCP , nie jak do tej pory w QB78 dopychając rygiel tylko napinamy Odciągajac. Przerobiony zawór oraz iglica ,wszystkie elementy systemu przepolerowane i nasmarowane,nic nie zgrzyta
Osada jak w karabinku ANSCHUTZ model. Tak w ogóle drodzy koledzy to na jakiej zasadzie działa ta energia w wiatrowkach, w sensie w jaki sposób reguluje się te joule? Wystarczy dobrać odpowiednie śruty i sprawdzać przez chrono? Jak to dokładnie wygląda? Wiem wiem, dużo pytań ale może nikt mnie nie zlinczuje heh :090: :roll:
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 12:55 przez Nygas89, łącznie zmieniany 2 razy.
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: kuzik71 »

Oczywiście ,że da radę tylko że to nie to forum ,i nie dowiesz sie za wiele bo to temat tabu :516:
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

W porządku, niech i tak będzie w sumie to nie jest najważniejsze a limit jest jak najbardziej ok ;) myślę że dowiedziałem się już dostatecznie dużo. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i serdecznie pozdrawiam. Na pewno jeszcze się spotkamy :wink:
jungler432
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 21 lutego 2017, 10:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: jungler432 »

Niby nie to forum ale i tak można się tutaj sporo dowiedzieć :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”