Zmiana rodzaju broni.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zmiana rodzaju broni.

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Może ktoś z kolegów mi podpowie czy jest możliwość zmiany rodzaju decyzji, jeśli dobrze to nazywam.Tłumacze o co mi chodzi, mianowicie mam pistolet bocznego zapłonu z którego praktycznie nie strzelam, zastanawiam się czy mogę go sprzedać i wnieść o wydanie promesy ale nie na boczny tylko na centralny zapłon.
Ciekaw jestem czy to możliwe w świetle ustawy że o praktykach WPA nie wspomnę, a jeśli tak to jak tego dokonać?
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
Awatar użytkownika
danwoj-85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: danwoj-85 »

Sprecyzuj na jaki rodzaj broni masz licencje.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robo_chlop »

Pistolet, karabin.
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Thrud »

Musisz wystąpić o zmianę decyzji administracyjnej w trybie art. 155 KPA. Jako że chcesz zamiany sztuka za sztukę i do tego w kierunku "mniej groźnym", to raczej pójdzie sprawnie. Kiedy uzyskałeś pozwolenie? przed czy po nowelizacji?
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Zmiana rodzaju broni.

Post autor: 9x19 »

robo_chlop pisze: ... czy jest możliwość zmiany rodzaju decyzji, jeśli dobrze to nazywam.Tłumacze o co mi chodzi, mianowicie mam pistolet bocznego zapłonu z którego praktycznie nie strzelam, zastanawiam się czy mogę go sprzedać i wnieść o wydanie promesy ale nie na boczny tylko na centralny zapłon. .... jak tego dokonać?
Sprecyzujmy stan faktyczny:
- na co masz pozwolenie na broń? czyli jak brzmi Twoja decyzja po słowach: "wydaję pozwolenie na broń ..... "
- z którego roku jest ta decyzja?
Awatar użytkownika
danwoj-85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: danwoj-85 »

Skoro masz wolne miejsce w pozwoleniu na boczny zapłon, to nie możesz wnieść o promesę na centralny zapłon.
Masz dwa wyjścia.
1. Wnieść o zmianę decyzji,
2. Rozszerzyć pozwolenie o kolejne egzemplarze broni.
Ja wybrał bym to drugie.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robo_chlop »

Pozwolenie mam z 2002 pierwsza sztuka właśnie to co jej nie potrzebuje teraz,wpisane palna sportowa pistolet.
Udało się znalazłem pismo, zaznaczam że decyzja wydana po dwuletniej kopaninie z WPA zakończonej wyrokiem NSA na moja korzyść, napisane jast tak:WYDAJE POZWOLENIE NA BROŃ PALNĄ SPORTOWĄ-BEZTERMINOWO.
Potem dostałem na karabin w 2003 i znowu po odwołaniu do KGP W 2005 na pistolet centralnego zapłonu, i tu musiałem robić badania bo to po zmianie ustawy juz było.
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Thrud »

1. AFAIK jeżeli nie masz wyszczególnionego w decyzji typu zapłonu, to możesz wystąpić o promesę na pistolet sportowy i kupić na nią boczniaka.

2. Aktualnie nie masz możliwości dokonania żadnych zmian w swoich decyzjach, ponieważ zostały wydane w innym stanie prawnym niż obowiązujący. Pozostaję Tobie jedynie możliwość wystąpienia o kolejne pozwolenia, zgodnie z wymogami aktualnej ustawy (i z całym dobrodziejstwem inwentaża, włączając w to badania)
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

robo_chlop pisze:Pozwolenie mam z 2002 pierwsza sztuka .....
I nadal nie wiem jak brzmi Twoje pozwolenie. Bez obejrzenia decyzji nic nie wymyślę.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robo_chlop »

Nie mam jak wstawić skanu na teraz, więc zacytuje.
DECYZJA.
Na podstawie art. 5 ustawy z dnia 31 stycznia 1961r. o broni, amunicji i mat.wybuchowych(Dz.u.nr 6 poz.43 z póżn. zmianami) i paragraf 1 ust.1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29.10.1990 r. w sprawie określania organów właściwych do wydawania pozwoleń na broń, ustalania wzorów pozwoleń na broń oraz określania istotnych części broni i amunicji (Dz. U. nr 76, poz 452 z póżn. zmianami) oraz art. 104 Kodeksu postepowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z dnia 09.10.2000 r nr 98, poz. 1071), po rozpatrzeniu wniosku Pana >>>>>>>>>>>s.Henryka z dnia 13 marca 2000r. o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej, wydaje pozwolenie na broń palną sportową-bezterminowo / w związku z czynnym uprawianiem strzelectwa sportowego/


Na podstawie art. 107 paragraf 4 Kodeksu Postępowania administracyjnego odstępuje od faktycznego i prawnego uzasadnienia decyzji jako zgodnej z żądaniem strony.



Na podstawie art. 130 paragraf 4 Kodeksu postępowania administracyjnego decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania jako zgodna z żądaniem strony.



To tyle w poniedziałek mogę wstawić skan pisma, mam nadzieje że to pomoże.
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Tej decyzji nie da się zmienić, bo przestała obowiązywać ustawa, która stanowiła podstawę do jej wydania. Do uściślenia natomiast pozostaje, czy w podaniu była mowa o tylko o broni bocznego zapłonu, czy też postępowanie dotyczyło również centralnego. Jeżeli w grę wchodził tylko boczny zapłon, to nic się nie da zrobić, by uzyskać na to pozwolenie promesę na centralny zapłon.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robo_chlop »

No to ( ...... :090: ) troche, wygląda na to że nie chcę ale muszę się dodatkowo zbroić, mimo tego że nie widzę takiej potrzeby, wymiana rodzaju załatwiła by sprawę.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2013, 18:59 przez robo_chlop, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Thrud »

Kolego, jeszcze raz, tylko powoli :-D. Jak rozumiem, sytuacja wygląda następująco:

1. Decyzja pozwala Tobie na posiadanie pistoletu sportowego. Bez dopisku w stylu "bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm"

2. Pistolet BZ którego nie potrzebujesz masz wpisany w książeczce pod numerem powyższej decyzji.

Jeżeli o obydwu przypadkach tak, to po prostu sprzedaj boczniaka, a następnie wystąp o promesę, w ramach w/w decyzji, na pistolet sportowy. Z taką promesą możesz kupić dowolny pistolet (lub rewolwer) spełniający ustawowe wymagania dla broni sportowej. Urzędnik w WPA nie może wpisać do promesy inaczej niż w treści decyzji.

Sam mam podobną sytuację. Dostałem pozwolenia na "broń palną sportową do celów kolekcjonerskich". Bez rozbijania na rodzaje. Gdy następnie wystąpiłem o promesę na centralny zapłon, dostałem ją również na broń palną sportową. I na taką promesę mogę kupić zarówno CZ, jak i BZ a nawet gładką lufę. Jeżeli masz jeszcze wątpliwości, po prostu spytaj w swoim WPA.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

Thrud pisze:Sam mam podobną sytuację. Dostałem pozwolenia na "broń palną sportową do celów kolekcjonerskich". Bez rozbijania na rodzaje. Gdy następnie wystąpiłem o promesę na centralny zapłon, dostałem ją również na broń palną sportową. I na taką promesę mogę kupić zarówno CZ, jak i BZ a nawet gładką lufę. Jeżeli masz jeszcze wątpliwości, po prostu spytaj w swoim WPA.
Dlaczego spytaj? Napisz o wydanie promesy i poczekaj na reakcję. 17PLN + znaczek na polecony nie majątek.
Zaczniesz pytać ... to pierwsza reakcja będzie "nie da się". :-)
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
robo_chlop
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Tak trochę z przekory zadzwoniłem wczoraj do KWP z pytaniem o zmianę rodzaju pistoletu.
Sympatycznej pani to aż się "ojej" wyrwało, po czym powiedziała że taka decyzja nie jest w zakresie jej kompetencji i musi się skonsultować z szefostwem.
Dziś dostałem odpowiedż że teoretycznie nie jest to możliwe i decyzje podjąć może ewentualnie Komendant Główny.
Na koniec zasugerowano bym złożył drogą oficjalną pismo z prośbą o zmiany na jakich mi zależy, i wtedy zostanie ono rozpatrzone przez KWP a może i pomocy KGP potrzeba będzie.
Zastanawiam się czy pisać już teraz kiedy boczniak leży w szafie, czy najpierw sprzedać i potem pisać, choć boje się że jak się nie uda to zostane z ręką w nocniku bez mojej Beretki i z promesą na boczny nie bardzo potrzebny no chyba że nowego Beryla 22 dało by się kupić na tą promesę.
Poradzcie coś prosze.
CZ 75 TS, Suhl kk150, M 305, REM 700 SPS TAC 223 i 308
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”