Keseru, Zoraki - to broń palna - nowa interpertacja.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Państwo boi się rewolucji a gdy obywatel jest rozbrojony to łatwiej z nim w razie czego walczyć. Widzieliście majdan jak strzelano z wiatrówek? Gdyby ukraińcy mieli dostęp do broni palnej to majdan trwałby tydzień albo i krócej.

Obalono komunę ale myślenia komunistycznego nie jesteśmy w stanie obalić.
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

Outside pisze:Państwo boi się rewolucji a gdy obywatel jest rozbrojony to łatwiej z nim w razie czego walczyć. Widzieliście majdan jak strzelano z wiatrówek? Gdyby ukraińcy mieli dostęp do broni palnej to majdan trwałby tydzień albo i krócej.

Obalono komunę ale myślenia komunistycznego nie jesteśmy w stanie obalić.
O tuż to.! jestem tego samego zdania.
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Chyba jednak wygrała policja. Ze strony KOLTERA zniknęły oferty sprzedaży ZORAKI 10 na kulki :cry: .
kwadras
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

Ciekawe czym im zagrozili. :-/
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

Polska. Uczciwemu to nawet broni na kulki gumowe nie dadzą kupić, ani tym bardziej gazowej na pozwolenie...

Tymczasem u przykładowego dilera narkotyków jest taki skromny arsenalik:
http://www.bolec.info/index.php?op=info ... news=10333

I to u takiego, który był na tyle "pomyślny", że sam wezwał na siebie Policję...
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

No to istotnie arsenał. Paralizator, straszak i gazówka. Chociaż na gazówkę w PL wymaga się pozwolenia i badań co 5 lat. No, może jeszcze naboje... .
Ale podtytuł artykułu zdaje się sugerować znaczne ilości broni palnej (...u dilera znaleziono prawdziwy arsenał...) i amunicji. Dla mnie arsenał to trochę więcej jak jedna gazówka na pozwolenie i trzy naboje. W tym wypadku nawet przy podejściu hoplofobicznym powiedziałbym o złapaniu dilera który posiadał nielegalnie broń (nie arsenał) i niewielkie ilości amunicji (nie koniecznie do posiadanej broni).
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

VIS pisze:Dla mnie arsenał to trochę więcej jak jedna gazówka na pozwolenie i trzy naboje.
w mieszkaniu mężczyzny znaleziono 19 działek marihuany, 1 działkę PIKO, pistolety gazowe bez wymaganego zezwolenia, amunicję pistoletową 9x19 mm, amunicję .22LR, paralizator, rzeczy służące do sprzedaży narkotyków oraz skradziony wcześniej matce laptop.
Na zdjęciu widać 2 przedmioty przypominające broń, a nie jeden... Towaru też w tonach przecież nie miał... No i ten paralizator ma zaletę, że jest cichy...

Jak to było? Bandyta w PL ma co najwyżej nóż? :mad:

Po drugie Kolego VIS ja miałbym wstręt przed bronieniem narkodilera i zapraszam do lektury (trochę słaba się znalazła, ale takie wątki często się pojawiają przy takich typach):
http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,P ... aid=614067

Narkodiler to typ, który ma zysk z niszczenia zdrowia (to on obmyśla, jak niezauważenie uzależnić Wasze dzieciaki od różnego syfu) i pokrętne metody uzyskiwania korzyści materialnych lub innych.

Dobry narkodiler... to martwy narkodiler...
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Ad zoraki K 10
Alarm przedwczesny. Dostałem wiadomość z Koltera, że po nowym roku będą kolejne dostawy tego sprzętu.
kwadras
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

9mm pisze:
Na zdjęciu widać 2 przedmioty przypominające broń, a nie jeden... Towaru też w tonach przecież nie miał... No i ten paralizator ma zaletę, że jest cichy...

Jak to było? Bandyta w PL ma co najwyżej nóż? :mad:

Po drugie Kolego VIS ja miałbym wstręt przed bronieniem narkodilera i zapraszam do lektury (trochę słaba się znalazła, ale takie wątki często się pojawiają przy takich typach):
http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,P ... aid=614067
Ależ jestem jak najdalej od bronienia narkodilera. Tyle tylko że opisuję to co widzę na zdjęciu w zapodanym we wcześniej omawianym poście. Chodzi mi tylko o dziennikarską dokładność.
A więc po kolei.
Jeden z pistoletów przedstawionych na zdjęciu to pistolet gazowy marki ROHM kaliber 8 mm. Niemiecki, czyli zgodnie z normą niemiecką poza przegrodami w lufie konstrukcja ma być tak słaba, aby po przeróbce pierwszy wystrzał z ostrej amunicji był ostatnim. Tylko w PL były produkowane gazówki dające się przerobić na ostrą (np. P-83G).
Drugi pistolet to straszak marki Start-1, czyli egzemplarz dostępny bez pozwolenia nawet w Polsce.
Paralizator - istotnie, cichy i dyskretny, tyle tylko że na zakup również nie jest wymagane żadne pozwolenie.

Pomimo że był to narkodiler to dalej tego co Policja znalazła nie nazwałbym arsenałem.

Na zdjęciu w linku zapodanym w powyższym cytacie nie widzę w żadnym przypadku broni gazowej przerobionej na amunicję ostrą. Przynajmniej nie przypomina mi żadnej znanej mi konstrukcji. Ja bym to raczej nazwał bronią domowej roboty i to raczej jednostrzałowej. Do lufy wkłada się nabój 22LR, lufę montuje się w szkielecie, po czym należy odciągnąć bijnik i wcisnąć spust. W celu ponownego załadowania należy ponownie zdemontować lufę i wykonać czynności wcześniej opisane. Prawdopodobnie ta konstrukcja się jakoś nazywa, ale jakoś nie udało mi się dotrzeć do fachowego nazewnictwa.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

VIS pisze:Chodzi mi tylko o dziennikarską dokładność.
Tutaj zadziałał zapewne tzw. Policyjny i redakcyjny marketing.

Reszta komentarza jest tak ładnie opisana, że mogę tylko się zgodzić.
stefan76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Smallfield
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zoraki

Post autor: stefan76 »

I co teraz kur...a?Jeszcze parę tygodni temu zasrany kolter odpisał mi:Panie wszystko jest legalne.Teraz wycofuje swoje zabawki ludzie o co tu chodzi?
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tomek5 »

stefanie 76
a na jakiej podstawie uważasz ,że Kolter cokolwiek wycofuje ?
Przecież odpisali ,że nowa dostawa będzie po nowym roku.
stefan76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Smallfield
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

zoraki

Post autor: stefan76 »

tomek5 zadzwoń na policję i się dowiesz.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maniusel »

Co znowu ten Kolter zrobił?
Compro...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Co mają wycofywać ?
Na ich stronie stan jest jako "dostępny".

Swoją drogą zastanawiam się ile będzie w mediach tematów o bohaterskich akcjach Policji w związku z zatrzymaniami po Sylwestrze ludzi z "bronią".
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”