WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

leytzan pisze: Zdecydowałem, że zmienię liczbę SK na 6 sztuk. Miałem czekać kilka dni na decyzję, ale jeszcze tego samego dnia otrzymałem telefon, że decyzja jest gotowa do odbioru.

.
decyzja pewnie była już gotowa, jedynie ilość nie wpisana, i pewnie też na drugi dzień dostał byś info " komendant wyjątkowo się zgodził" ... ale skoro uległeś ...
I nie wierz w zapewnienia że rozszerzysz BEZPROBLEMOWO problemy będą i to nawet większe. Ale i tak zanim zapełnisz 12 slotów to pewnie sporo czasu upłynie.

tak się zastanawiam kiedy wpa wymyśliło ten tekst o minimum dwóch latach przynależności do klubu kolekcjonerskiego :)


Powodzenia :)
i Pamiętaj w WPA też są mili i fajni ludzie :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Spisaczek »

Dobra to czerpałem z tego tematu, więc teraz dołożę coś od siebie.

Wnioskowałem o 5S + 5SK, bez podziału, mając 6 startów. Wniosek to była hybryda wniosku z WPA (głównie wziąłem potrzebne dane) i braterstwa (lekko zmodyfikowana treść, pod moje wymagania).
Nie było najmniejszych problemów przy składaniu papierów. Dzielnicowy był po około 10 dniach.

Po 3 tygodniach od złożenia papierów zadzwonili z WPA, że decyzja jest do odbioru i czy mają wysłać pocztą, czy odbiorę sobie sam. Zapytałem czy mógłbym odebrać osobiście i czy dałoby rade wystawić promesy na miejscu. Pan policjant powiedział, że średnio mają teraz z czasem bo egzamin przeprowadzają i dużo papirologii do roboty. Dyplomatycznie zaproponowałem, żeby podał mi dzień w którym będą mieli luźniej i będzie możliwość załatwienia tych promes. Umówiliśmy się na konkretny dzień i bez problemu odebrałem decyzję i promesy - jak widać to też są ludzie i można się dogadać :)

Ostatnio byłem rejestrować pierwsze dwie sztuki i również bez problemów.
Zapytałem również o rejestrację pocztową i Pani powiedziała, że liczy się data stempla pocztowego, ale trzeba wysłać również książeczkę - to tak, żeby potwierdzić wnioski z przed paru stron wcześniej.
Przy następnej wizycie zapytam się o wydanie osobnej książeczki do pozwolenia kolekcjonerskiego (co przy rejestracji coś na kolekcjonerkę wysyłać tylko tę książeczkę)

Jak do tej pory to nie mogę narzekać na nasze WPA - ani razu nie czułem się tam jak intruz, jak w niektórych dziekanatach na uczelni :wink:
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

Dostałem jakiś czas temu 6S + 6K.

Mam już zapełnione 6K, ale w sportowej mam jeszcze wolne miejsca. Czy rozszerzą mi kolekcje nie zapełniwszy sportu? Jeśli tak, to to czy to formalność czy muszę coś udowodnić? O ile sztuk można wnioskować przy rozszerzeniu?
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2018, 18:14 przez kefas198, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

kefas198 pisze: Czy rozszerzą mi kolekcje nie zapełniwszy sportu?
Oczywiście -> to dwa, zupełnie niezależne "byty".
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Rozszerzą, to są osobne pozwolenia, wiec nie mogą stwierdzić że "nie damy wiecej na kolekcje, bo ma Pan miejsca na sport".
O ile możesz rozszerzyć - dobre pytanie :D imho drugie tyle ile już masz wydaje się być racjonalnym wnioskiem, acz możesz też spróbować wywalczyć dodatkową dychę. W uzasadnieniu możesz lać wodę o rozwoju pasji kolekcjonerskiej.
darbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: darbik »

Trzy tygodnie temu rozmawiałem w WPA Kraków z A.M. o ilości jednostek w ramach rozszerzenia kolekcji, podobnie mam 6S + 6K. Powiedziała mi, że bezproblemowo 10 jednostek dostanę.
kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

darbik pisze:(...)Powiedziała mi, że bezproblemowo 10 jednostek dostanę.
Jeszcze 10, czy dodatkowo 4, czyli łącznie 10?
darbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: darbik »

Dodatkowo 10
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Bylem dzisiaj złożyć wniosek o zniesienie podziału. Wszystko jak zawsze w miłej atmosferze. Pan z którym rozmawiałem udzielił konkretnych i rzeczowych informacji oraz powiedział, że jeżeli kontrola dzielnicowego wyjdzie ok i sprawdzenie karalności także to dostanę "bo dlaczego bym miał nie dostać?". :) Tak więc jak ktoś chce znosić podział to nadal obowiązuje sprawdzanie karalności i kontrola posiadanej broni przez dzielnicowego.
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2018, 09:52 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

WPA w Krk przyjmuje interesariuszy we wtorki oraz czwartki - teraz takie pytanie. Załóżmy hipotetycznie, że dokonuję zakupu broni we czwartek, zanim wróce powiedzmy z takiej Wawy, czy Gdańska do Krakowa jest już wieczór, więc nie mam szans udać się osobiście do WPA w tym celu we czwartek. Kolejny dzień przyjęć to dopiero wtorek, licząc jednak z czwartkiem to PIĄTY dzień od zakupu wypada w poniedziałek. Ktoś może wie czy proces rejestracji jest ograniczony tylko do tych dni czy można śmiało iść do WPA w takim celu np w piątek albo właśnie w poniedziałek? Oczywiście wiem, że można wysłać wniosek też pocztą..ale czasem osobiste stawiennictwo przyspiesza sprawę.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: piotr.dun »

Wnioski stron przyjmowane są w każdy wtorek w godz. 9.00 – 17.00 oraz czwartek w godz. 9.00 – 15.00, w pozostałych dniach po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
https://malopolska.policja.gov.pl/pl/co ... ocedura-i5
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

piotr.dun pisze:
Wnioski stron przyjmowane są w każdy wtorek w godz. 9.00 – 17.00 oraz czwartek w godz. 9.00 – 15.00, w pozostałych dniach po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
https://malopolska.policja.gov.pl/pl/co ... ocedura-i5
Czytałem info na stronce, pytanie czy ktoś to przerabiał?
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Przerabiał, nie ma problemu żeby wpaść w innych terminach niż te podane na stronie. Dzwonisz, umawiasz się, zapamiętujesz nazwisko pracownika
Przychodzisz w zadanym terminie, mówisz że jesteś umówiony z panem/panią X i ktoś po Ciebie wyjdzie.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

shapi pisze:Przerabiał, nie ma problemu żeby wpaść w innych terminach niż te podane na stronie. Dzwonisz, umawiasz się, zapamiętujesz nazwisko pracownika
Przychodzisz w zadanym terminie, mówisz że jesteś umówiony z panem/panią X i ktoś po Ciebie wyjdzie.
Dzięki wielkie za info!
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

kill0l pisze:. Załóżmy hipotetycznie, że dokonuję zakupu broni we czwartek, zanim wróce powiedzmy z takiej Wawy, czy Gdańska do Krakowa jest już wieczór, więc nie mam szans udać się osobiście do WPA w tym celu we czwartek. Kolejny dzień przyjęć to dopiero wtorek, licząc jednak z czwartkiem to PIĄTY dzień od zakupu wypada w poniedziałek.
Coś w przepisach się zmieniło ? Bo piąty dzień to WTOREK.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”