WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

kill0l pisze: Czy skan dowodu osobistego do papierów do WPA mieliście potwierdzany notarialnie?
Wysyłany pocztą -> tak. Składany na miejscu - niekoniecznie, bo sami mogą sobie potwierdzić zgodność.
icyhot12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2017, 14:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: icyhot12 »

kill0l pisze:
icyhot12 pisze:świeża decyzja z wpa kraków:
5s + 6k + dopuszczenie
bez podziału, bez żadnych dodatkowych przesłuchań, zaniosłem 8 startów
czas: od 23 kwietnia do 24 maja
Wnioskowałeś o tyle czy zmniejszyli? Zakładam, że uda mi się jakoś koło 8-10 startów zrobić, chcę składać wnioskować o 6s+6k.

A i od razu mam pytanie.
Czy skan dowodu osobistego do papierów do WPA mieliście potwierdzany notarialnie?
Wnioskowałem o 5s + 10k ale miła pani uprzedziła że 10 na kolekcje będzie trwało dłużej bo zostanę wezwany na przesłuchanie żeby udowodnić taką potrzebę większą i mają odgórny przykaz że na start można bez problemu 5,6 dostać. No to z dwojga złego wziąłem 6 na kolekcje :) I tak nie mam pieniędzy żeby kupić coś więcej niż poczciwego klocka :shame:
Ksero dowodu nie było potwierdzone notarialnie, pani sobie sama potwierdziła za zgodność z plastikiem
Mikemike
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mikemike »

Ja dostałem 10K bez przesłuchania, ale wnioskowałem tylko o pełnego kolekcjonera, nie robiłem SK ani S+SK.

Również zostałem poinformowany, że prawdopodobnie dostanę decyzję odmowną wydania na 10szt. i przyjdzie mi z ograniczeniem, to powiedziałem bardzo miłej pani pracującej w WPA, że załatwię to w takim razie drogą administracyjną i nadal chciałbym wnioskować o pozwolenie na 10 sztuk broni, oraz poprosiłem o to aby nie ograniczać mi jej przy składanym wniosku/w podaniu :)


Może faktycznie są inne wytyczne dla SK i pełnego K.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 18:25 przez Mikemike, łącznie zmieniany 2 razy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

Mikemike pisze: Może faktycznie są inne wytyczne dla SK i pełnego K.
Nie sądzę. Raczej chodzi o to, że jak "pani mówi", to delikwenci się uginają i korygują wnioski. A jak złożysz, jak chcesz, to musieliby pisać i uzasadniać "paragrafami", co napisali... A to trudne... I czas zabiera... Więc dostałeś, co chciałeś... Stąd właśnie wzięła się zasada, że z WPA, to tylko na piśmie.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 19:26 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

KG92RS pisze:
Mikemike pisze: Może faktycznie są inne wytyczne dla SK i pełnego K.
Nie sądzę. Raczej chodzi o to, że jak "pani mówi", to delikwenci się uginają i korygują wnioski. A jak złożysz, jak chcesz, to musieliby pisać i uzasadniać "paragrafami", co napisali... A to trudne... I czas zabiera... Więc dostałeś, co chciałeś... Stąd właśnie wzięła się zasada, że z WPA, to tylko na piśmie.

Trafiłeś w 10:)

Kto chce się ugina....ale droga administracyjna załatwia wiele spraw. A przesłuchanie, to taki pic na wodę. Zaczyna się od słów....ograniczymy Panu, pan tu podpisze... :) Nie nie podpisze ewentualnie odwołanie napiszę... A to Pan się będzie upierał? Tak będę się upierał .....a to ja komendanta muszę zapytać. :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

Tu chyba jeszcze tego nie pisałem... W tej chwili nie należy ulegać żadnym naciskom i twierdzeniom typu "jak Pan wystąpi o mniej, to będzie szybciej" i "Pan sobie potem rozszerzy".
W obecnej sytuacji prawnej, należy występować o maksimum tego, co się da, nawet jak cała postępowanie będzie dłużej trwało. Zarówno w zakresie liczb, jak i pozwoleń (sport i kolekcja).

Nie wiemy, jak będzie wyglądała nowa ustawa. MSWiA milczy, jak zaklęte. Może się okazać, że naszych obecnych pozwoleń nie będzie można już rozszerzać tak, jak teraz pozwoleń wydanych przed 2011, za poprzedniej ustawy.
Wtedy rozszerzenie będzie wymagało nowego pozwolenia (badania itp). A to może się okazać problematyczne, jeśli wróci uznaniowość.
Zatem TERAZ, MAX, BEZ CZEKANIA.
kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

Jak wygląda na obecną chwilę sytuacja w WPA Kraków z rejestrowaniem broni poleconym i odsyłaniem przez nich książeczki pocztą?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Działa, z dokładnością do tego że nie chcą uznawać daty nadania dla zachowania 5 dniowego terminu, liczy się dla nich to kiedy legitka do nich dotrze. Znajomy dostał od nich za to 'ustne pouczenie' kilka miesięcy temu, ja nie przepychałem się z nimi o te daty.
Podpierają się jakimś tam pismem o terminach procesowych, prawie materialnym etc.

Tak więc - jak dojdzie w 5 dni od zakupu to bezspinowo, jak będzie później - to możliwe że trzeba będzie robić wykłądnię KPA. Poza tym - przesyłka zwrotna idzie dłuuuugo, możesz swobodnie liczyć że od wysłania legitki do powrotu miną 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Marin205 »

shapi pisze:... nie chcą uznawać daty nadania dla zachowania 5 dniowego terminu, liczy się dla nich to kiedy legitka do nich dotrze. .....
Dementuje. Kiedyś rzeczywiście tak było. Miałem okazje rozmawiać o tej procedurze z Panem Naczelnikiem. Argumentacja co do takiej wykładni była sensowna. Jednak z racji tego, że było różne podejście różnych WPA co do takiej formy to KGP ujednoliciła procedurę we wszystkich WPA i liczy się data stęmpla.

Mam również pismo z KGP gdzie jasno jest napisane, że wpis w książeczce posiadacza broni nie jest częścią procedury rejestracji tylko potwierdzeniem i nie ma obowiązku wysyłki. Oczywiście trzeba go dokonać w czasie możliwie krótkim. Jeśli wyślesz dowód nabycia w oryginale do WPA to pewnie ktoś do Ciebie zadzwoni w sprawie wpisu. Chyba, że wyślesz książeczkę.
Obrazek
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

No to cieszy że się ogarnęli i traktują temat racjonalnie.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: zgred4 »

A czy w przypadku rejestracji pierwszej sztuki broni można wysłać tylko fakturę (bo książeczki jeszcze nie mam) i liczyć na odesłanie książeczki z odpowiednim wpisem pocztą? Lub ewentualnie pofatygować się ale tylko po odbiór już wypełnionej książeczki? Wystarczy wysłać samą fakturę czy jakieś krótkie podanie jest wskazane?
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

zgred4 pisze:A czy w przypadku rejestracji pierwszej sztuki broni można wysłać tylko fakturę (bo książeczki jeszcze nie mam) i liczyć na odesłanie książeczki z odpowiednim wpisem pocztą? Lub ewentualnie pofatygować się ale tylko po odbiór już wypełnionej książeczki? Wystarczy wysłać samą fakturę czy jakieś krótkie podanie jest wskazane?
Ja dołączam się do pytania oraz trochę je rozszerzam: czy jak osobiście zaniosę fakturę to od razu dostane książeczkę?
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Fokat »

Tak, ja osobiście zanosiłem pierwszą fakturę i na miejscu została wyrobiona książeczka, trochę to trwało, ale warto poczekać. :)
Dotyczy pełnej kolekcjonerki, z racji zamieszkania w krakowie, osobiście rejestruję wszystkie jednostki.
Kontakt fajny, bez spiny, można zamienić parę zdań o broni, generalnie lubię tam zaglądać.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: zgred4 »

Powiedziano mi w WPA, że jak będę rejestrował osobiście to książeczkę dostane od razu.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

zgred4 pisze:Powiedziano mi w WPA, że jak będę rejestrował osobiście to książeczkę dostane od razu.
Dzięki za info! To teraz tylko musze się uzbroić w cierpliwość... Zadatek na broń wpłacony, szafa+całe wyposażenie jest (sluchawki, okulary, smar, olej, pianka, szczotki, sznury, tarcze i nawet zaklejki do tarcz...) - a juz ponad miesiąc czekam na patent...
Jeszcze kilka miesięcy trzeba wytrzymać... 8-)
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”