KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: KWP Katowice - pismo

Postautor: woytas » 2017-08-29, 18:21

Jeśli dzielnicowego interesuje wysokość moich zarobków to niestety będzie musiał atakować Urząd Skarbowy. Nie widzę najmniejszego powodu by odpowiadać na takie pytanie. Ewentualnie mogę odpowiedzieć, że za mało.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Sierzant

Postautor: Sierzant » 2017-08-29, 18:33

Myślę, że pytanie o stan majątkowy wynika wprost z definicji wywiadu środowiskowego. Pisałem już o tym w innym poście.
Kto nie chce, niech nie odpowiada. Szczerze mówiąc ów dzielnicowy ma głęboko w 4 literach ile kto zarabia.
Wykonuje swoje obowiązki i udziela odpowiedzi do WPA.

Dziennie dzielnicowy pyta średnio z 10 osób o zarobki, ilość osób na utrzymaniu, alimenty i tym podobne osobiste sprawy. Nie wiem, w czym problem.
Ostatnio zmieniony 2017-08-29, 18:38 przez Sierzant, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2017-08-30, 11:00

! Wiadomość od: montrala
Nawalanka wylądowała w Rynsztoku (hurtem razem z kilkoma niewinnymi postami). Następnym razem nie będę taki wyrozumiały i ostrzeżenia oraz bany posypią się i na Niemców i na Partyzantów.
Jestem sponsorowany przez Cenrex i jestem ambasadorem Heckler&Koch na rynku cywilnym w Polsce.
Strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 zapewnionej przez firmę Omega Military Poland
Używam amunicji Hornady zapewnionej przez firmę Hubertus Pro Huning

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2017-09-04, 13:04

Po miesiącu oczekiwania odebrałem pisemko w sprawie rozszerzenia. Rozszerzałem z 6 sztuk na 15. Wszystko poszło tak jak chciałem. Jestem bardzo mile zaskoczony jakością prowadzonego postępowania - telefonem od osoby zajmującej się moją sprawą. Na początku procesu usłyszałem, że raczej dostanę 12 sztuk nie 15. A dzisiaj miłe zaskoczenie. Przyszło 15 bez podziału o co wnioskowałem. I o ile na etapie robienia pozwolenia w roku 2015 całość wyglądała w formie "spadaj na drzewo frajerze, będziesz fikał to poczekasz dłużej" (a czekałem prawie 90 dni) to tu "organ" uznał mnie w swoim piśmie, że interes społeczny nie ucierpi, że jestem godzien zaufania itp itd - normalnie szok :651:
Bardzo dużo się w Katowicach w tej kwestii zmieniło - jeszcze trochę uśmiechu ze strony Pań rejestrujących broń i będzie ok.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Awatar użytkownika
Muminek

Postautor: Muminek » 2017-09-04, 17:39

woytas pisze:
Bardzo dużo się w Katowicach w tej kwestii zmieniło - jeszcze trochę uśmiechu ze strony Pań rejestrujących broń i będzie ok.

Takie same są moje odczucia ;)
Czy się stoi, czy się leży, strzał się należy.

czysty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: czysty » 2017-09-21, 20:30

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z zdających miał do rozkładania P99, broń ta ma decocker i w związku z tym mam pytanie.
Czy podczas sprawdzania broni należy użyć decockera zamiast oddania suchego strzału poprzez naciśnięcie spustu?
Przejrzałem różne relacje i różnie wymagają, jak to jest w WPA Katowice.

1. wyjąć magazynek.
2. sprawdzić czy w komorze nabojowej nie znajduje się nabój.
3. sprawdzić działanie mechanizmu spustowo-uderzeniowego przez naciśnięcie spustu czy decockera ???

Awatar użytkownika
kulfon

Postautor: kulfon » 2017-09-21, 21:29

1. wyjąć magazynek.
2. sprawdzić czy w komorze nabojowej nie znajduje się nabój.
3. sprawdzić działanie mechanizmu spustowo-uderzeniowego poprzez naciśnięcie spustu kierując broń w bezpieczne miejsce
Ostatnio zmieniony 2017-09-21, 21:30 przez kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Amor Patriae Nostra Lex

Zawisz

Postautor: Zawisz » 2017-09-27, 07:42

Jeszcze słów kilka o aktualnych terminach w WPA Katowice.
Wniosek złożony 25.08, decyzja podpisana 20.09 (dopuszczenie) i 21.09 (pozwolenie sportowe), przyszła poleconym wczoraj, 26.09.
Sportowe wydane na 10 sztuk (karabin+pistolet+CP, bez strzelby), zgodnie z wnioskiem. W ramach uzasadnienia przedłożono wydruki 71 komunikatów (od początku 2016roku), acz z tego tylko 15 z konkurencji kulowych. Osoba u której składałem powiedziała, że przy wniosku na taką ilość i tak mnie będą ścigać o jakieś dodatkowe uzasadnienie, więc żebym na razie nie dawał dyplomów, tylko dostarczył je po otrzymaniu tegoż pisma. I tak oto 4.09 dostałem pismo o jakieś dodatkowe uzasadnienie (że niby przy wniosku na 10sztuk to przedstawienie prawie wyłącznie komunikatów pneumatycznych to mało). Dostarczyłem ksera dyplomów od roku 2007 (teczka była grubsza niż ta z komunikatami). Co ważne - zdecydowana większość dyplomów, jak i kilka komunikatów, pochodziło z zawodów LOKowskich, bez delegata/obserwatora. Ale uzasadnienie chyba było przekonujące :)
Nie przyszła jeszcze decyzja na kolekcjonerskie, ale coś nie pasowało z potwierdzeniem statusu (czy tam poświadczenia członkostwa) stowarzyszenia (podpisane przez inne osoby niż widnieją jako uprawnione w KRS). Prowadząca postępowanie pani sierżant dzwoniła do mnie w tej sprawie 20.09 i sama (jeszcze raz podziękowania) ścigała towarzystwo kolekcjonerskie w sprawie pilnego dosłania prawidłowo podpisanego statusu, żeby zdążyć do 25.09, żeby nie trzeba było przedłużać postępowania. Z tego co wiem, udało się to załatwić do tego terminu, także i ta decyzja powinna do mnie niedługo dotrzeć (wg zapewnień pani sierżant - podpisana decyzja 25.09 :) ).
FWB 700 Alu, FWB 300S, Walther LP400, Łucznik wz. 70
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)

czysty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: czysty » 2017-09-27, 15:32

Mam takie pytanie odnośnie strzelania z akms bo różnie to pokazują na strzelnicach a chciałbym wiedzieć jak prawidło to wygląda na egzaminie w Katowicach.

Strzelanie z AKMS - postawa leżąc (Strzelanie jest z podpórki czy z wolnej ręki?).
Na komendę "na stanowisko ogniowe marsz" podchodzę z magazynkiem kładę się od razu trzymając magazynek i czekam na komendę ładuj czy stoję z magazynkiem i potem się kładę?
Na komendę "ładuj"- podpinam magazynek, odbezpieczam broń i celuje czekając na komendę "Ognia" . Przeładowuję bron i strzelam.
Po wystrzeleniu ostatniego naboju czekam na komendę "rozładuj do przejrzenia broń" , pokazuje najpierw magazynek do przejrzenia, po przejrzeniu odkładam go, potem broń do przejrzenia (odciągając zamek).
Po przejrzeniu strzał kontrolny, wstaję odchodzę bez magazynka.

Mógłbyś mi opisać przebieg tego strzelania z AKMS w Katowicach , byłbym wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 2017-09-27, 16:58 przez czysty, łącznie zmieniany 1 raz.

vantv8

Postautor: vantv8 » 2018-01-05, 12:39

Czy to prawda, że w sytuacji, gdy strzelec, który ma pozwolenie sportowe (z podziałem) na boczy, centralny i strzelbę i wykorzystał wszystkie promesy na dwa pierwsze rodzaje broni, to nie może rozszerzyć takiego pozwolenia na podstawie art. 155 kpa? (strzelec może chcieć się przyłożyć bardziej do rozwoju w tych pierwszych dwóch konkurencjach, albo nie ma na rynku interesującego modelu strzelby, albo na razie po prostu nie ma ochoty na kupienie strzelby itd.)
Podobno wpa twierdzi, że w takim przypadku rozszerzenie jest nie możliwe, gdyż nie przemawia za tym interes społeczny.

Identycznie w pozwoleniu sportowym do celów kolekcjonerskich: jeśli ma się pozwolenie na X sztuk (bez podziału) i wykorzystało X-1, to wtedy też jest się w d***e? (kolekcjoner może chcieć dokonać jednorazowego zakupu większej ilości egzemplarzy broni ze względu na jąkać okazję, albo lepsze warunki finansowe itd.)
I tu znowu wpa twierdzi, że w takim przypadku rozszerzenie jest nie możliwe, gdyż nie przemawia za tym interes społeczny.

Miał ktoś już takie doświadczenia?

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2018-01-05, 12:47

Czytaj w kolekcjonerach. Jak przeglądniesz ten wątek też jest zawarta odpowiedź jak to zrobić (moja historia)

arek-alien

Postautor: arek-alien » 2018-01-24, 08:55

Pozwolenie sportowe na 5 sztuk i tyle jest w szafie. O ile próbować rozszerzać?

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2018-01-24, 08:57

O jak najwięcej. O kolejne 5 nie powinno być problemu. Wiem, że są przeciwnicy dostarczania komunikatów ale taka podkładka znacznie ułatwia i upraszcza postępowanie.

lai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: lai » 2018-02-13, 13:54

Czy w Katowicach lepiej złożyć jeden wniosek o pozwolenie sportowe, sportowe kolekcjonerskie i dopuszczenie, czy trzy oddzielne? Jeśli oddzielne, to czy orzeczenie lekarskie kserować i tak dostarczyć, czy ksera potwierdzić notarialnie? Poza tym mając patent i licencję tylko na karabin, o ile sztuk na poszczególnych pozwoleniach występować?

Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Postautor: MicromaX » 2018-02-13, 13:59

jedno pismo, majac pozwolenie tylko na karabin dostaniesz tylko karabin

w czerwcu 2017 zmienil sie kodeks kpa i nie musisz nic kserowac ani potwierdzac notarialnie, pokazujesz orginal i "pozwalasz" urzednikowi wykonac kopie na ktorej on sam sie podpisuje "za zgodnosc z orginalem".
Ostatnio zmieniony 2018-02-13, 14:00 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”