KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

ilmari
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

KWP Katowice - pismo

Post autor: ilmari »

Witam wszystkich Użytkowników tego forum!
Jestem w trakcie starania się o pozwolenie na broń do celów łowieckich, złożyłem wszystkie wymagane dokumenty pocztą, a dziś otrzymałem następujący list z KWP Katowice:

http://zapodaj.net/fc57b94e0765.jpg.html

Co odpowiedzieć na takie pismo? w podaniu szczegółowo uzasadniłem, w tym liście nie ma podanej żadnej podstawy prawnej, pieczątka nieczytelna no i żądanie bez sensu bo o jakie dowody chodzi? komunikaty z polowań na których nie mogę polować bez pozwolenia na broń?
Proszę o poradę bieglejszych w prawie ode mnie i zaprawionych w bojach z KWP.
Pozdrawiam,
Kacper
Colt Navy .36
AKM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1080
Rejestracja: 03 stycznia 2009, 15:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AKM »

A czy do podania dołączyłeś zaświadczenie z PZŁ? Bo można zrozumieć, że właśnie o to im chodzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
adi-000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 15 września 2008, 12:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adi-000 »

Ze strony WPA KSP

" 5. Wskazanie ważnej przyczyny uzasadniającej wydanie pozwolenia w danym celu, w szczególności:

dla pozwolenia na broń do celów łowieckich:

- posiadanie uprawnień do wykonywania polowania, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów;"
stream
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 12:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stream »

Albo to albo chodzi o ilość.
Obrazek
ilmari
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ilmari »

Naturalnie
złożyłem komplet wymaganych dokumentów:
podanie
zaświadczenia od psychologa i lekarza
zaświadczenie o członkostwie w PZŁ
zaświadczenie o zdanym egzaminie
dowód wpłaty 242 zł
dwa zdjęcia

Zapewne chodzi o liczbę jednostek. Chodzą słuchy że do 6 sztuk WPA wydaje bez większych problemów
Colt Navy .36
ilmari
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ilmari »

Oto treść mojego podania:

Pan
Komendant Wojewódzki Policji
w Katowicach

Niniejszym wnoszę o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów łowieckich, w postaci 10 egzemplarzy, myśliwskiej broni palnej, dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2005 r. z późniejszymi zmianami, w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania tusz, rozdział 2 § 3.
Uzasadnienie
Po mojej stronie nie występują żadne negatywne przesłanki uniemożliwiające posiadanie pozwolenia na broń, a ponadto przedstawiam ważną przyczynę posiadania broni jaką - stosownie do art. 10 ust. 3 ustawy o broni i amunicji – jest:

- posiadanie uprawnień do wykonywania polowania, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów

Oprócz tego złożyłem z wynikiem pozytywnym egzamin co zwalnia mnie – stosowanie do art. 16 ust. 2 cytowanej ustawy – z egzaminu przed organem Policji. Z uwagi na różnorodność występującej w naszym kraju zwierzyny, oraz metod polowań, do skutecznego i etycznego wykonywania polowania potrzebuję różnych rodzajów broni. Oprócz tego istnieje możliwość polowania poza granicami RP, z której w przyszłości chciałbym skorzystać. Ponadto, PZŁ organizuje szereg zawodów strzeleckich, sprzyjających podnoszeniu umiejętności strzeleckich wśród myśliwych, w których chciałbym brać udział z wykorzystaniem własnej broni. W związku z powyższym, wnoszę o wydanie pozwolenia na 10 egzemplarzy broni, na tą liczbę składają się
m. in.
1) broń do polowań na sarny,
2) broń do polowań na jelenie, daniele i dziki,
3) broń do polowań na kaczki na zlotach i gęsi,
4) broń do polowań na pozostałe gatunki ptaków łownych i zwierzyny drobnej,
5) broń do polowań na drapieżniki,
6) broń do polowań zbiorowych leśnych,
7) broń do polowań zbiorowych polnych,
8) broń do polowań na zwierzynę grubą poza granicami RP,
9) broń do polowań na zwierzynę drobną i drapieżniki poza granicami RP,
10) broń do treningów i zawodów organizowanych przez PZŁ,

Oświadczam, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji, gdy organ Policji dojdzie do wniosku, iż należy wydać decyzję zgodną z żądaniem strony.

Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie.




Załączniki:
1) dowód wniesienia opłaty skarbowej 242 zł za wydanie pozwolenia na broń,
2) poświadczona kopia orzeczenia lekarskiego z dn. 29.11 2011
3) poświadczona kopia orzeczenia psychologicznego z dn. 29.11 2011
4) poświadczona kopia zaświadczenia o zdanym egzaminie dla nowo wstępujących do PZŁ
5) poświadczona kopia zaświadczenia o nabyciu członkostwa PZŁ.
6) 2 zdjęcia

Chyba dość dobrze uzasadniłem ilość...
Colt Navy .36
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sokal »

moim zdaniem nie potrzebnie w ogóle tak się naprodukowałeś i wspominałeś o zawodach, pamiętam że moje podanie (które nawiasem mówiąc podyktował mi Pan z WPA) było dużo krótsze a ilości broni wcale nie uzasadniałem. Pisałem tylko że potrzebuję broni różnego rodzaju do wykonywania polowania na różne gatunki, do którego uprawnia mnie zaliczony kurs i egzamin oraz przynależność do PZŁ. Zresztą jeśli urzędnik nie będzie sobie zadawał pracy to będzie nie potrzebny.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Kolego znając nasz WPA
to mogłeś TYLKO dopisać" np. sztucer kal.xxx do polowań na....
Sztucer kalxxx do ...
broń gładko lufowa do...
sztucer kal. xx do
Drylig do
Kniejówka do...
itp

Wiem, ze to nie zgodne z Ustawą i ... ale :shame:

WIEM, WIEM 9x19 powie zaraz, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ALe WPA chce mieć "dupochron"
Albo to albo chodzi o ilość.
DOKŁADNIE o 6 szt. :P :P :shock:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
ilmari
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ilmari »

No tak ale to bezsens
wymienię sztucer, dubeltówkę itd.. i co dostanę i tak pozwolenie na broń myśliwską? czy zupełnie wbrew Ustawie pozwolenie na sztucer, dubeltówkę itd...

Wiem że chodzi te 6 sztuk i zastanawiam się jak odpowiedzieć na to pismo?

a) napisać esej i uzasadnić 10 sztuk
b) grzecznie aczkolwiek stanowczo poprosić o podanie podstawy prawnej i podtrzymać swój wniosek
c) złożyć odwołanie/skargę
d) zmniejszyć ilość sztuk chociaż z pisma to wcale nie wynika, że o to chodzi
e)...
Colt Navy .36
stream
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 12:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stream »

Jak to 9x19 chyba kiedyś napisał i tak nie będziesz zadowolony. Jak się ugniesz będziesz zły bo chciałeś więcej i nie będziesz miał sprzętu który chciałeś zakupić, a dodatkowo ustąpiłeś na bezpodstawne żądanie. Jak się nie ugniesz będziesz zły bo nie będziesz miał broni i nie będziesz mógł polować a nikt nie wie ile się trzeba będzie o swoje wykłócać, a nawet jak w kole będą na to patrzyli. I tak źle i tak niedobrze. Masz podany numer telefonu - przypuszczam że w rozmowie dowiesz się w czym problem i jaka jest jedyna słuszna droga jego rozwiązania i wtedy podejmiesz decyzję. Może tylko wymienisz kalibry i sztuki i będzie cacy a może i nie. Na co komu te ceregiele z opisywaniem co chcesz kupić nie mam pojęcia bo co to za różnice robi ale jest jak jest.
Obrazek
ilmari
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ilmari »

Hmm... dzięki za odpowiedzi, zastanowię się nad tym, mam jeszcze trochę czasu bo odpowiedź i tak wyślę poleconym.

A może ktoś jeszcze miał do czynieneia z podobną sytuacją w w/w WPA?
Colt Navy .36
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Można napisać coś w tym rodzaju:

W odpowiedzi na pismo …. z dnia … uprzejmie informuję, iż nie rozumiem jego treści, a w szczególności kwestii „udokumentowania”. Niby co mam „udokumentować”? Ilość pobytów na polowaniu?

W podaniu wskazałem już ważną przyczynę posiadania broni myśliwskiej do celów łowieckich jaką jest posiadanie uprawnień do wykonywania polowania. Przeczytałem całą ustawę o broni i amunicji, ale nie znalazłem w niej „ważnej przyczyny posiadania 10 sztuk broni myśliwskiej”. Jest tylko „ważna przyczyna posiadania broni”.

Jednocześnie w podaniu wskazałem do czego owe 10 egzemplarzy broni ma mi służyć. W związku z tym wnoszę o powołanie przez organ Policji biegłego, który stwierdzi jakiego typu(modelu) broń myśliwska może być wykorzystywana do polowań na zwierzynę, o której pisałem w podaniu.

Ponadto po zastanowieniu się chcę nadmienić, że mam zamiar jeździć również na polowania w innych krajach świata. W związku z tym chciałbym posiadać broń do polowania na:
- słonie w Afryce,
- tygrysy w Azji,
- renifery w Kanadzie,
- pieski preriowe w ....,
- sępy w ......,
- ........ itd.
:P
stream
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 12:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stream »

Dodam, że może telefonowanie to nie jest najlepsze wyjście, koledzy wiedza lepiej:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=10 ... t=#1072152
pewnie lepiej wszystko na piśmie.
Obrazek
winek64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 04 lipca 2006, 18:36
Tematy: 0
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: winek64 »

Miałem niedawno podobną sytuację i ostatecznie uzyskałem decyzję na posiadanie 12 sztuk z wnioskowanych początkowo 18 sztuk. Moja rada odpisz cokolwiek (wybierz jedną z proponowanych wersji przez kolegów albo zrób z tego jakiś mix). Tak na prawdę nie ma znaczenia co napiszesz bo ameryki i tak nie odkryjesz. Czekaj cierpliwie aż minie 30 dni jakie WPA ma na wydanie decyzji. Nie ma żadnych podstaw aby wydano Ci decyzję odmowną. Wierz mi że upór i wiara we własne siły może się opłacać.
Sauer 303 9,3x62, Steyr Mannlicher Luxus 30-06, Steyr Mannlicher Luxus 9,3x62, Blaser SR 850 9,3x64, Anschutz 22 LR, Steyr Mannlicher Luxus 243 Win, Browning 525 12/76
AKM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1080
Rejestracja: 03 stycznia 2009, 15:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AKM »

W czasach Romana* było lepiej. Wystarczyło jednozdaniowe uzasadnienie. Od kiedy nastała Halina*, to zaczęło się wydziwianie...

*) Mowa o wicenaczelnikach.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”