WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: zmija9 »

rennis pisze: czarny proch (to trochę dziwne).
Czemu uważasz, że to dziwne ? Dzięki temu możesz nabyć czarnoprochowca na nabój scalony
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Niekoniecznie na scalony, bez pozwolenia możesz kupować CP historyczne lub ich repliki, na promesę możesz kupić konstrukcję współczesną, np. coś takiego:
https://www.muzzle-loaders.com/brands/k ... zleloaders
rennis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 czerwca 2018, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rennis »

Dziękuję za wyjaśnienie tego nie wiedziałem, aż tak się CP nie wgryzałem.

P.S. Do mojego posta, nie dodałem że miałem starty w dwóch zawodach na każdych po 3 starty (2x kcz, 4x pcz).
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Ile czekaliście na decyzję? U mnie Dzielnicowy był 19dni temu, a w WPA papiary składałem 21dni temu i dalej czekam... Miałem nadzieję, że po szybkiej wizycie Dzielnicowego WPA wyda decyzję po 2-3tyg..ale widzę, że chyba jeszcze trochę sobie poczekam 8-)
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Fokat »

To zadzwoń, zapytaj, uzgodnij. W WPA też pracują normalni ludzie, którzy nie cofną ci papierów, jak zapytasz na jakim etapie, jest Twoja decyzja.
Ja odebrałem osobiscie po 2 tygodniach z promesami. Wcześniej telefon i umówiłem się na dany dzionek
Ostatnio zmieniony 25 września 2018, 18:25 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Poczekam spokojnie jeszcze te kilka dni. Mają ustawowo 30dni..także nie będę im wcześniej zawracać głowy. Jakby każdy dzwonił do WPA czy PZSS z pytanie jak tam jego sprawa się ma to osoby pracujące w tych instytucjach odbierałyby tylko telefony nie mając czasu na pracę 8-) A żal trochę mi serce ściska bo już od kilku tygodni w sklepie czeka na mnie pistolet... :P
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
kefas198
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kefas198 »

Otrzymałem jakiś czas temu decyzję 6S+6K. Zapełniłem już 6K.
Chciałbym złożyć im wniosek o rozszerzenie kolekcji. O ile bez problemu można wnioskować?
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Szybkie pytanie, czy ktoś może składał papiery do WPA we wrześniu i już otrzymał decyzję?
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
marko101
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 08 lipca 2018, 06:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: marko101 »

Ja składałem 21 sierpnia, a papiery dostałem dopiero 27 września, przy odbiorze wystąpiłem o promesy, w czwartek mają być gotowe do odbioru. Najlepiej zadzwoń i zapytaj na jakim etapie jest twoje postępowanie.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

marko101 pisze:Ja składałem 21 sierpnia, a papiery dostałem dopiero 27 września, przy odbiorze wystąpiłem o promesy, w czwartek mają być gotowe do odbioru. Najlepiej zadzwoń i zapytaj na jakim etapie jest twoje postępowanie.
Dzięki wielkie za odpowiedź..trochę mnie uspokoiłeś bo myślałem, że tylko moje papiery się tak długo procesują. Zadzwoniłem na koniec zeszłego tygodnia i podobno papiery czekaja na decyzję. Ja składałem 4 września ale Dzielnicowy był już u mnie po dwóch dniach także liczyłem, że uda się w WPA uwinąć, ze wszystkim gdzieś tak w 3tygodnie... no ale jednak się przeliczyłem :(
Dostawałeś może jakieś pismo, że postępowanie ma zostać przedłużone? Jakby nie patrzeć przekroczyli miesiąc...
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
marko101
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 08 lipca 2018, 06:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: marko101 »

kill0l - 20 września zadzwoniłem i zostałem poinformowany, że został do mnie wysłany list z informacją o przedłużeniu postępowania z powodu braku opinii z miejsca zamieszkania (wizytę miałem 31 sierpnia).
WPA dostało faksem notatkę od mojego dzielnicowego, ale nieczytelną i bez podpisu jego komendanta, dopiero po otrzymaniu oryginału pani, która prowadziła postępowanie zadzwoniła do mnie i zaprosiła po odbiór decyzji. Dzisiaj był u listonosz z poleconym z WPA o przedłużeniu postępowania :-D (pismo datowane na 20.09, stempel na kopercie 25.09)
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: MordercaBezSerca »

Cześć
Dzisiaj składałem wniosek i dostałem cofkę z uwagi na:
1. Brak pieczątek i parafek Prezesa na każdej stronie wydruku statutu stowarzyszenia - jestem pierwsza osobą ze stowarzyszenia, która dostała za to cofkę.
2. Zbiorczy wniosek ( na tej samej kartce) na sportowe , kolekcjonerskie i dopuszczenie - wymaga się aby były na trzech osobnych z trzema osobnymi uzasadnieniami - też j.w. Wszyscy do tej pory pisali na jednej w kolejnych podpunktach i było ok.
3. Dodatkowo zażyczyli sobie ksero patentu, licencji i badań w trzech egzemplarzach.
4. Kazali zmniejszyć kolekcjonerskie z 10 na maksymalnie 5. Zostałem też pouczony, że sprawdzą czy nie zamierzam handlować bronią ;laughing: i czy rzeczywiście zakładam kolekcję. Za to nie czepiali się sportowych bo mam 8 startów w ciągu ostatnich 12 miesięcy na protokołach, więc 5 szt zamiast 3.
5. Doczepili się pozycji H na sportowych ( czarny proch) - powiedziałem że będę strzelał konkurencje westernowe i przeszło

Zdjęć nie trzeba i ksero dowodu też nie .


We czwartek idę jeszcze raz, zobaczymy do czego się przyczepią tym razem.
9x19 ☆ .223 ☆ 12GA
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

Śmiać się czy płakać? Doczepili czy doczepił lub doczepiła... Chyba przez ten strajk w stolycy miałeś pecha. Sportowe to 6 szt ....powinno być przecież strzelasz CP. .

Brak pieczątek i parafek? Kurde chłopie a poprosiłeś o podstawę prawną ? Tak na piśmie?
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

Właśnie dlatego z WPA rozmawiamy na piśmie, a ponaglenia w sprawach przedłużających się postępowań wysyłamy za pośrednictwem komendanta :)
Ostatnio zmieniony 02 października 2018, 20:04 przez Viridian, łącznie zmieniany 1 raz.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

MordercaBezSerca pisze:Cześć
Dzisiaj składałem wniosek i dostałem cofkę z uwagi na:
1. Brak pieczątek i parafek Prezesa na każdej stronie wydruku statutu stowarzyszenia - jestem pierwsza osobą ze stowarzyszenia, która dostała za to cofkę.
2. Zbiorczy wniosek ( na tej samej kartce) na sportowe , kolekcjonerskie i dopuszczenie - wymaga się aby były na trzech osobnych z trzema osobnymi uzasadnieniami - też j.w. Wszyscy do tej pory pisali na jednej w kolejnych podpunktach i było ok.
3. Dodatkowo zażyczyli sobie ksero patentu, licencji i badań w trzech egzemplarzach.
4. Kazali zmniejszyć kolekcjonerskie z 10 na maksymalnie 5. Zostałem też pouczony, że sprawdzą czy nie zamierzam handlować bronią ;laughing: i czy rzeczywiście zakładam kolekcję. Za to nie czepiali się sportowych bo mam 8 startów w ciągu ostatnich 12 miesięcy na protokołach, więc 5 szt zamiast 3.
5. Doczepili się pozycji H na sportowych ( czarny proch) - powiedziałem że będę strzelał konkurencje westernowe i przeszło

Zdjęć nie trzeba i ksero dowodu też nie .


We czwartek idę jeszcze raz, zobaczymy do czego się przyczepią tym razem.
Brak słów co się dzieje. Znajomy składał jakoś w okresie wakacyjnym to dostał papiery po około 3tyg. i do tego powiedzieli mu jeszcze, że tak 'długo' wszystko trwało bo Dzielnicowy był na urlopie..ja już czekam ponad 4tygodnie, dzwoniłem już 2 razy do WPA i ani razu nie otrzymałem informacji, że czegoś brakuje czy coś jest nie tak tylko, krótkie info "czekamy na decyzję". Na każdym kroku pod górkę..to Pan od patentów był chory kika tygodni, to później osoby od licencji były na urlopie to teraz w WPA przeciągają temat...Mam przeczucie, że promesy dostanę dzień przed przewidywanym czasowym zakazem przemieszczania się z bronią palną na terenie Krk, który ma być od 19.11... Tak żebym miał już wszystkie papiery, a nie mógł odebrać zamówione broni, która czeka na mnie w sklepie już 2 miesiąc... ;laughing:
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”