WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jeżeli brać strzelecka przegina terminy, to organ Policji winien wlepiać winnym mandaty, albo kierować wnioski o ukaranie do sądu. Natomiast zamieszczanie tak idiotycznych komunikatów na oficjalnej stronie KWP jest niedopuszczalne i świadczy .... Nie nazwę tego bo musiałbym użyć słów, których nie przystoi pisać na forum.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2015, 22:53 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

Cóż...
Panie Arturze - np. ja dzwoniąc do krakowskiego WPA otrzymałem ustną informację o ,,niemożności zarejestrowania broni drogą pocztową" :)
Z ciekawości również zapytam: ile konkretnie rejestracji ,,pocztowych" przeprowadziło krakowskie WPA? Skoro skala jest tak ogromna...to można się ograniczyć choćby do tego roku.
Na temat ,,łagodności" WPA wraz z 9x19 mamy pewnie też swoje zdanie :wink:
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

Po jaką cholerę non stop ludzie popełniacie ten głupi błąd i DZWONICIE do WPA z pytaniami ??
Artur Lipowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 11:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków, KS KVG
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artur Lipowski »

SpaceDog pisze:Cóż...
Panie Arturze - np. ja dzwoniąc do krakowskiego WPA otrzymałem ustną informację o ,,niemożności zarejestrowania broni drogą pocztową" :)
Z ciekawości również zapytam: ile konkretnie rejestracji ,,pocztowych" przeprowadziło krakowskie WPA? Skoro skala jest tak ogromna...to można się ograniczyć choćby do tego roku.
Na temat ,,łagodności" WPA wraz z 9x19 mamy pewnie też swoje zdanie :wink:
Ja tylko zdałem "sprawozdanie" z tego co usłyszałem w nieformalnej rozmowie (byłem w WPA jako petent, a tam też czytają iweb.pl :> ). Liczby dotyczące "przestępców zgłoszeniowych" w rozmowie nie padły, jedynie stwierdzenie, że trend jest widoczny.
Swoje (negatywne) zdanie na temat tego komunikatu mam i dlatego zabrałem głos w dyskusji. Też uważam, że można to było załatwić bardziej w stylu PR.

Osobna sprawa, to co dalej. Jeżeli funkcjonariusze WPA udzielają telefonicznie informacji chyba jednak niezgodnej z prawem, to coś jest nie tak.
Niestety, na razie mamy tutaj tylko opinię prawną Policji i dopóki nie ma niczego oficjalnego z naszej strony, to trudno merytorycznie dyskutować.

@SpaceDog
A tak przy okazji: z tego co zauważyłem, to na forum nie używamy formuły Pan/Pani, no chyba że...
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

No cóż, trzeba będzie złożyć wniosek w trybie art. 241 kpa do Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie o zdjęcie tego idiotyzmu ze strony internetowej i przywrócenia w WPA stanu zgodnego z prawem. A poza tym podpowiedzieć mu, że jak ma problemy z posiadaczami pozwoleń na broń, to niech zaopatrzy policjantów WPA w bloczki mandatowe. Po miesiącu problem z rejestracją sam zniknie (sprawdzone).
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

Artur Lipowski pisze:
@SpaceDog
A tak przy okazji: z tego co zauważyłem, to na forum nie używamy formuły Pan/Pani, no chyba że...
Jasne - przepraszam :shame:

Zdaję sobie sprawę, że pracownicy WPA czytają to forum - ba! jestem tego nawet pewien :P
i z tego miejsca serdecznie pozdrawiam pracowników krakowskiego WPA ;)

Myślę sobie, że ,,nieformalna rozmowa" ma dokładnie taką samą wartość jak...moja rozmowa telefoniczna :roll:

Ech...naprawdę szkoda :( ja osobiście nic nie mam do Policji... Chciałbym tylko, żeby np. wzorem służb zachodnich (np.Anglii czy Niemiec) urzędnik chętniej służył pomocą interesantowi... i żeby można było ufać iż przestrzegają i stosują obowiązujące prawo :( w końcu dewiza ,,Chronić i Służyć" do czegoś zobowiązuje...
Niestety doświadczenia uczą, że każdą decyzję administracyjną trzeba potem konsultować z prawnikami żeby mieć pewność iż została wydana zgodnie z prawem... :-?
Ediszo
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ediszo »

Jest dobrze, powiem więcej, jest bardzo dobrze ;laughing:
W komisji sejmowej jest omawiany projekt nowelizacji UOBIU w kierunku wydłużenia czasu rejestracji broni z 5 do 7 dni.
Ale żeby nie było za dobrze to nabywca broni będzie musiał dymać z zakupioną bronią do policyjnego Laboratorium Kryminalistyki, które są w komendach wojewódzkich i tam odstrzelić z każdej lufy trzy naboje, naboje musi sam kupić, i po uzyskaniu zaświadczenia o odstrzeleniu będzie dopiero mógł włożyć te dokumenty do koperty i wysłać do WPA celem rejestracji. Będzie miał na to aż 7 dni.
Okazuje się jednak, że nie wszystkie komendy wojewódzkie mają Laboratoria z pracowniami broni. Będą korzystali z sąsiednich komend wojewódzkich.
Ci co mieszkają w Zielonej Górze będą musieli dymać do Szczecina.
Tu daję link do projektu:

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... ator11.pdf
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

Było. Jest osobny wątek o tym pomyśle:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=129672
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: go43 »

Kupuję broń w kalibrze, którego nie posiadam, bez amunicji i co dalej?

Fajnie, nie zarejestrujemy Panu broni i co nam Pan zrobi?

Zmuszanie posiadacza pozwolenia do popełnienia przestępstwa?
KSSK Gward Kwidzyn
Ediszo
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ediszo »

Zaświadczenie uprawnia do nabycia broni i amunicji do niej.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2015, 16:22 przez Ediszo, łącznie zmieniany 1 raz.
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

Ediszo pisze:<...>Zaświadczenie uprawnia do nabycia broni i amunicji do niej.
A jeśli sprzedający nie posiada amunicji?
A, przy okazji, niezależnie od sensowności tego pomysłu, jeśli ta broń już była rejestrowana w tej samej komendzie i poprzedni właściciel owe łuski dostarczył? Nowy musi nowe? Następny kolejne?
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

Ediszo pisze:Zaświadczenie uprawnia do nabycia broni i amunicji do niej.
Zaświadczenie nie gwarantuje dostępności amunicji u danego sprzedawcy. Nie gwarantuje również że amunicja w danym kalibrze jest produkowana lub była produkowana w ciągu ostatnich 100lat. I przede wszystkim - nie gwarantuje, że broń jest w stanie zdatnym do strzelania.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shapi »

Wracając do tematu krakowskiego - czy ktoś może powiedzieć czy WPA w Krk wydaje pozwolenie na broń sportową z rozbiciem na boczny/centralny/gładką ?
czmiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 24 lutego 2007, 22:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czmiel »

Do niedawna wydawał z rozbiciem, nie wiem jak jest obecnie.
Awatar użytkownika
happyhorsey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 09 maja 2015, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: happyhorsey »

Czy ktoś tu z obecnych ma doświadczenie jak to jest z ilością startów a zadeklarowaną ilością broni w KWP; mówiąc oczywiście o pozytywnej decyzji. Np. Ile startów wg. Was potrzeba by mieć 1 lub np. 5 sztuk broni w KWP? Słyszałem o nieoficjalnym przyzwoleniu w KWP na 5 sztuk broni bez większych problemów ale chciałbym zapytać w temacie o Waszą opinię.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”