Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

Kedzior96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Lublin

Postautor: Kedzior96 » 2018-08-20, 00:57

KG92RS pisze:
Kedzior96 pisze:Dowiedziałem się również, że do rejestracji broni nie potrzeba żadnego podania, wystarczy faktura zakupu i legitka.
na dodatek - żądam poświadczenia odbioru na kopii. Na wypadek akcji typu: "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?". Nieufny jestem...

Jeżeli masz wydaną legitkę, to wpisują ,,od ręki" daną broń, więc nie ma ryzyka :wink:
Ostatnio zmieniony 2018-08-20, 01:01 przez Kedzior96, łącznie zmieniany 1 raz.

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Lublin

Postautor: KG92RS » 2018-08-20, 01:25

Kedzior96 pisze:Jeżeli masz wydaną legitkę, to wpisują ,,od ręki" daną broń, więc nie ma ryzyka :wink:

Legitymację często mam przy sobie, więc jest niezerowe prawdopodobieństwo jej utraty. A poświadczona kopia podania leży sobie spokojnie w sejfie.
Byłem/jestem świadkiem tak nieprawdopodobnej niekompetencji w tzw. organach administracji wszelakiej, że wolę dmuchać na zimne. Jeśli zaś chodzi o WPA -> kiedyś, w luźnej rozmowie przy okienku - na temat rejestracji korespondencyjnej - usłyszałem: "A jak pan udowodni, że w liście, który zaginął, była faktura? Przecież na dowodzie nadania nie ma zawartości listu...". Od tego czasu BARDZO pilnuję, żeby mieć dowody NA WSZYSTKO i kopie WSZYSTKIEGO.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”