KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: LARPAK »

To może inaczej - organ wydaje decyzję w całości lub w części.
Jeżli wniosek o wydanie pozwolenia na X sztuk broni jest całą sprawą bo tak należy go traktować to organ zmniejszając ilość przyznanej broni wydał niejako dwie decyzje:
1. Zgodził się na pozwolenie na broń.
2. Podjał drugą decyzję o zmniejszeniu ilości broni samodzielnie dzieląc wniosek na dwie sprawy.
Nie odniósł się do części wniosku bo nie mógł, ale wydał decyzję w dwóch częściach, gdzie jedna spełnia żądanie strony, a druga spełnia je w ograniczonym zakresie - przy czym literalnie na to patrzeć to nie spełnia tego żądania bo jest różnkca we wniosku a w decyzji.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo/ozszerzenie

Post autor: mkl1 »

Rozszerzenie...

1)dlaczego WPA Katowice ZNOWU wymaga wizyty i wywiadu środowiskowego przy rozszerzeniu?
Mogą/ nie mogą?
2)
Kolega wniosił o promesę w ramach decyzji....
Skierowano go na ponowne badania bo.... miał zbyt dużo punktów za przekroczenia w ruchu drogowym...
mogą/nie mogą??
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2016, 20:34 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: TeGies »

@mkl1, czy powyższe przypadki dotyczą kolekcjonera?
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: mkl1 »

Nie
prypadek 1) sportowiec
przypadek 2) mysliwy
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: TeGies »

Niesamowita ekipa w tych Katowicach.
Nadal dzielnicowy na kontroli ma sprawdzać kotwienie i spisywać datę ważności certyfikatu.
A teraz jeszcze to o czym @mkl1 pisze.
Masakra.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: VIS »

Z tego co wiem to przy każdym majstrowaniu z pozwoleniami (nowe pozwolenie lub rozszerzenie) w całym kraju robią wywiad środowiskowy.

Co do kierowania na powtórne badania to art. 15 ust 5 UoBiA mówi:
5. W przypadku ujawnienia okoliczności dostatecznie uzasadniających podejrzenie, iż osoba posiadająca
pozwolenie na broń lub zarejestrowaną broń pneumatyczną należy do osób wymienionych w ust. 1 pkt
2– 4, właściwy organ Policji może zobowiązać tę osobę do niezwłocznego poddania się badaniom
lekarskim i psychologicznym i przedstawienia wydanych orzeczeń. W przypadku wydania negatywnego
orzeczenia lekarz lub psycholog zobowiązany jest zawiadomić o tym właściwy organ Policji.
art. 15 ust 1 UoBiA mówi:
1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
1) niemającym ukończonych 21 lat, z zastrzeżeniem ust. 2;
2) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie
zdrowia psychicznego (Dz.U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998
r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 11, poz. 95 oraz z 2000 r. Nr 120, poz. 1268), lub o znacznie
ograniczonej sprawności psychofizycznej;
3) wykazującym istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego;
4) uzależnionym od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych;
Więc aby WPA wysłało na dodatkowe badania musi wystąpić okoliczność dostatecznie uzasadniająca podejrzenie że petent ma zaburzenia psychiczne, istotne zaburzenia psychologiczne albo jest uzależniona od C2H5OH lub substancji psychoaktywnych. I tu nie wiem czy zbyt duża (ile to jest zbyt dużo a ile to jeszcze mało) jest podstawą aby twierdzić że sprawca ma zaburzenia psychiczne czy psychologiczne. Bo o uzależnieniu od alkoholu lub narkotyków w takim przypadku nic nie przesądza.

Chyba że WPA Stalinogród chce udowodnić jak bardzo obecna UoBiA jest niedoskonała.

Swoją drogą ciekaw jestem czy każdego Policjanta co dostanie mandat w województwie Śląskim zawieszają i kierują na powtórne psychotesty. To od Policjanta więcej się powinno wymagać niż od jakiegoś cywila.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2016, 21:35 przez VIS, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: PumaJFK »

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że po otrzymaniu pozwolenia ani po zakupie pierwszej sztuki broni nie miałem kontroli szafy. Dopiero przy rozszerzeniu pojawił się dzielnicowy skontrolować szafę, ale nie przeprowadzał wywiadu(ze mną). Po zmianie miejsca stałego pobytu też miałem wizytę w celu kontroli szafy. Niedawno wystąpiłem o usunięcie podziału na bz/cz/gł i dzwonił dzielnicowy że chciałby przyjechać na wywiad. Akurat byłem cały tydzień na drugim końcu kraju, więc zadał kilka pytań telefonicznie i tyle.
Disarmed
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: vantv8 »

Został przeprowadzony test. WPA Katowice dostało list w trybie normalnym, a nie poleconym. Test miał na celu zweryfikowanie pojawiających się m.in. na tym forum informacji, że do WPA należy słać polecone, żeby mieć potwierdzenie faktu nadejścia do nich korespondencji.
Więc cztery miesiące temu WPA Katowice dostało pismo (zwykłym listem), a odpowiedź nadeszła .... nigdy. Co za poziom :!:
Potwierdza to znajdowane tu wcześniej wpisy. Ech, jak bezczelnie zlewają ludzi w milicji ....

(Równocześnie, w ramach testu, zostało wysłane pismo (również zwykłym listem) do innego urzędu w Katowicach, i ten urząd nie tylko dostał to pismo, ale nawet na nie odpowiedział. Można więc być niemal pewnym, że WPA Katowice dostało pismo, ale nie raczyło odpowiedzieć.)
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 10:23 przez vantv8, łącznie zmieniany 1 raz.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: TeGies »

Jak zweryfikowałeś że list dotarł?
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: ciamcia »

dziwnym trafem giną zwykłe listy wysyłane do WPA :P
S400 MPR FT
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: VIS »

Jakbyś napisał że widziałeś pana X co to ma pozwolenie a chodził z "giwerą" po pijaku to byś był zdziwiony jak szybko docierają listy zwykłe. Nawet nie pytali by o znaczenie pojęcia "giwera" czy "po pijaku".
Ostatnio zmieniony 06 marca 2017, 07:58 przez VIS, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: McMonster »

Urzędy mają rejestr korespondencji, jakby mi się nudziło, to bym sprawdził, czy taki list zwykły do niego trafił.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
jakamaichi
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: jakamaichi »

Witam

Dodałem moje pytania do wątku http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12 ... 5#p1684075
Jakieś pomysły co z tym dalej robić?
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2017, 13:11 przez jakamaichi, łącznie zmieniany 1 raz.
jakamaichi
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: jakamaichi »

Tytułem podsumowania sposobu rozpatrywania mojego wniosku przez WPA Katowice.
- wniosek wysłany 31 marca pocztą,
- postępowanie rozpoczęte 3 kwietnia,
- 10 kwietnia listowna sugestia z WPA o ograniczenie ilości (spodziewałem się tego), po rozmowie telefonicznej zgodziłem się i wysłałem pocztą żądanie zmiany ilości egzemplarzy broni,
- 20 kwietnia wydanie decyzji,
- 26 kwietnia listonosz dostarcza decyzję.

Także po analizie przeczytanych wiadomości w tym wątku jestem mile zaskoczony sposobem działania WPA Katowice i sprawnym zakończeniem postępowania bez niepotrzebnego przedłużania.
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: Markm »

jakamaichi pisze:- 10 kwietnia listowna sugestia z WPA o ograniczenie ilości
O jaki rodzaj pozwolenia złożyłeś wniosek? Ile sztuk wnioskowałeś (bz cz gładkalufa) oraz ile komunikatów z zawodów/treningów załączyłeś?
PS. co dali ?
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2017, 17:06 przez Markm, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”