WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Max Schreck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 180
Rejestracja: 23 września 2009, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Max Schreck »

Art.57. Kodeksu postępowania administracyjnego
1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 20:26 przez Max Schreck, łącznie zmieniany 1 raz.
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

KPA swoje a WPA swoje - wg policjanta, który rejestrował mi ostatnio broń do terminu 5 dni nie liczą się dni wolne od pracy. Skąd to wziął, nie mam pojęcia.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

Viridian pisze:KPA swoje a WPA swoje - wg policjanta, który rejestrował mi ostatnio broń do terminu 5 dni nie liczą się dni wolne od pracy. Skąd to wziął, nie mam pojęcia.

Przecież liczymy sobotę i niedzielę.....mam nadzieję że kolega nie ma problemu z matematyką....

NIE LICZYMY DNIA ZDARZENIA!
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Oczywiście, że nie mam - KPA określa terminy i inne kwestie związane z postępowaniami w miarę precyzyjnie. To WPA stosuje ów kodeks dosyć wybiórczo, o czym świadczy choćby wypowiedź wspomnianego funkcjonariusza.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2018, 06:31 przez Viridian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kermorvan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwietnia 2015, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kermorvan »

Nie liczy się dnia zdarzenia, dni wolne od pracy się liczą do tego terminu. Ale jeśli piąty dzień przypada w dzień wolny od pracy to termin ulega wydłużeniu do dnia roboczego przypadającego po tym dniu wolnym.
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Po blisko trzech miesiącach wymiany pism krakowskie WPA przysłało mi decyzję w postępowaniu o pozwolenie kolekcjonerskie. Z 10 wnioskowanych sztuk przyznano mi 5. W uzasadnieniu jest mowa o nie dawaniu pozwolenia 'na zapas', słusznym interesie obywatela i temu podobnych urzędniczych tworach. W wielu województwach przyszły zmiany, ale w Krakowie nadal beton...
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Dziś odbyła się moja pierwsza wizyta w WPA 8-)
Zadzwoniłem na dole pod wskazany numer wiszący zaraz przy wejściu, po gdzieś 10min zeszła po mnie bardzo miła Pani.
Zostałem zaproszony do gabinetu, wyjaśniłem konkretnie w jakiej sprawie przyszedlem, dałem Pani dowód osobisty i pokolei zacząłem dawać papiery.
- Wniosek: 6sp+6k+dopuszczenie,
- opłaty, czyli wydrukowane potwierdzenia przelewów: 242, 242, 10,
- przynaleznosc do klubu sportowego + komunikat (tylko 5 startów),
- przynalezność do braterstwa + status,
- orzeczenia lekarskie (psycholog+lekarz),
- KOPIA patentu + oryginal do potwierdzenia,
- KOPIA licencji + oryginal do potwierdzenia (kopie Pani zrobiła, jak grzecznie spytałem czy jest taka możliwość, do WPA pojechałem prostu z klubu w którym odebrałem licencje :-D ),
- 2 zdjęcia (chociaż znajomemu wzięli 3) zapytałem czy na 100% starczą tylko 2, Pani odpowiedziałą, ze tak.

Miałem kserokopie dowodu osobistego ale Pani powiedziała, że coś tam się zmieniło i już nie potrzebują.

0 zbędnych pytań, Pani bardzo się ucieszyła, że wszystko miałem idealnie przygotowane i nie trzeba było praktycznie nic poprawiać. Wspomniała, żebym spodziewał się wizyty dzielnicowego.
Z ciekawości zapytałem o 6+6... Nawet skonsultowała się z Panią obok i dostałem informację, że 6+6 jest jak najbardziej OK.
Całość zajęła może 10minut w niezmiernie miłej atmosferze :piwo:
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 14:54 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

jakim problemem jest wykazać listę zakupów... chcesz kupić na już i wymieniasz ....
akurat wymieniłeś 9 sztuk ? gdzie tu jakiś zapas, z rozszerzeniem też będziesz się bujał.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Lista zakupów była, po prostu nie dadzą bo nie. Trochę kopanie się z koniem lub jak kto woli gra z gołębiem w szachy. Argumenty argumentami, a decyzja i tak może być dowolna i zwykle niekorzystna coby nie rozmydlać właściwego obrazu relacji obywatel - pan władza.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

To pozostaje zrobić szybki zakup...i wniosek o rozszerzenie.

Albo masz wyjątkowy pech albo podpadles czymś prowadzącemu.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Podpadłem tym, że nie chciałem 'po dobroci' zmniejszyć wnioskowanej ilości. Wiadomo, że lepiej w statystyce wygląda jak decyzje są wydawane zgodnie w wnioskiem. Trudno, przyjdzie mi za jakiś czas mnąc w dłoniach czapkę uniżenie poprosić o rozszerzenie ;)
Szkoda, że nie może być normalnie...
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

W nawiązaniu do swojego posta (kilka wpisów wcześniej) wspomniałem Pani z WPA, że idę na urlop i w piątek jestem ostatnim dzień w PL, a później mnie nie ma do 20.09... Dziś otrzymałem od Pana Dzielnicowego telefon, że Pani z WPA mu wysłała wszystkie papiery faksem tak żeby wszystko załatwić jak najszybciej.
Reasumując, we wtorek (4.09) byłem w WPA, dziś (6.09) mam wizytę Pana Dzielnicowego. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i po powrocie z urlopu będę mógł się od razu udać po papiery do WPA. Jeszcze tylko muszę jakoś ogarnąć, żeby wraz z decyzją otrzymać od razu chociaż jedną promesę...
Wracam z urlopu 20.09 w godzinach porannych, to jest czwartek czyli WPA jest otwarte..wolne mam do konca tygodnia..także fajnie by było od razu odebrać chociaż jedną promesę :-D w szczególności, że w Wawie już czeka na mnie zamówiony 4 miesiące temu Sig... 8-)

Jak na chwilę obecną WPA Kraków mogę ocenić na 11/10 :) Dam znać jak przebiegła wizyta Pana Dzielnicowego oraz później, czy uda mi się załatwić te promeski w przyspieszonym tempie.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: piotr.dun »

kill0l pisze:także fajnie by było od razu odebrać chociaż jedną promesę :-D w szczególności, że w Wawie już czeka na mnie zamówiony 4 miesiące temu Sig... 8-)

Jak na chwilę obecną WPA Kraków mogę ocenić na 11/10 :) Dam znać jak przebiegła wizyta Pana Dzielnicowego oraz później, czy uda mi się załatwić te promeski w przyspieszonym tempie.
Spokojnie. Ja ostatnio załatwiłem. Przychodzisz z potwierdzeniem opłaty za promesy oraz podpisujesz oświadczenie, że nie masz żadnych zastrzeżeń, a miła Pani wypisała mi od razu wszystkie.
Tylko zadzwoń wcześniej, że będą wszystkie potrzebne osoby w danej godzinie do wystawienia. U mnie po 15 we wtorek to nie było możliwe i byłem innego dnia..
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

piotr.dun pisze: Spokojnie. Ja ostatnio załatwiłem. Przychodzisz z potwierdzeniem opłaty za promesy oraz podpisujesz oświadczenie, że nie masz żadnych zastrzeżeń, a miła Pani wypisała mi od razu wszystkie.
Tylko zadzwoń wcześniej, że będą wszystkie potrzebne osoby w danej godzinie do wystawienia. U mnie po 15 we wtorek to nie było możliwe i byłem innego dnia..
Tak zrobię, przylot mam 20.09 (czwartek) rano... jak tylko wróce do domu to będę dzownić do WPA i pytać się jak wygląda sprawa decyzji i czy wypisaliby od razu promeski. Powiem, że mogę wpaść nawet odebrać na koniec dnia, mieszkam 15min autem od WPA...
Jak już miałem wizytę Pana Dzielnicowego mam nadzieję, że reszta procesu pójdzie z górki, pod warunkiem że Dzielnicowy wyśle szybko papiery... 8-)
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
rennis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 czerwca 2018, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rennis »

Witam,

Może komuś coś pomoże mój przypadek przy składaniu.

------
TL;DR
Dali na pierwszy wniosek 5x sport + 6x kolekcja, przy patencie i licencji tylko na pistolet i karabin.
W decyzji kolekcjonerskiej wykluczyli broń samoczynną.
Wydali mi promesę uniwersalną na boczny zapłon, centralny zapłon lub czarny proch (to trochę dziwne).
-------

Mam patent na pistolet i karabin.
Składałem wniosek do WPA na sport i kolekcjonerkę oraz dopuszczenie.
Sport na podstawie przynależności do Klubu Sportowego Arsenał oraz Stowarzyszenie KS Amator (tak gdzieś znalazłem że można choć mam tam tylko kolekcjonerkę),
a kolekcjonerkę na Stowarzyszenie KS Amator.
Złożyłem zmodyfikowany wniosek z Braterstwa na 5 sztuk sportowej i 10 sztuk sportowej kolekcjonerskiej.
Przy składaniu Pani mi powiedziała, że do sportu nie mają zastrzeżeń, a do kolekcjonerki to jeśli chce więcej niż 6 to musi być podstępowanie w którym udowodnię, że jestem ponad przeciętnym członkiem stowarzyszenia na podstawie statusu, że coś tam robię. Ponieważ mi nie zależało na tylu sztukach tylko składałem na ile się da to zmieniłem na 6 w kolekcjonerce.
We wniosku wymieniłem 13-ście konkurencji (usunąłem 2 bo nie mam strzelby) no i zmieniłem parę drobiazgów we wniosku.
Załączniki jakie składałem (zmieniło się po RODO itp. w rozmowie telefonicznej Pani uprzedzała):
dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych,
dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich,
dowód wniesienia opłaty 10 zł za wydanie dopuszczenie do posiadania broni,
orzeczenie lekarskie z .....
orzeczenie psychologiczne z ...
zaświadczenie o członkostwie sekcji strzeleckiej Krakowskiego Klubu Sportowego „Arsenał”
zaświadczenie o członkostwie w Stowarzyszeniu KS Amator wraz ze statutem
patent strzelecki PZSS …….. , dn. ....
licencji PZSS …….. , dn. .....
3 zdjęcia

I tu uwaga co było inne niż we wzorze wniosku:
1. brak załącznika ze skanem dowodu
2. oryginał patentu do wyglądu, kopia do oddania
3. oryginał licencji do wyglądu, kopia do oddania

Potem Pani uprzedziła, że są urlopy i nie wiadomo kiedy będzie dzielnicowy ale żebym czekał cierpliwie, w razie czego przedłużą postępowanie o miesiąc ale nie będzie tak długo trwało.

Dzielnicowy zadzwonił 13 dni później, a spotkał się następnego dnia (papiery dostał po 10 dniach od wniosku).
Spotkanie trwało z zegarkiem w ręku 12 min!!!!
Pierwsze pytanie po co mi broń no to odpowiedziałem, że kolega ma pozwolenia i pokazał na strzelnicy i się spodobało i skoro można to czemu się nie starać.
Odpowiedział, że właśnie od tego się zaczyna (w kontekście wnioskowania).
Poprosił o dowód i zaczął spisywać dane itp.
Spytał z kim mieszkam (żona + dziecko ale nikogo prócz mnie w domu nie było w tym czasie).
Spytał co robimy (gdzie pracujemy).
Czy są problemy z alkoholem (z miną że raczej nie), więc ja że nie.
Potem w sumie nic nie pytał więc powiedziałem, że mam sejf, a on że nie trzeba.
No to mówię, że żeby nie musiał dwa razy chodzić to on stwierdził, że nie chodzą bo po co.
Ale skoro mam to spisał z faktury co tam kupione jest i zapisał nic nie oglądając.
Potem powiedział, że wyśle papiery jutro i koniec wizyty.

I tyle go widziałem.
Jedynie jeszcze 2 tygodnie później przez przypadek dowiedziałem się od sąsiadki, czy słyszeliśmy jaka akcja była.
Że policjant w mundurze biegał po schodach (w bloku mieszkam i policjantów u nas się nie widuje)) i ją zaczepił czy tam zna ludzi spod mojego numeru.
Ona że tak bo ma numer obok. No i mówi że się dobrze składa. Spytał o nas to ona powiedziała, że spokojni ludzi, mają dziecko i w ogóle ok.
Inni sąsiedzi nic więcej mi mówili więc nie wiem czy jeszcze kogoś złapał.

23 dni później telefon w WPA, że jest decyzja (i teraz ciekawostka w decyzji kolekcjonerki jest wykluczona broń samoczynna), ale dzisiaj już nie przyjeżdżać zwłaszcza, że chciałem o promesy wnioskować.
Do WPA pojechałem 30 dni od złożenia wniosku, decyzję odebrałem i złożyłem wniosek na wydanie wszystkich promes, z czego jedną odebrałem od razu, a na resztę jeszcze czekam bo ma przyjść pocztą (pewno jeszcze poczekam bo minęło dopiero 6 dni).
Promesy mam uniwersalne i mogę kupić boczny zapłon, centralny zapłon lub czarny proch (to trochę dziwne).
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 21:33 przez rennis, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”