WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kamilos »

zawoor pisze:6 sport i 30 kolekcja bez podziału bez problemu dają.
To jeszcze lepiej :-D , bardzo dziękuje za pomoc.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
zawoor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2016, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: zawoor »

W razie jakichś jeszcze pytań, pisz śmiało.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 15:41 przez zawoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kamilos »

zawoor pisze:W razie jakichś jeszcze pytań, pisz śmiało.
Na razie badam grunt, dopiero w lipcu będę mógł przystąpić do egzaminu na patent, a następnie licencja i pozwolenie, z przyjemnością skorzystam z wiedzy i doświadczenia Kolegi gdy przyjdzie na to czas, jeszcze raz dziękuję.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 16:37 przez kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
kidnice
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 13 lutego 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: kidnice »

Wczoraj odebrałem decyzję z lubelskiego WPA - 6 na sport, 30 sport/kolekcja + dopuszczenie. Moja rada - jeżeli uważacie, że postępowanie się przeciąga zbyt długo, nie czekajcie na jakiekolwiek pisma z WPA tylko od razu tam dzwońcie. Wnioski złożyłem 23 marca br. drogą pocztową, 26 marca rozpoczęło się postępowanie. 13 kwietnia została wydana pozytywna decyzja w sekcji sportowej, 26 kwietnia w kolekcjonerskiej. Nikt nawet nie zadzwonił do mnie czy nie poinformował mnie o tym listownie. Decyzja sobie leżała i nabierała mocy i tak byłoby przez kolejne tygodnie gdybym dalej czekał na powiadomienie pocztowe o zakończeniu/przedłużeniu postępowania i sam tam nie zadzwonił :D

Promesy w lubelskim WPA nie są wysyłane pocztą (ja nie wnioskowałem o nie od razu w podaniach o wydanie pozwolenia) i można je odebrać jedynie osobiście, choć nie wiem jaka jest podstawa prawna takiego działania. Ewentualnie można wpaść w poniedziałek lub czwartek i załatwić to w około 2 godziny "od ręki".
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

kidnice pisze: Promesy w lubelskim WPA nie są wysyłane pocztą (ja nie wnioskowałem o nie od razu w podaniach o wydanie pozwolenia) i można je odebrać jedynie osobiście, choć nie wiem jaka jest podstawa prawna takiego działania.
Ja wiem. Podstawa prawna - bezpodstawne, widzimisię (podobno) Naczelnika Wydziału.
Ja nie jeździłem. Wysłali mi, jak twierdzili, "w drodze wyjątku", choć ja twierdzę, że na podstawie art.39 i art.42 §1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz.23).
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
costanic
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 marca 2015, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: costanic »

Wysłałem wniosek o pozwolenie do WPA Lublin na początku czerwca, dość szybko był dzielnicowy i sobie spokojnie czekam, aż przyjdzie do mnie decyzja...
I tak mógłbym czekać do śmierci, ale dobrze, że wszedłem na forum bo faktycznie po telefonie do WPA Lublin potwierdziło się, że oni żadnych odpowiedzi nie wysyłają i mam dzwonić i się dowiadywać czy decyzja została wydana. Eh
braterstwo.eu
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: to3k »

Potwierdzam, WPA Lublin niczego nie wysyła i jedyna możliwość kontaktu to telefon lub oczywiście wizyta. Ale trzeba też przyznać, że Pan od pozwoleń sportowych jest bardzo kontaktowy i pomocny
Kedzior96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 lipca 2018, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kedzior96 »

Wniosek o pozwolenie dostarczony 14.06, decyzja wydana 4.07 :-D 6 sztuk sportowej + 40 sztuk sportowej do celów kolekcjonerskich + dopuszczenie.
Czas oczekiwania - 20 dni, wizyta dzielnicowego tydzień po wysłaniu kompletu dokumentów. Sprężyli się :-D Rozmawiałem przez telefon i Pan z sekcji kolekcjonerskiej mówił, że z wysyłką decyzji i promes nie będzie problemu, trzeba koniecznie napisać wniosek w tym celu (jak sam to ujął ,,wszystko musi być na piśmie").
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2018, 23:09 przez Kedzior96, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: to3k »

Wniosek o wysłanie dokumentów? Ja od paru tygodni nie odebrałem kolekcjonerki i dopuszczenia, czyli mogę wysłać do nich pismo, żeby przesłali na adres konkretny?
Kedzior96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 lipca 2018, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kedzior96 »

Tak przynajmniej twierdził pracownik WPA, mój wniosek wpłynął do nich 12.07, więc myślę, że w następnym tygodniu powinny przyjść decyzje i promesa. Dam znać.
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: arturrogo »

Panie i Panowie w WPA Lublin nie wysyłają, ale jakość obsługi naprawdę na wysokim poziomie. Swego czasu byłem regularnym gościem Urzędu i zawsze rzeczowo i profesjonalnie, a do tego miło (tak na marginesie państwo powinno doinwestować urząd bo tam "późny gierek" w wystroju , zamiast na "armie Maciarewicza" . 9 punktów w skali 10 punktowej (a ten jedn mniej to właśnie za brak możliwości komunikacji listownej)
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
costanic
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 marca 2015, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: costanic »

Kedzior96 pisze:Tak przynajmniej twierdził pracownik WPA, mój wniosek wpłynął do nich 12.07, więc myślę, że w następnym tygodniu powinny przyjść decyzje i promesa. Dam znać.
ja wysłałem 12.06 otrzymali 13-go i wczoraj (12.07) odebrałem już wszystko - sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie, a dziś już strzelałem z własnych jednostek :D
braterstwo.eu
Awatar użytkownika
Detan
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 08 lipca 2013, 16:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Detan »

arturrogo pisze:Panie i Panowie w WPA Lublin nie wysyłają, ale jakość obsługi naprawdę na wysokim poziomie. Swego czasu byłem regularnym gościem Urzędu i zawsze rzeczowo i profesjonalnie, a do tego miło (tak na marginesie państwo powinno doinwestować urząd bo tam "późny gierek" w wystroju , zamiast na "armie Maciarewicza" . 9 punktów w skali 10 punktowej (a ten jedn mniej to właśnie za brak możliwości komunikacji listownej)
Chyba się coś pozmieniało, bo znajomy zarejestrowal broń pocztą wysylajac fakturę, ksiazeczke i podanie o listowna rejestracje broni. Rejestrowal na sportowe.
Po trzech dniach otrzymal poczta ksiazeczke z wpisana bronia.
CZ 557 Varmint 308WIN.
TOZ 12 22lr. Arminius HW 38. 38spec.
CZ 100 9x19, IŻ 18M 12/70,
CZ P10C 9x19
Kedzior96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 lipca 2018, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kedzior96 »

Ostatnio byłem w celu odebrania legitymacji (pierwszy raz) w sekcji sportowej i powiedzieli, że muszę przyjeżdżać za każdym razem po odbiór dokumentów, bo Naczelnik nie zgadza się na wysyłkę pocztą dla mnie ze względu na ,,koszty". A ja oczywiście jadę 160km za darmo :angry: Jedyne pocieszenie jest takie, że ktoś inny może odebrać, wystarczy powiadomić ich telefonicznie. Dowiedziałem się również, że do rejestracji broni nie potrzeba żadnego podania, wystarczy faktura zakupu i legitka.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2018, 17:51 przez Kedzior96, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: KG92RS »

Kedzior96 pisze:Dowiedziałem się również, że do rejestracji broni nie potrzeba żadnego podania, wystarczy faktura zakupu i legitka.
W zasadzie wszędzie tak jest. Niemniej jednak, ja takie podanie zawsze przygotowuję i - na dodatek - żądam poświadczenia odbioru na kopii. Na wypadek akcji typu: "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?". Nieufny jestem...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”