WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irontom »

sansed,

No to nie jestes chyba pierwszy:
Siemek pisze:.

Okazało się, że u mnie jest już po postępowaniu. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pozwolenia na broń do celów sportowych, kolekcjonerskich i dopuszczenia :), zupełnie o tym nie wiedząc. Z tego co się dowiedziałem telefonicznie, wcale nie zamierzali mnie o postępach informować, ani o przedłużeniu postępowania, ani o zakończeniu. :shock:
Nie dla blokowania dostepu do broni w EU: http://redneck.pl/dyrektywa/
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

To akurat normalne w Lublinie - nie informują - zajmuj się sam swoimi sprawami. Chociaż jak zrobiłem błąd we wniosku, przeoczony przy weryfikacji to Pan zadzwonił i poprosił, żebym przyjechał poprawić.

Inna sprawa, że ja dzwoniłem co dwa dni :-D niewiele brakowało do statusu natręta ;-)
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

Panowie, ktoś pisał w tym wątku, że poproszono go przy wniosku o dopuszczenie do posiadania broni podczas zawodów o zaświadczenie o ukończonym kursie pierwszej pomocy?

Jak należy na to odpowiedzieć? (pozwolenie i dopuszczenie - wszystko drogą sportową)
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: 9x19 »

Poprosić o potwierdzenie tego żądania na piśmie, a następnie uśmiechnąć się i potraktować to żądanie jako niebyłe.

Zgodnie z art. 30 ust. 1a ustawy o broni i amunicji takie dopuszczenie WPA ma obowiązek wydać osobie, która posiada licencję zawodnika, trenera lub sędziego strzelectwa sportowego nadaną przez polski związek sportowy. I na tym koniec warunków.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

Dzięki za informację, będzie jak znalazł, wkrótce moja kolej na spotkanie z WPA w Lublinie 8-)
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

To słów kilka o WPA Lublin, droga empiryczna poznania :-D

Pracują tam całkiem sympatyczni ludzie, serio. Dzisiaj po 29 dniach od złożenia podania odebrałem dopuszczenie, pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich w ilości 10 sztuk i 3 promesy - ukłony dla kolegi xxxam za podpowiedzi co i jak :piwo: Bez głupot i ceregieli - sprawnie i szybko.

Obrazek


ALE, mogłem odebrać od ręki też pozwolenie sportowe i 3 promesy do niego, jednak przez miesiąc czasu (pomimo, że dzwoniłem parę razy) nikt mi nie powiedział, że wydają decyzję pozytywną od ręki tylko na 6 sztuk. Bywa :-/ Przewiozę się jeszcze raz i tyle. Dziwię się tylko trochę, że nie można było dać po prostu na 8 sztuk, skoro w rozmowie z Panem który tam pracuje stwierdziliśmy, że i tak wpadnę rozszerzenie zrobić. Napisałem oświadczenie, że zmniejszam i tyle.


Ciekawa jest jeszcze jedna sprawa - w poniedziałek ma być decyzja gotowa, ale pracuję cały dzień więc jadę we wtorek po nią i na zakupy, dowiedziałem się, że nie zarejestruję broni od ręki bo takie "cuś" robią tylko w poniedziałki i czwartki, no i że mam tylko 5 dni na rejestrację, dziwna polityka... Będę się 3x do Lublina woził :wink:


Suma summarum całość postępowania i ekipa tam pracująca zasługują w skali kraju i tego co czytam o innych WPA na ogromnego plusa :one:
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: 9x19 »

mr_neox pisze: ..... Ciekawa jest jeszcze jedna sprawa - w poniedziałek ma być decyzja gotowa, ale pracuję cały dzień więc jadę we wtorek po nią i na zakupy, dowiedziałem się, że nie zarejestruję broni od ręki bo takie "cuś" robią tylko w poniedziałki i czwartki, no i że mam tylko 5 dni na rejestrację, dziwna polityka... Będę się 3x do Lublina woził :wink: ....
Jeżeli nie jest to dzień przyjęć, to zostawiasz podanie wraz z dowodem nabycia broni i zdjęciem w sekretariacie WPA i wnosisz o dokonanie rejestracji broni oraz przysłanie do domu legitymacji posiadacza broni. I problem z głowy.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

9x19 bardzo sobie cenię Twoje merytoryczne porady, nawet taką wcześniej już przeczytałem gdzieś i się od razu na miejscu o to zapytałem ;-)

Nie wysyłają "czerwonej książeczki" bo się boją żeby nie zginęła...
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: 9x19 »

To trzeba będzie ich tego nauczyć. Obowiązkiem WPA jest doręczenie wszelkich pism osobie zainteresowanej. Pismem jest też legitymacja.
radzyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 stycznia 2011, 11:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: radzyniak »

Rejestrować nowo zakupioną broń można też listownie oczywiście poleconym.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: lotnik »

Czyli wraz z nową władzą, bardzo się popsuło w KWP Lublin w zakresie pozwoleń
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: xxxam »

Popsuło się na sportowej od kiedy trafiła dwa piętra niżej do myśliwych. Na górze nadal jest fajnie ale dół trzeba będzie chyba trochę uczulić na problemy strzelców - bo widzę, że ponosi.
A z tym brakiem informacji o odmowie na ilość to ich poniosło - w ramach "uczulania" złożę jednak to rozszerzenie na kilka - naście sztuk i zobaczymy.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

@xxxam a powiedz, Ty tam często bywasz, uda się coś zarejestrować (na sportowe) w inny dzień niż poniedziałek i czwartek czy szkoda nawet gadać? :-?

Swoją drogą nazbieram parę startów i sobie będę rozszerzał po 1 sztuce - niech się papierem zadławią :one:
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: xxxam »

Jak była na górze to udawało - szczególnie jak wpadałem 10 min przed zamknięciem w ostatni dzień terminu i bez książeczki :-) Było marudzenie ale jak powiedziałem, że bez stresu i że przyjdę za dwa dni to od razu inna rozmowa.

Może jutro pojadę przerejestrować kolekcjonerską na sportową to zobaczymy - w sumie P Marcin jest nawet spoko jak ma dzień ale te Panie częściej mają te "gorsze" ;-)
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: mr_neox »

Dla zainteresowanych, lubelskie WPA wydaje legitymację w około 2,5h.

Nie ma wymogu targania broni ze sobą, ale ludzie na potęgę przynoszą wszystko... Rejestrowałem glocka i cezetkę na podstawie FV i miałem wesołą historię na miejscu - Pan od sportowego aż mnie wołał z korytarza bo nigdy w życiu nie widział numeru seryjnego glocka zaczynającego się od "BAGD....." ;-) Dzielnicowy dotarł na kontrolę 1,5 dnia później - musieli mi mocno w WPA nie ufać :one:
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”