KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
33_47_63_83_95
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: KWP Katowice - pismo

Postautor: 33_47_63_83_95 » 2017-08-28, 16:23

adamo_pna pisze:Pytanie dzielnicowego przy okazji wywiadu "jaka kwote zarabia pan miesięcznie?". Poważnie.

Wiesz, podczas negocjacji z nieznanym partnerem też często zadaję drugiej stronie "trudne" pytanie, na które znam odpowiedź.
Od razu dowiadujesz się wszystkiego o mówcy, nastawieniu i sytuacji, w której prowadzisz rozmowę.

Dziwi mnie Twój protest, skoro i tak padają pytania bardziej osobiste, o sytuację domową, relacje i konflikty.
Ale oczywiście formalnie nic nie musisz. Posiedzicie sobie w milczeniu. Dzielnicowy napisze sobie co uzna za stosowne... Wizyta w Sosnowcu raczej pewna.

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2017-08-28, 16:42

"Wiesz, podczas negocjacji z nieznanym partnerem też często zadaję drugiej stronie "trudne" pytanie, na które znam odpowiedź.
Od razu dowiadujesz się wszystkiego o mówcy, nastawieniu i sytuacji, w której prowadzisz rozmowę.

Dziwi mnie Twój protest, skoro i tak padają pytania bardziej osobiste, o sytuację domową, relacje i konflikty.
Ale oczywiście formalnie nic nie musisz. Posiedzicie sobie w milczeniu. Dzielnicowy napisze sobie co uzna za stosowne... Wizyta w Sosnowcu raczej pewna."

Że co? Skąd dzielnicowy ma dostęp do danych o wysokości dochodów? Czy to nie za dużo?
Mnie z kolei zdziwiło pytanie - nie widzę związku ze sprawą i chyba nie z każdym muszę się dzielić inf. dot. majątku (a pytał również czy jestem właścicielem działek, domów itp...). Dzielę się takimi informacjami z Urzędem Skarbowym.

Co do wizyty w Sosnowcu to może tak uda mi się wyrazić oburzenie Twoją sugestią "słucham??!!" :)

Awatar użytkownika
fusz

Postautor: fusz » 2017-08-28, 19:53

Ja zwyczajnie zapytałem, czy muszę odpowiadać, bo nie rozumiem związku. Powiedział z uśmiechem, że nie muszę. Więc z uśmiechem oświadczyłem, że nie udzielę odpowiedzi. Koniec tematu.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem

Postautor: RedSiedemosiem » 2017-08-28, 19:58

33_47_63_83_95 pisze:
adamo_pna pisze:Pytanie dzielnicowego przy okazji wywiadu "jaka kwote zarabia pan miesięcznie?". Poważnie.

Wiesz, podczas negocjacji z nieznanym partnerem też często zadaję drugiej stronie "trudne" pytanie, na które znam odpowiedź.

@33_47_63_83_95: Co za bzdura... Gdyby byla jakas analogia w Twoim przykladzie, to bym przemilczal.

@adamo_pna: mi osobiscie by to nie przeszkadzalo, nie mniej - w pelni Ciebie rozumiem. nie maja prawa o to pytac.

@fusz: dokladnie - strategia idealna :)
Ostatnio zmieniony 2017-08-28, 21:08 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 2 razy.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2017-08-28, 20:15

Być może moje zdziwienie bierze się z tego, że przy pozwoleniu sportowym i rozszerzeniach nigdy o to nie pytał (inny dzielnicowy akurat). Cóż, skoro taka jest praktyka...

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem

Postautor: RedSiedemosiem » 2017-08-28, 21:10

Ale przeciez Twoje zdziwienie jest jak najbardziej zasadne! I o zadnej praktyce nie mozna mowic. UoBiA nie zaklada zadnego kryterium dochodowego itp.
Glowa do gory, masz prawo nawet sie oburzac.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-08-29, 08:40

Nie tylko w Katowicach o to pytają.

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2017-08-29, 09:29

Przy innej sprawie będąc świadkiem - policjant zagadał mnie o zarobki. Odpowiedziałem grzecznie- zgodnie zresztą z prawdą, że podpisałem w pracy zobowiązanie, że nie będę ich ujawniał. W protokole przesłuchania nie było ani słowa, że świadek odmówił udzielenie odpowiedzi na pytanie o wysokość zarobków itp...
Taki zawód...
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Sierzant

Postautor: Sierzant » 2017-08-29, 12:47

Pytanie o pracę, stanowisko i zarobki to standard. Czy o to, z kim opiniowany mieszka i gdzie. Ktoś tak kiedyś wymyślił to i dzielnicowy je zadaje. Nie doszukujcie się drugiego dna tam, gdzie go nie ma.

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2017-08-29, 14:06

Pytania o zarobki oraz majątek to dla mnie takie z gatunku pytań o orientację seksualną czy religię- g**wno komu do tego i nie powinno mieć wpływu na wydanie decyzji o pozwoleniu na broń w związku z tym po co je zadawać...

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-08-29, 14:12

Mnie pytali i powiedziałem, raczej dzielnicowy byłby ostatnim który chce mnie okraść albo go to interesuje ile jakiś "zenek" zarabia .. To jego robota i tyle. Sam nie wymyślił. Wiadomo - można się stawiać dla zasady.

Sierzant

Postautor: Sierzant » 2017-08-29, 17:11

adamo_pna pisze:Pytania o zarobki oraz majątek to dla mnie takie z gatunku pytań o orientację seksualną czy religię- g**wno komu do tego i nie powinno mieć wpływu na wydanie decyzji o pozwoleniu na broń w związku z tym po co je zadawać...

Za Wikipedią:
Wywiad środowiskowy - rozmowa przeprowadzana w celu uzyskania jak najpełniejszej informacji dotyczącej danej osoby, zwłaszcza o warunkach jej życia.

Nie wiem, w czym niektórzy z Was widzą problem. Policjant ma o Was zebrać informacje. Jak najpełniejsze. Jak dla mnie aspekt tego, gdzie kto pracuje i ile zarabia, choć większego wpływu na decyzję na wydanie broni pewnie nie ma jest jednak rzeczą wchodzącą w skład "jak najpełniejszej informacji dotyczącej danej osoby".

To o co można się pytać, żeby pytani byli szczęśliwi? Przestępstwa nie, bo jak dawno temu, to nie wolno "karać za błędy młodości". Praca, zarobki, majątek nie - bo to na równi z orientacją seksualną.
W sumie wychodzi na to, że najlepiej, żeby dzielnicowy du** nie zawracał i w ogóle o nic nie pytał bo narusza swobody obywatelskie. A najlepiej to niech chłop jedzie do KWP i podpali się pod siedzibą WPA w ramach sprzeciwu przeciwko praktykom, które to złe WPA mu zleca :-D

Dla oburzonych zawsze pozostaje wyjście grzeczne - "przepraszam, ale nie odpowiem na to pytanie" albo też wyjście mniej grzeczne "g...no ci człowieku do tego, to nie ma wpływu na decyzję o wydaniu broni".

Krótko jestem na tym Forum, szanuję jego użytkowników. Wszystkich, bez wyjątku. Choćby za propagowanie czegoś, co kiedyś było w naszym, kraju standardem a teraz jest wyjątkiem.
Odnoszę jednak wrażenie, że duża część opisywanych tu "problemów" z Policją i innymi instytucjami to problemy, do których doprowadzili sami forumowicze.

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-08-29, 17:58

Doprowadzilo samemu czy nie to policja jako organ pilnujący prawa powinna go przestrzegać skoro istnieje instytucja zatarcia i powinna to być świętość w państwie prawa. Ot tyle z mojej strony.

Mówienie przez WPA o tym, ze maja swoje procedury i wymyslajac, ze ktoś stanowi zagrożenie patrząc przez pryzmat zatartych przestępstw to zwykle bezprawie. Równie dobrze przekraczając prędkość o 60km/h w zabudowanym powinienem powiedzieć drogowce, ze prawo prawem ale ja mam swoje procedury jeżdżenia w terenie zabudowanym.

Szanujmy sie wszyscy nawzajem.
Ostatnio zmieniony 2017-08-29, 18:05 przez krajes86, łącznie zmieniany 4 razy.

Sierzant

Postautor: Sierzant » 2017-08-29, 18:08

Powiedz to wszystkim niedoszłym policjantom, ktorzy zostali skreśleni za mandat za brak pasów. Nie tylko kandydaci do pozwolenia na broń są "krzywdzeni" przez KSIP.

Denerwowanie się na te przepisy jest jak najbardziej uzasadnione. Ale dopóki jest takie a nie inne prawo regulujące usuwanie informacji z KSIP to niestety nic na to nie można poradzić.

A skoro działanie Policji i WPA w szczególności jest rzeczywiście bezprawne to Sąd przyzna rację skarżącemu się obywatelowi...

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2017-08-29, 18:12

ale ja sie nie denerwuje "na przepisy" - przestrzegam ich:) Natomiast nie znam przepisu, który wiąże pozwolenie na broń z sytuacją finansową wnioskujacego. Pewnie dlatego, ze takiego przepisu nie ma... I slusznie bo gdyby byl pewnie by zostal zaskarzony przez RPO. ;)

Wróć do „Prawo i broń - WBP”