Keseru, Zoraki - to broń palna - nowa interpertacja.

Moderator: Moderatorzy WBP

kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

Witam .Czytam i dalej z tego nic nie rozumiem. To w końcu jak to jest WALTHER P99 kal. do 6mm na kartridże typu 9mm PAK. Jest on legalny w posiadaniu bez zezwolenia czy nie? Czy za zakupienie i posiadanie tego modelu można sobie narobić problemów?
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Nadal można mieć problemy.
Coraz łatwiej o "uniewinnienie", bo są już wyroki sądów, ale ja bym sobie darował na Twoim miejscu.
Szkoda nerwów, czasu i pieniędzy.
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

To jak jak to wygląda no to faktycznie szkoda i czasu i nerwów. Natomiast jak się ma sprawa z modelem Stalkera M906. Oraz dostępem do jego kardriży hukowych.Można je bez większych problemów zakupić?
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Dostałem kolejne pismo z prokuratury w Łomży. Niestety dla nich ZORAKI k 10 to nadal broń.
Dodatk :( owo pouczyła mnie ,że na kolejne wnioski o zwrot nie będzie odpisywać. :(
kwadras
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: argo »

strong pisze:Dostałem kolejne pismo z prokuratury w Łomży. Niestety dla nich ZORAKI k 10 to nadal broń.
Dodatk :( owo pouczyła mnie ,że na kolejne wnioski o zwrot nie będzie odpisywać. :(
Zaebiste .. po prostu zaebiste ...nie mamy panskiego płaszcza i co nam pan zrobi :evil: a w pouczeniu prokuratura dala do zrozumienia za ma Cie tam gdzie słonce nie dochodzi
tylko łowy , tylko nitro
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Spróbuje jeszcze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Urzędnicy zdefiniują mnie jako pieniacza ;) ;) ;)
kwadras
zbig317
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 września 2004, 23:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Państwo prawa

Post autor: zbig317 »

Z tego widać ,że mamy wybitne w skali światowej " Państwo prawa" , " Wybitną i przyjazną obywatelom Policję" , " Fachowych , miłych , przyjaznych urzędników".
Najgorsze ,że ci władcy golą forsę / naszą/ aż miło.

Panowie z Koltera trzymajcie się. Może się to wreszcie skończy. Hej!!!!
Matti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 02 lutego 2005, 14:38
Tematy: 58
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matti »

Spróbuje jeszcze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Urzędnicy zdefiniują mnie jako pieniacza ;) ;) ;)
Zastanawiam się czy cywilny proces o odszkodowanie (zwrot kosztów zakupu + "straty moralne" dowolnie wycenione), w innej miejscowości nie byłby skuteczniejszy niż RPO.

Wprawdzie nie odzyskałbyś tego, konkretnego egzemplarza Zoraki, ale być może zasądzono by Ci kasę na kupno nowego, plus odszkodowanie za straty moralne...
Nothing is often the best thing to do, but always to say
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Matti pisze:
Spróbuje jeszcze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Urzędnicy zdefiniują mnie jako pieniacza ;) ;) ;)
Zastanawiam się czy cywilny proces o odszkodowanie (zwrot kosztów zakupu + "straty moralne" dowolnie wycenione), w innej miejscowości nie byłby skuteczniejszy niż RPO.

Wprawdzie nie odzyskałbyś tego, konkretnego egzemplarza Zoraki, ale być może zasądzono by Ci kasę na kupno nowego, plus odszkodowanie za straty moralne...
Pozew cywilny przeciwko komu? Prokuratorowi, że nie zmienił postanowienia . Czy pko policji bo wykonuje postanowienie prokuratorskie ?
kwadras
Matti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 02 lutego 2005, 14:38
Tematy: 58
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matti »

Przeciwko prokuratorowi, rzecz jasna. Z możliwością polubownego załatwienia sprawy (mediacji). Mediacja jako "marchewka". Postawienie zarzutu niekompetencji i nadużycia uprawnień - jako "kij".

Tylko ja bym sprawdził czy nie taniej wyjdzie od razu kupić nowy egzemplarz Zoraki...
Nothing is often the best thing to do, but always to say
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Matti pisze:Przeciwko prokuratorowi, rzecz jasna. Z możliwością polubownego załatwienia sprawy (mediacji). Mediacja jako "marchewka". Postawienie zarzutu niekompetencji i nadużycia uprawnień - jako "kij".

Tylko ja bym sprawdził czy nie taniej wyjdzie od razu kupić nowy egzemplarz Zoraki...
odp.
Zarzut nadużycia uprawnień to przestępstwo. Wówczas prokurator odmawia wszczęcia postępowania karnego p-ko koledze. Jeżeli jest zażalenie sąd zatwierdza postanowienie prokuratorskie - przerobiłem procedurę.
Prokurator nie mediuje, ponieważ on ma zawsze rację.
Zarzut niekompetencji odpierany jest - prawem swobodnej oceny dowodów - przerobiłem.
Jak bym kupił ZORAKi to znowu postawili by mi zarzut z 263 p 2 kk. - na komendach w dalszym ciągu wiszą pisma ,że ZORAKI to broń.
Matti - nie jesteś prawnikiem i chyba nie miałeś kontaktu z policją i prokuraturą.
kwadras
Matti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 02 lutego 2005, 14:38
Tematy: 58
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matti »

Zarzut nadużycia uprawnień to przestępstwo. Wówczas prokurator odmawia wszczęcia postępowania karnego p-ko koledze. Jeżeli jest zażalenie sąd zatwierdza postanowienie prokuratorskie - przerobiłem procedurę.
Prokurator nie mediuje, ponieważ on ma zawsze rację.
Zarzut niekompetencji odpierany jest - prawem swobodnej oceny dowodów - przerobiłem.
Jak bym kupił ZORAKi to znowu postawili by mi zarzut z 263 p 2 kk. - na komendach w dalszym ciągu wiszą pisma ,że ZORAKI to broń.
Matti - nie jesteś prawnikiem i chyba nie miałeś kontaktu z policją i prokuraturą.
Formułujesz bardzo poważny zarzut pod adresem całego wymiaru sprawiedliwości. Jest to zarzut na tyle poważny, że gdyby był prawdą - dawałby etyczne podstawy do oddolnej, społecznej inicjatywy reformatorskiej, niekoniecznie pokojowej. Gdyby ten zarzut był prawdą, to jedyną przesłanką do przestrzegania tak rozumianego "prawa" byłby strach.

Dla mnie strach to zbyt mało, ale są jeszcze etyka i zwykła kalkulacja. Etycznego dylematu w tym przypadku bym nie miał (zasada wzajemności), zatem pozostaje kalkulacja. Powinieneś sobie skalkulować, i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy czujesz się na siłach podjąć próbę uzdrowienia systemu któremu postawiłeś tak poważną diagnozę, wysiłkiem indywidualnym lub zbiorowym?

Jeśli tak, nie rozdrabniaj się na Zoraki za 379 zł, tylko zajmij się organizacją reform systemowych. Jeśli nie, kup sobie coś lepszego niż Zoraki (np. CP), idź poistrzelać, rozładujesz frustrację. Niezależnie od wszystkiego kaliber Twojego zarzutu wobec systemu - gdyby rzeczywiście odzwierciedlał faktyczny stan rzeczy - dawałby solidne etyczne podstawy zarówno do interwencji na poziomie unijnym (Strassburg etc.) jak i do zwyczajnych samosądów obywatelskich wobec usitwionych / skorumpowanych urzędników.

Wyczuwam, że świadomie lub podświadomie kalkulujesz ile masz do stracenia a ile do zyskania. Każdy kalkuluje. Jeśli masz zbyt wiele do stracenia, zamknij ten rozdział w swoim życiu i nie pisz już o tej sprawie na forum (skoro - jak sam stwierdziłeś - to nic nie da). Gdybyś nie miał nic do stracenia, nie miałbyś też hamulców etycznych żeby odpowiedzieć nikczemnością na nikczemność (w ramach etycznej zasady wzajemności). Ale to już byłoby przedsięwzięcie daleko wykraczające poza obecny wątek...
Nothing is often the best thing to do, but always to say
scibor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 06:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scibor1 »

Matti pisze: jak i do zwyczajnych samosądów obywatelskich wobec usitwionych / skorumpowanych urzędników.
I to jest zapewne podstawowy argument dla "władzy" żeby obywatele nie mieli dostępu do broni.
Matti pisze:Formułujesz bardzo poważny zarzut pod adresem całego wymiaru sprawiedliwości. Jest to zarzut na tyle poważny, że gdyby był prawdą - dawałby etyczne podstawy do oddolnej, społecznej inicjatywy reformatorskiej, niekoniecznie pokojowej.
Pytanie, kto ma na tyle niewiele do stracenia, by stać się Leninem nowej rewolucji?
"...Była to ciężka, nieprzyjemna broń o nadżartej ogniem lufie, świadczącej o częstym używaniu..."
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

Matti pisze:Powinieneś sobie skalkulować, i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy czujesz się na siłach podjąć próbę uzdrowienia systemu któremu postawiłeś tak poważną diagnozę, wysiłkiem indywidualnym lub zbiorowym?
odp.
Jestem zwyczajnym człowiekiem , który przez przypadek wpadł w machinę urzędniczą.Nie chcę i nie mam zamiaru uzdrawiać systemu. Mam egoistyczny powód, żeby naprawić to co zepsuła w mojej sprawie policja i prokuratura.
Ale jeżeli pozytywne zakończenie mojej sprawy pomoże innym, będę zadowolony.
Matti pisze:Niezależnie od wszystkiego kaliber Twojego zarzutu wobec systemu - gdyby rzeczywiście odzwierciedlał faktyczny stan rzeczy - dawałby solidne etyczne podstawy zarówno do interwencji na poziomie unijnym (Strassburg etc.) jak i do zwyczajnych samosądów obywatelskich wobec usitwionych / skorumpowanych urzędników.
odp. Stosuję i uważam ,że można stosować tylko instrumenty zgodne z prawem.
Samosąd nie jest tym czym kieruję się w życiu. Jeżeli zastosujemy samosąd staniemy się tacy jak oni. Nie mógłbym wówczas oglądać swojej twarzy w lustrze.

montrala: Proszę ograniczać cytowanie, a jak już to przynajmniej robić to poprawnie, tak żeby post miał jakiś sens.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2014, 12:21 przez strong, łącznie zmieniany 1 raz.
kwadras
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

A tu pojawił się ZORAKI k 55 na śruty też bez pozwolenia
http://protarget.iai-shop.com/product-p ... 5-mm-.html
kwadras
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”