WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Delwin »

Może profilaktycznie wysłać kopię decyzji do wzmiankowanych jako nieistotne organów i jednostek organizacyjnych KGP? Pisanie uzasadnienia w tym duchu jest przecież bezcelowe w świetle rozstrzygnięcia i służy chyba tylko po to aby ktoś miał "ostatnie słowo". Rozsądniej byłoby nie pisać uzasadnienia (decyzja zgodnie z żądaniem) bądź napisać je skrótowo. Nie rozumiem tego podejścia.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

9x19 pisze:W przypakdu powtórzenia takiego numeru, po uchyleniu decyzji przez KGP, sporządziłbym zawiadomienie o przestępstwie z art. 231 kk. W Rzeszowie właśnie prokurator wszczął śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników WPA. :P
dzięki "9x19" .. to może tłumaczyć dlaczego moje EKB na czrnoprochowca ciągnie się jak ... zniesienie zameldowania na pobyt stały.

Ale ot już jest nie na temat, to podpada pod "Wyskoki WPA w Rzeszowie"
Awatar użytkownika
danwoj-85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: danwoj-85 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Czy na dzień dzisiejszy są problemy z otrzymaniem pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich w WPA Lublinie?
Kolega będzie robił i pyta :)
Pozdrawiam,
Daniel
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jak ma ważną przyczynę posiadania broni - udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim i brak przesłanek negatywnych oraz zda egzamin lub jest z niego zwolniony, to musi otrzymać takie pozwolenie.

Problemem jest tylko na ile egzemplarzy i czy będzie to rozbicie na boczny, centralny zapłon, strzelbę itp. czy tylko na sportową do celów kolekcjonerskich. Jeżeli będzie chciał za dużo w mniemaniu WPA, to Policja mu sama zmniejszy. Ale pozwolenie wydać musi. Na 10 egz. to praktycznie wszędzie wydają.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lotnik »

W Lublinie jest całkiem normalnie.
Jak spełnia wymagania to nie bedzie problemu.
Awatar użytkownika
Siemek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 01 września 2010, 00:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Siemek »

Nie ma problemu, jeśli spełnia warunki. Troszkę gorzej jest u nich z załatwianiem spraw drogą korespondencyjną.
Parabellum
Awatar użytkownika
danwoj-85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: danwoj-85 »

9x19 pisze:Problemem jest tylko na ile egzemplarzy i czy będzie to rozbicie na boczny, centralny zapłon, strzelbę itp. czy tylko na sportową do celów kolekcjonerskich. Jeżeli będzie chciał za dużo w mniemaniu WPA, to Policja mu sama zmniejszy. Ale pozwolenie wydać musi. Na 10 egz. to praktycznie wszędzie wydają.
Będzie zdawał egzamin, tak więc będzie wnioskował o broń do celów kolekcjonerskich (każdą opisaną w ustawie) Czy w związku z tym pisać z podziałem na rodzaj? Czy ogólnie na broń do celów kolekcjonerskich?
Siemek pisze:Troszkę gorzej jest u nich z załatwianiem spraw drogą korespondencyjną.
Co masz na myśli?
radzyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 stycznia 2011, 11:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radzyniak »

Nie tak bardzo muszą dać na kolekcjonerską co sobie chcesz. Mój znajomy występował o boczny i centralny na kolekcjonera i dostał tylko centralny. Chyba w WPA doszli do wniosku że boczny nie występował w czasie II wojny światowej czyli kolekcjonerowi nie przysługuje he he.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Nie ma takiej prawnej możliwości. WPA może ograniczyć liczbę broni, na jaką wydaje pozwolenie, ale nie może odmówić wydanie jej na poszczególne rodzaje. Pozwolenie na broń to decyzja związana, co oznacza, że jak spełniam kryteria, to pozwolenie należy mi się bezdyskusyjnie. Ograniczyć można tylko liczbę broni i nic więcej. Mam nadzieję, że znajomy złożył odwołanie.
Awatar użytkownika
Siemek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 01 września 2010, 00:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Siemek »

@danwoj-85 Bronią się przed tym rękami i nogami. Chyba mają premie za ekonomiczne prowadzenie wydziałów.
Parabellum
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Dla zwalczających niechęć WPA do załatwiania spraw drogą korespondencyjną:
- na organie administracji spoczywa obowiązek doręczania pism (art. 39 kpa). Klient WPA nie musi się sam fatygować do Komendy, a pismem są wszelkie listy, decyzje, postanowienia, promesy, legitymacje itp. które wydaje WPA.
- wszelkie pisma doręcza się osobie fizycznej w miejscu jej zamieszkania lub miejscu pracy (art. 42 § 1 kpa). Jest to zasada ogólna. Mogą być doręczane w lokalu WPA (art. 42 § 2 kpa),a gdy nie ma innej możliwości w każdym miejscu, w którym zastanie się adresata (art. 42 § 3 kpa).

Wniosek z tego jest jeden - WPA w pierwszej kolejności ma przysłać pismo. Jeżeli tego nie robi można złożyć skargę.

Skargę można składać e-mailem i nie potrzeba do tego podpisu elektronicznego. W treści skargi ma znajdować się tylko imię i nazwisko oraz adres wnoszącego skargę. Nie trzeba wydawać kasy na składanie skarg.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lotnik »

Niech pisze podanie bez podziału na boczny i centralny.
Jeszcze raz mówię w Lublinie jest normalnie.
sansed
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwietnia 2015, 07:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sansed »

Witam, ile czekaliście na wydanie pozwolenia na broń w WPA Lublin? Złożyłem wszystkie dokumenty 29.06.15, bardzo szybko bo już 30.06 lub 01.07 miałem wywiad śodowiskowy. Od tego czasu cisza. Wydaje mi się że trochę przeciągają. Dzwonić i ich zapytać ("pogonić')?
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

No jasne, że dzwonić - twoje kwity pewnie leżą i czekają już ze 2 tygodnie. Nie poganiaj, tylko grzecznie zapytaj jak tam twoja decyzja.

U mnie trwało to miesiąc, z tym, że dzielnicowy wysłał opinię pocztą resortową i krążyła ponad tydzień. Mój kolega dostał decyzję w 2,5 tygodnia
sansed
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwietnia 2015, 07:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sansed »

no i zadzwoniłem.... dowiedziałem się że jest już decyzja ale nie informują nikogo pisemnie o niej i nie wysyłają jej (chyba bzdura, nie?). Pani stwierdziła że generalnie to ludzie dzwonią do nich i sie dowiadują. Coś chyba ściemniają...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”