WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: beegie »

Ja składałem o 6 sztuk broni sportowej do celów sportowych + 6 sztuk broni sportowej do celów kolekcjonerskich + dopuszczenie. Niektórzy koledzy przy składaniu modyfikowali wnioski na 5+5.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

beegie pisze:Niektórzy koledzy przy składaniu modyfikowali wnioski na 5+5.
To są tzw. "pozaprawne" naciski pracowników WPA. "Paaaanie, szef nie zaakceptuje, trzeba zmniejszyć...". Dlatego komunikacja z WPA -> tylko na piśmie. A wnioski najlepiej składać pocztą...
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2018, 13:25 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: beegie »

Niestety dużo zależy od tego, na kogo się trafi. Znam przypadek, że w odstępie godziny jeden z kolegów modyfikował wniosek, kolejny który był po nim tego wniosku nie modyfikował (trafił do innego pokoju). W moim przypadku było mniej więcej: "tyle raczej na pewno pan nie dostanie, 3 sztuki na start, czasy gdy dawaliśmy 6 już się skończyły". Po krótkim przeglądzie konkurencji które strzelałem na zawodach wyszło, że potrzebuję przynajmniej 5 sztuk. Nie dałem się jednak namówić na zmianę, zostałem jednak przy 6+6 i zobaczymy.
Jasiek21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Jasiek21 »

Jestem jeszcze przed złożeniem wniosku, ale będę składał właśnie w Krakowie. Jednej rzeczy nie rozumiem. Zapisy dotyczące innych WPA na forum podają, że przyjmowane są nawet wnioski 8 sport +10 kolekcja. Więc zakładając, że złożę właśnie 8+10 i nie zmienię na życzenie WPA Kraków, to jak będzie brzmiało uzasadnienie odrzucenia wnioskowanej ilości? Czy możne cały wniosek będzie odrzucony?
Przecież jeśli pod WPA Kraków podlegają osoby, które po rozszerzeniu późniejszym mają dużo więcej ponad rzeczone 5/5 to ograniczanie ilości na początku skutkuje jedynie większą ilością pracy WPA w przyszłości. A pewnie praktyka pokazuje, że większość o zwiększenie ilości występuje.
Możecie podać kto występował w WPA Kraków o zwiększenie ilości i jaka jest ilość po zwiększeniu?
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: strzelnica »

W krakowskim WPA kilka sztuk 3-5 bez startów się dostanie. Na więcej sztuk "Ktosiek" ustalił sobie algorytm:
widzimisię że strzelało się w zawodach z takiej i siakiej broni, to tylko taka i siaką się dostanie i basta.
Składając teraz wniosek na mniej, możesz być pozytywnie załatwiony do końca 2018r.
Składając na więcej, postępowanie pewnikiem się przedłuży, opierając się o licencję na 2019r. i być może o czas odwołania do KGP na decyzję KWP niezgodną z wnioskiem w zakresie ilości. Finalnie krakowskim targiem z 10 na 8 w okolicach kwietnia. Powodzenia.
Cichy_83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 listopada 2018, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Cichy_83 »

Mam pytanie - czy do wniosku składa się oryginał czy ksero patentu i licencji?
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Zaleski »

U mnie wzięli ksero, ale oryginał miałem przy sobie na wszelki wypadek.

Panowie podepnę się pod temat. Wypełniam wniosek o pierwszą promesę, druk ze strony WPA. Co wpisać w pierwsze wykropkowane miejsce? Pozwolenie mam bez rozbicia na b/z, c/z. I tak patrze na to i nic nie mogę wymyślić. Jakieś zaćmienie bo sprawa pewnie prosta :)

|"...Proszę o wydanie zaświadczenia/zaświadczeń* uprawniającego/uprawniających* do nabycia broni palnej:…………….....................................w ilości ................. egzemplarzy do celów: ochrony osobistej* łowieckich*, sportowych*, kolekcjonerskich*, pamiątkowych*, szkoleniowych*..." .
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: aksel »

Bocznego zapłonu,centralnego zapłonu, gładkolufoeej.
Guns and .....roses
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Zaleski »

a w uzasadnieniu co wpisać? nieaktualne
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2018, 17:05 przez Zaleski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mastertoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 12:50
Tematy: 3
Lokalizacja: KS Gwardia 1924
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mastertoon »

strzelnica pisze:W krakowskim WPA kilka sztuk 3-5 bez startów się dostanie. Na więcej sztuk "Ktosiek" ustalił sobie algorytm:
widzimisię że strzelało się w zawodach z takiej i siakiej broni, to tylko taka i siaką się dostanie i basta.
Składając teraz wniosek na mniej, możesz być pozytywnie załatwiony do końca 2018r.
Składając na więcej, postępowanie pewnikiem się przedłuży, opierając się o licencję na 2019r. i być może o czas odwołania do KGP na decyzję KWP niezgodną z wnioskiem w zakresie ilości. Finalnie krakowskim targiem z 10 na 8 w okolicach kwietnia. Powodzenia.
Podpisuję się obiema rękami i nogami, tak to wygląda. I nie ma zmiłuj się, że chciałbyś broń aby np. potrenować przed IPSC czy long range... nie mówiąc już że nie wszędzie na zawodach dadzą Ci broń obiektową.
Po 3 miesiącach dyskusji dostałem pozwolenie na 6 sztuk i zaakceptuje to, bo finalnie temat zejdzie na licencję 2019 i będę się bawił jeszcze pół roku (szkoda że nie zacząłem kopaniny z początkiem roku).
No i to uzasadnienie... uznaniowość i 6 wystarczy dla dobra społeczeństwa :052:
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Marekj »

aksel pisze:Bocznego zapłonu,centralnego zapłonu, gładkolufoeej.
Podział został zniesiony jakiś czas temu. Dostajesz pozwolenie na X sztuk i kupujesz co chcesz.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: aksel »

To prawidłowe wypełnienie formularza.
Na promesie wydanej do pozwolenia bez podziału widnieją mimo to wyszczególnione rodzaje broni:bz. Cz i gl.
Bp pytanie dotyczy wniosku o wydanie promes.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2018, 18:30 przez aksel, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns and .....roses
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: KG92RS »

aksel pisze: Na promesie wydanej do pozwolenia bez podziału widnieją mimo to wyszczególnione rodzaje broni:bz. Cz i gl.
Może być też napisane "broń sportowa w celu xxx".
Rafał B
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 30 września 2008, 20:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Rafał B »

Wiele dowiedziałem się z tego wątku, prawie wszystko co potrzebna do zdobycia pozwolenia da się w nim znaleźć. Podzielę się z Wami jak wyszło to w moim przypadku gdy wszystko robiłem bez pośpiechu. Może komuś się przyda.
2017
czerwiec - zapis do KKS Arsenał
treningi przed patentem: 4x Pistolet 3x Karabin 3x Strzelba
listopad - egzamin na patent
grudzień - otrzymałem patent
2018
styczeń - zapis do sekcji kolekcjonerskiej Braterstwa
luty - wniosek o licencję
kwiecień - otrzymałem licencję
starty w zawodach (4 starty w 15 konkurencjach)
sierpień - wniosek do WPA 6S+6SK+dopuszczenie
wrzesień - otrzymałem pozytywne decyzje i później promesy
listopad - zakup i rejestracja pierwszej sztuki
W WPA Kraków wszystko w terminie i bez problemów, więc należy mu się pochwała.
Oczywiście da się zrobić szybciej u mnie tak to wyszło. Dzięki wszystkim którzy zamieszczali w tym wątku cenne wskazówki.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2018, 16:36 przez Rafał B, łącznie zmieniany 1 raz.
H80 + Belomo 6x42
AR2078 + Leapers 4-16x50
Cichy_83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 listopada 2018, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Cichy_83 »

A jak długo od złożenia dokumentów czekaliście na wizytę dzielnicowego? Można ją jakoś przyspieszyć?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”