WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Wlasnie trzymam w reku decyzje z KGP, utrzymujaca w mocy decyzje KWP Krakow odnosnie "sportowej kolekcjonerki". Wszystko logicznie i sensownie. Nie mam zastrzezen i raczej nie spodziewalem sie na tym polu rewolucji - odwolanie bylo 'delikatne' w argumentacji i do odpowiedzi na te argumenty ciezko z zasadby byloby sie przyczepic. Dzis prawdopodobnie to klepne i wysle wniosek o promesy.

Pismo z 6 pazdziernika, dotarlo na moja poczte 17 pazdziernika, czyli 11 dni.
Pismo dot. odwolania od dec. "sportowej" wyslali 16 pazdziernika, wiec patrzac matematycznie, dojdzie pod koniec miesiaca. A tu powinno byc arcyciekawie, bo zarzuty podnosilem juz o wiele mocniejsze (co nie znaczy, ze byly celne ;) ).
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Apropo Krakowa - kolega rejestrował ostatnio broń, przypominali mu o tym że w przypadku rejestracji pocztą nie uznają daty stempla tylko datę dotarcia. Argumentacja ta sama co w piśmie które kiedyś było na stronie MZSS - o terminach prawa procesowego i materialnego.

Nowością jest to że funkcjonariusze twierdzili że jakoś w ubiegłych dniach zapadł wyrok w którym ktoś odwoływał się od mandatu nałożonego w związku z taką sytuacją w której wniosek wysłany w przeciągu 5 dni dotarł do WPA po terminie, i podobno przegrał w sądzie. Ktoś coś słyszał na ten temat?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: carambas »

Zalecam (także urzędnikom) lekturę Art. 57 par 5, pkt 2) KPA. Ustawy są publikowane także w internecie, jeśli w WPA nie ma akurat kopii.
§5.Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:
1) wysłane w formie dokumentu elektronicznego do organu administracji publicznej, a nadawca otrzymał urzędowe poświadczenie odbioru;
2) nadane w olskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe;
3) złożone w polskim urzędzie konsularnym;
4) złożone przez żołnierza w dowództwie jednostki wojskowej;
5) złożone przez członka załogi statku morskiego kapitanowi statku;
6) złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego.
I tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 17:39 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: woytas »

Wszyscy podążają w stronę Katowic i tworzą nowe prawo.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
kuba_s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 października 2017, 17:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kuba_s »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Jak wyglądają teraz nastroje w Krakowie?
Widzę, że znieśli podział, ale nadal dają 5+5? Jest jakiś algorytm jak w innych WPA na zwiększenie ilości na sport? Podobno nie uznają zawodów korespondencyjnych.
Jak uzyskać 10 sztuk kolekcji tak jak w reszcie Polski?
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 17:39 przez kuba_s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: gregor40 »

kuba_s pisze:Witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Jak wyglądają teraz nastroje w Krakowie?
Widzę, że znieśli podział, ale nadal dają 5+5? Jest jakiś algorytm jak w innych WPA na zwiększenie ilości na sport? Podobno nie uznają zawodów korespondencyjnych.
Jak uzyskać 10 sztuk kolekcji tak jak w reszcie Polski?

We wrześniu 5+5. Policjant w pierwszej chwili źle zrozumiał mój wniosek i myślał że chcę 10K I z miejsca się usztywnił. Jak zrozumiał że 5S+5K to stwierdził że ok i tak dostałem. Startów mało (11) choć różnorodne. Potwierdzam -bez podziału.
kuba_s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 października 2017, 17:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kuba_s »

Za 0 startów dają 5 sportowej i za 11 startów też 5? Fajnie mamy w tym Krakowie.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

carambas pisze:Zalecam (także urzędnikom) lekturę Art. 57 par 5, pkt 2) KPA. Ustawy są publikowane także w internecie, jeśli w WPA nie ma akurat kopii.
§5.Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:
1) wysłane w formie dokumentu elektronicznego do organu administracji publicznej, a nadawca otrzymał urzędowe poświadczenie odbioru;
2) nadane w olskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe;
3) złożone w polskim urzędzie konsularnym;
4) złożone przez żołnierza w dowództwie jednostki wojskowej;
5) złożone przez członka załogi statku morskiego kapitanowi statku;
6) złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego.
I tyle w temacie.
Carambas, ja wiem, znam ten art KPA itp. Zastanowiła mnie raczej wieść gminna że ktoś przegrał z krakowskim WPA w sądzie, podobno podpierając się właśnie tym artykułem.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

KGP mnie oszukalo!!! Jak pisalem juz na forum, gdy rozmawialem z nimi przez telefon, to wydawalo mi sie, ze pracuja tam bardzo mili i rzeczowi ludzie. Powiedzieli mi, ze obie decyzje utrzymali w mocy. No trudno... Czekalem na papierki. Papierki z kolekcji przyszly - podtrzymali ok. Ale przed chwila odebralem sport...
A tu jak byk 'uchylam zaskarzona decyzje w czesci okreslajacej ilosc poszczegolnych rodzajow broni oraz orzekam o wydaniu pozwolenia na 9 egzemplarzy broni palnej do celow sportowych w postaci: BZ, CZ, GL, CP'. To jest po prostu skandal!!! ;))) Ciesze sie :) BARDZO :)

9 S bez podzialu i 20 SK bez podzialu. Warto powalczyc ;) A teraz do lekturki decyzji, bo chyba nie pozostali mi dluzni i w tym wypadku mam 7 zadrukowannych stron ;))) (tresc mojego pisma odwolawczego byla rownie obszerna).
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
trapez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 sierpnia 2017, 01:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: trapez »

Czy wie ktoś, ile sportowej dostaje się w Krakowie bez żadnych startów?
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Pandariusz »

RedSiedemosiem pisze: A tu jak byk 'uchylam zaskarzona decyzje w czesci okreslajacej ilosc poszczegolnych rodzajow broni oraz orzekam o wydaniu pozwolenia na 9 egzemplarzy broni palnej do celow sportowych w postaci: BZ, CZ, GL, CP'. To jest po prostu skandal!!! ;))) Ciesze sie :) BARDZO :)
Trochę nie rozumiem. Chciałeś 12 sportu, dali ci 9. Zaskarżyłeś, uchylili 9 i dali 9? Czy coś przeoczyłem?
Czy po prostu znieśli podział?
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 13:57 przez Pandariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Wnosilem w Krakowie o 12S i 50SK bez podzialu.
Dostalem w Krakowie 9S z podzialem i 20SK bez podzialu.
Od obu wnioslem odwolanie do Wawy.

KGP utrzymala 20SK bez podzialu.
Nastepnie KGP zmienila decyzje Krakowa odnosnie 9S w takim zakresie, ze podzialu nie ma (mialem 3xBZ, 4xCZ, 1xGL, 1xCZ).

(S - do celow sportowych, SK - sport do celow kolekcjonerskich)

Z mojej strony na 99,9% zamykam sprawy. Lacznie 29 egz. broni sportowej bez podzialu powoduje, ze jestem usatysfakcjonowany, zwlaszcza po tym ile dawali / czy tam jeszcze daja na 'dzien dobry' w starej stolicy.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Pandariusz »

Ok, wszystko jasne. Jeszcze raz gratuluję ;)
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maniusel »

Podrzuc wniosek odwołania.
Compro...
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Wniosek odwolania? :) Moze koncesje pozwolenia, albo wzor wiersza? :D Nie ma czegos takiego jak wniosek odwolania...

Niestety mam smutna wiadomosc, ktora bardzo mi lezy na sercu. WPA KWP Krakow nie uznaje zawodow korespondencyjnych i niestety podobnego zdania jest organ II instancji czyli KGP. Choc sam wystrzelalem tak lekko 2 razy wiecej konkurencji w zawodach korespondencyjnych niz wojewodzkich/miedzynarodowych, to poszly one po prostu jak krew w piach. Jesli ktos chce tak jak ja na nich wlasnie skupic swoje podanie o pozwolenie na bron palna do celow sportowych, to jednak odradzalbym takie nastawienie w przypadku Krakowa. Co prawda kojarze wyrok NSA, ktory kategorycznie stwierdzal, ze nie mozna odmowic stronie uznania juz samych treningow jako okoliczosc majaca wplyw na decyzje, to jednak polecalbym startowanie w zawodach zwyklych, dla osob, ktore jeszcze nie maja pozwolenia i dopiero o nim mysla. Najlepiej duzo roznorodnych konkurencji w zawodach wojewodzkich. Smuci mnie to takze dlatego, ze zawody braterstwa sa bardzo przyjemne i pozwalaja poczuc dreszczyk emocji, kiedy czeka sie do konca miesiaca na sprawdzenie jak c...wo sie strzela i jak wiele trzeba u siebie poprawic. Formula jest zacna, obsluga na stronach braterstwa wzorowa ale jako powyzsze (punkt do naszych ilosci egz. broni) w przypadku Krakowa bezcelowe. Ja z tych zawodow na przyszlosc nie zrezygnuje, majac juz decyzje sa dla mnie swietna forma dodatkowego sprawdzania sie podczas samych treningow i dodatkowy bonus z samego cwiczenia strzelania. Byc moze maja wplyw na rozszerzenie odnosnie ilosci egz. na pozwolenie do celow sportowych, ale nie na poczatkowa ilosc. Szkoda. A mi tym bardziej, ze jednak o to mozna byloby powalczyc w WSA - i glownie o to.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”