KWP Katowice - pismo

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: Matrix33 »

Nie wyglądał na jakoś smutnego. Ostatni kontakt formalny miałem z nim w grudniu 2017 przy rejestracji sportowej. Pan w sekcji kolekcjonerskiej, niestety zapomniałem imienia, był dziś równie pomocny i sympatyczny jak pan Paweł.
lai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 03:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: lai »

Moje postępowanie prowadził bardzo sympatyczny pan, Michał, jeśli dobrze pamiętam. Decyzja pozytywna została wydana w niecałe cztery tygodnie, przed zawiezieniem wniosku telefonicznie upewniłem się ile sztuk wpisać w poszczególne pozwolenia (sport i sportowa kolekcja, 6+10). Pan przyjmując wniosek doradził mi też wyszczególnienie celów posiadania dopuszczenia, ale mogłem je po prostu dopisać na miejscu, nie musiałem drukować nowego.
Temat mandatów został jedynie poruszony przez dzielnicowego, doradził on, by następnym razem nieco wolniej się spieszyć :P

Podsumowując, katowicki WPA okazuje się być bardzo przyjazny obywatelowi, zarówno w kontakcie telefonicznym jak i osobistym pracownicy są pomocni i chętnie odpowiadają na pytania.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: vantv8 »

lai pisze:wyszczególnienie celów posiadania dopuszczenia, ale mogłem je po prostu dopisać na miejscu, nie musiałem drukować nowego.
Nie ma celów dopuszczenia, więc jak mogą czegoś takiego wymagać?
lai pisze:Podsumowując, katowicki WPA okazuje się być bardzo przyjazny obywatelowi, zarówno w kontakcie telefonicznym jak i osobistym pracownicy są pomocni i chętnie odpowiadają na pytania.
Tu się zdecydowanie nie zgodzę, przynajmniej w przypadku p. Anny Szarek. Nie potrafi ona rozróżnić rejestracji broni od potwierdzenia tego faktu w legitymacji posiadacza broni. Ze strasznymi wyrzutami, niemal krzycząc do słuchawki, próbuje zmusić do niezwłocznego dokonania wpisu potwierdzającego rejestrację (który nie został dokonany niezwłocznie, z takich, czy innych przyczyn) twierdząc, że bez tego wpisu broń nie jest zarejestrowana. Smutne.
Dobrze, że postępowania kolekcjonerskie prowadzą inne osoby.
lai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 03:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: lai »

Chodziło o zapis, że ubiegam się o dopuszczenie do posiadania broni podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych.
1a. Wymóg zatrudnienia, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy osób posiadających licencję zawodnika, trenera lub sędziego strzelectwa sportowego, nadaną przez polski związek sportowy w rozumieniu odrębnych przepisów, ubiegających się o dopuszczenie do posiadania broni podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: vantv8 »

Dalej źle. Jakiś czas temu (2 lata?) zniesiono cele dopuszczenia do broni.
Chcesz powiedzieć, że do niektórych w wpa katowice jeszcze to nie trafiło :shock:
lai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 03:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KWP Katowice - pismo

Post autor: lai »

vantv8 pisze:Dalej źle. Jakiś czas temu (2 lata?) zniesiono cele dopuszczenia do broni.
Chcesz powiedzieć, że do niektórych w wpa katowice jeszcze to nie trafiło :shock:
A czy zmieniła się treść ustawy w tym punkcie, czy tylko literowe cele zniknęły z samej legitymacji?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”