WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

Kedzior96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 lipca 2018, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kedzior96 »

KG92RS pisze:
Kedzior96 pisze:Dowiedziałem się również, że do rejestracji broni nie potrzeba żadnego podania, wystarczy faktura zakupu i legitka.
na dodatek - żądam poświadczenia odbioru na kopii. Na wypadek akcji typu: "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?". Nieufny jestem...
Jeżeli masz wydaną legitkę, to wpisują ,,od ręki" daną broń, więc nie ma ryzyka :wink:
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 01:01 przez Kedzior96, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: KG92RS »

Kedzior96 pisze: Jeżeli masz wydaną legitkę, to wpisują ,,od ręki" daną broń, więc nie ma ryzyka :wink:
Legitymację często mam przy sobie, więc jest niezerowe prawdopodobieństwo jej utraty. A poświadczona kopia podania leży sobie spokojnie w sejfie.
Byłem/jestem świadkiem tak nieprawdopodobnej niekompetencji w tzw. organach administracji wszelakiej, że wolę dmuchać na zimne. Jeśli zaś chodzi o WPA -> kiedyś, w luźnej rozmowie przy okienku - na temat rejestracji korespondencyjnej - usłyszałem: "A jak pan udowodni, że w liście, który zaginął, była faktura? Przecież na dowodzie nadania nie ma zawartości listu...". Od tego czasu BARDZO pilnuję, żeby mieć dowody NA WSZYSTKO i kopie WSZYSTKIEGO.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kamilos »

Koledzy podpowiedzcie na jakich zasadach można rozszerzyć ilość jednostek broni w pozwoleniu sportowym w KWP Lublin?
- czy WPA życzy sobie osobo starty, jeśli tak to jaka jest zależność ( np 1: 1 ),
- czy napisać podstawowe podanie z ilością o jaką chcę rozszerzyć pozwolenie czy elaborat jakie jednostki do czego chcę nabyć i dlaczego,
- czy do podania o rozszerzenie należy ponownie wykonać badania lekarskie,
- o ile jednostek wnioskować w podaniu o rozszerzenie ( czyli jaką ilość dają od reki bez zbędnego galimatiasu ).
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2019, 20:23 przez kamilos, łącznie zmieniany 2 razy.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
doborys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2019, 18:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: doborys »

Witam serdecznie

Jestem tu nowy i to mój pierwszy wpis na forum.

Mam pytanie do osób które ostatnio składały wnioski do WPA w Lublinie, a mianowicie czy lubelskie WPA robi jakieś problemy odnośnie wydruków licencji i patentu z portalu PZSS !?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

Patenty możesz drukować od listopada 2018. Pierwsze licencje papierowe z portalu mają datę 2019.
Więc jesteś Kolego pionierem. Składaj dokumenty papierowe wydrukowane z portalu PZSS i pisz na forum jak ci poszło. Nie daj się wmanewrować w jakieś żądania przez telefon. Jak chcą jakieś inne dokumenty, to niech zażądają tego na piśmie, będą musieli na nim podać podstawę prawną swojego żądania i parę razy się zastanowią czego żądać.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: Ślubek »

Co prawda WPA Warszawa, ale miałem wydrukowaną licencję ze strony PZSS i mi dwa tygodnie temu przyjęli bez problemu.
Powodzenia!
doborys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2019, 18:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: doborys »

Wszystko jasne...

Dokumenty złożone 4.02 - wydruki licencji i patentu z portalu PZSS. Decyzje 27.02 sportowa + kolekcjonerska + dopuszczenie !

Wszystko sprawnie i bez problemów ... jedynie, dwie rozmowy z dzielnicowymi, ponieważ inne adresy zameldowania i zamieszkania ! :wink:
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: arturrogo »

Czy ja dobrze rozumiem że teraz nie dostanę "plastikowej karty" - licencji tylko wystarczy papierowe potwierdzenie ze Związku?
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kamilos »

arturrogo pisze:Czy ja dobrze rozumiem że teraz nie dostanę "plastikowej karty" - licencji tylko wystarczy papierowe potwierdzenie ze Związku?
Dostaniesz swój plastik, nie martw się.
Twój klub dostanie go od PZSS a następnie Ci przekaże.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

Witam Kolegów.
Wczoraj w WPA Lublin był mój Kolega i jakaś Pani Komisarz poinformowała go, że do zarejestrowania broni ma z nią (tą bronią) przyjechać osobiście i ją pokazać. Oczywiście to wydział sportowy i myśliwych tak sobie obmyślił. Coś się zmieniło ostatnio w UoBiA? Czy to taka ich fanaberia znowu?
Drugie pytanie: Napiszcie Koledzy czy załatwiacie sprawy w WPA listownie czy osobiście? Proszę o jakieś rozwinięcie tego tematu.
Ja załatwiam sprawy korespondencyjnie i następną rejestrację broni też mam zamiar załatwić pocztą, ale wydaje mi się że jestem w tym osamotniony, bo wszyscy (nie wiedzieć czemu) jeżdżą do tego WPA i stoją tam w kolejkach.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Vantor »

Fajnie. Kupiłbym strzelbę 24" i przyszedł z nią do WPA zarejestrować. Chyba pół budynku by zawału dostało. Poprosiłbym jeszcze przed tym o pisemne poświadczenie tej prośby, jakby ktoś mnie przy okazji wizyty glebował na parkingu

Niektóre WPA to mają pomysły widzę
zawoor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2016, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: zawoor »

Na sportowej jedyną prośbę żeby okazać rejestrowaną broń miałem przy rejestrowaniu pistoletu TT z racji znaków cyrylicy w numerze broni i żeby porównać z fakturą i dobrze wpisać do książeczki. Przez te znaczki faktura była dziwnie wpisana więc to myślę przypadek uzasadniony. Poza tym jednym nigdy nie chcieli ode mnie broni.

Załatwiam osobiście bo jestem z Lublina i mam do nich 2km drogi.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2019, 08:58 przez zawoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kamilos »

Jak byłem ostatnio w WPA to pytałem o okazanie broni w dziale sportowo-mysliwskim i sprawa ma się następująco raz chcą zobaczyć numery raz nie jak masz broń z sobą to sprawdzą jak nie masz problemu też nie robią. Generalnie przy umowach kupna sprzedaży wolą sprawdzić numery gdyż nie jednokrotnie mieli problemy z myśliwymi którzy coś pokręcili.

Co do załatwiania spraw metodą korespondencyjną, można wysłać fakturę/umowę i książeczkę ale odebrać już trzeba osobiście, to samo tyczy się promes zarówno w dziale sportowo-myśliwskim jak i kolekcjonerskim.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Officer_199 »

wrc69 pisze:Witam Kolegów.
Wczoraj w WPA Lublin był mój Kolega i jakaś Pani Komisarz poinformowała go, że do zarejestrowania broni ma z nią (tą bronią) przyjechać osobiście i ją pokazać. Oczywiście to wydział sportowy i myśliwych tak sobie obmyślił. Coś się zmieniło ostatnio w UoBiA? Czy to taka ich fanaberia znowu?
Polecam poprosić o pisemne odmówienie rejestracji, wraz z podaniem przyczyny i podstawy prawnej.
Nikt, znający przepisy nie odmówi wtedy rejestracji, a jeśli odmówi, to napisanie skargi do KGP bardzo szybko tę praktykę ukróci.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2019, 19:33 przez Officer_199, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Bardzozly »

kamilos pisze:Co do załatwiania spraw metodą korespondencyjną, można wysłać fakturę/umowę i książeczkę ale odebrać już trzeba osobiście, to samo tyczy się promes zarówno w dziale sportowo-myśliwskim jak i kolekcjonerskim.
W rozmowie parę dni temu dowiedziałem się, że pocztą promes nie wysyłają, ale np. jak się na piśmie poprosi o odesłanie książeczki, to odeślą. Widać wersje wydarzeń zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Odnośnie wymyślania dziwnych rzeczy przez ludzi od sportu/myśliwych, to mają taką długą tradycję. Jeśli masz ochotę, to próbuj wyciągać takie "twórcze" pomysły na piśmie, można z tego ukręcić coś bardzo kłopotliwego dla nich. A nuż wtedy zmieni się naczelnik i zaczną działać na podstawie i w granicach prawa?

Ludzie jeżdżą osobiście, bo bez książeczki trochę głupio i kłopotliwie. A i kontrolę przechowywania potrafią przysłać akurat wtedy (miałem raz).
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”