WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Ja w maju dostałem decyzję o zniesieniu podziału i trwało to niecały miesiąc włącznie z otrzymaniem nowych promes
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Tecum Seh »

Czy ktoś niedawno zdawał może egzamin kolekcjonerski w WPA Kraków?
Chętnie bym się dowiedział jak to teraz wygląda.
Rozumiem że struktura ta sama czyli:
1. Egzamin z prawa
2. Rozkładanie P83 (chyba że obecnie jest coś innego?)
3. Strzelanie.

Co do strzelania - co sie obecnie strzela, do jakich tarcz i na jakie dystanse?
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Pawel.Pasym
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 21:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Pawel.Pasym »

W odpowiedzi na pytanie nr.3 odsyłam do rozporządzenia. W zależności o co wniosłeś jest tam opis odległości, ilość amunicji itd.
Tikka T3x .308W, Merkel 2x16/70+8×57JRS, Simson SL 9.3x74R-20/76, Bock Merkel 12/70, AKMS (11) 1983
BartekGz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: BartekGz »

Jako że jeszcze czekam na licencje i dobijam starty to zapytam czysto teoretycznie, czy w ostatnim czasie ktoś składał papieru do WPA Kraków ? Jaką ilość teraz najbezpieczniej składać ? Mam już 3 starty ( 3x3 różne konkurencje ), przypuszczam że do momentu złożenia powinienem dobić do 8-9 startów po 2-3 konkurencje w każdym. Można próbować o 8-10 S i 10 SK czy bez zmian 6+6 (10?) ?
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2019, 09:32 przez BartekGz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: MordercaBezSerca »

Składałem w październiku zeszłego roku. Miałem w sumie 8 startów w PKS. Wpisałem 10+10, dostałem 5+5. Od zeszłego roku nikt od nas z klubu nie dostał więcej.
9x19 ☆ .223 ☆ 12GA
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: strzelnica »

Na decyzję niezgodną z wnioskiem, ktoś się odwoływał do KGP?
adacho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 13:09
Tematy: 2
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: adacho »

Z 26 startami chcieli mi dać 6s/6k. Ostatecznie dostałem 7s/6k po długiej rozmowie z kierownikiem. Było to już jakiś czas temu, ale nie sądzę żeby coś się zmieniło, nasze WPA nie uprawia rozdawnictwa i nie robi promocji. Raczej będą zmniejszać niż zwiększać ilość broni dawanej "pierwszorazowcom". Składaj 6/6. To jest rozsądna liczba, raczej nie zapełnisz tego szybko. Nie daj się złapać na "pisz pan mniej, bo ryzykujesz decyzją odmowną" - do tego nie ma podstawy prawnej. Jak już napiszesz - trzymaj się tego co we wniosku.
CZ Shadow 2, DD V11 S2W, S&W 2214, IŻ Sporting, HW-100, Steyr EVO 10, Walther GSP 22LR/32SW, 19X, Savage BVSS .223
BartekGz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: BartekGz »

Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze trochę czasu to dobije startów i złoże 7/7 najwyżej mi zmniejszą. Myślałem o wysłaniu listem poleconym żeby nie musieć wdawać się w niepotrzebna dyskusje z WPA. Powiedzcie mi jeszcze jedno czy jak się im nie spodoba 7/7 i będą się upierać nad zmniejszeniem to ile się cała procedura może wydłużyć ? Nie spieszy mi się, pytam bardziej z ciekawości.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: zgred4 »

U mnie było to na zasadzie, że jak pan nie napiszesz korekty wniosku to to potrwa jeszcze nawet parę tygodni/miesięcy bo przesłuchania, odwołanie do KGP itd. A jak pan napiszesz, że z własnej woli zmieniasz wniosek z 8/10 na 5/5 to decyzja będzie nawet dzisiaj lub max jutro. Korektę napisałem (szkoda mi było czasu, chciałem już trenować na własnej broni) ale na 6/5 i decyzja była na następny dzień. Wszystko miło i kulturalnie z zapewnieniem o przychylności przy ewentualnym rozszerzeniu co zresztą nie omieszkałem zrobić po ok. 9 miesiącach :-D . Także sami zdecydujcie czy lepiej się upierać np przy 10/10 czy pójść na szybkie 5/5 czy 6/6 i po paru miechach rozszerzyć. Wszystkim życzę powodzenia i takiej ilości o jaką wnioskują! :)
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Polim »

Według mnie absolutnie nie ma sensu kopać się o ilość. Mi jako kolekcjonerowi w WPA Kraków dali 5 kolekcjonerskiej /wnioskowaniem o 10 ale nalegali na korektę i dodali, że nie robią problemu ze zmianą ilości w trybie art. 155 kpa po wyczerpaniu miejsc/. Po pół roku gdy zabrakło miejsc bez problemu w tym trybie rozszerzyli mi decyzje o 10 /do 15/.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
BartekGz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: BartekGz »

Pójdę za radą bardziej doświadczonych i złoże o 6+6, skoro faktycznie nie ma problemu z rozszerzeniem to szkoda kopać się z koniem. Nie mówiąc o tym że 10-12 sztuk to już kupa broni i kasy zainwestowanej :). Raz jeszcze dzięki :piwo:
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2019, 00:08 przez BartekGz, łącznie zmieniany 1 raz.
beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: beegie »

Złóż 6+6. W naszym WPA dają bez problemu, choć twierdzą, że to max. Wiem, że niektórym mocno sugerowali zmianę na 5+5 (dali się namówić), ale później w trakcie postępowania zmienili na 6+6 i przeszło bezproblemowo. Generalnie 6+6 to chyba bezpieczna ilość w naszym WPA jak na początek :wink:
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Parabellum »

Czy to 6+6 jest też osiągalne dla samej licencji bez startów?
beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: beegie »

Tego niestety nie wiem. W zeszłym roku znajomy z 5 osobostartami z jednych zawodów (strzelał Psp, Ksp, Pcz, Kcz i Trap) dostał rzeczone 6+6.
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: piotr.dun »

Ile wnioskowaliście przy S+SK mając już wcześniej inne pozwolenia? Też magiczne 6+6?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”