KSiP, a decyzja WPA

Moderator: Moderatorzy WBP

druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

KSiP, a decyzja WPA

Post autor: druidpl »

Cześć,

Długo myślałem, czy pisać o tym na forum, jednak po złożeniu papierów do WPA w Bydgoszczy, zamiast cieszyć się z realizacji długo odkładanego celu, mam temat z tyłu głowy, ale do rzeczy.

W 2016 roku (byłem nieletni), panowała moda na wysyłanie przez dziewczyny swych rozbieranych zdjęć. Jedna z dziewczyn (której nawet nie znałem) złożyła zawiadomienie na policję, że osoby ze szkoły rozsyłają między sobą te zdjęcia. Dwie osoby zeznały, że ja również mogę być w ich posiadaniu/otrzymały je ode mnie i tak sprawa została skierowana do sądu rodzinnego (już nie pamiętam z jakiego artykułu). Nie ukrywam, że był to dla mnie traumatyczny okres - nowa szkoła, a wychowawczyni zaprasza mnie do siebie i informuje, że została poproszona o napisanie opinii na mój temat. Kurator pojawił się również u moich rodziców. Wszystkie opinie były bardzo pozytywne (do dziś pamiętam słowa pani sędzi "Chciałabym żeby moje dziecko miało taką opinie"). Pokrzywdzona nie pojawiła się na sprawie, temat z uwagi na brak dowodów został umorzony.

Z sądu pobrałem, co prawda dane z KRK zaznaczając kartotekę karną, kartotekę nieletnich i kartotekę osób pozbawionych wolności oraz poszukiwanych listem gończym - nie figuruje.

Jak myślicie, czy temat sprzed tych kilku 7-8 lat sprawi, że dostanę odmowę? Moje jedyne grzechy to mandat sprzed 3 lat za jazdę samochodem z przyciemnionymi przednimi szybami - 50 złotych i przekroczenie prędkości sprzed roku chyba o 12 km/h...

Przeczytałem już chyba wszystkie wątki dotyczące tej tematyki, ale nigdy piszący nie informował jak to ostatecznie się skończyło - ja obiecuje dam znać :wink:
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2023, 12:47 przez druidpl, łącznie zmieniany 2 razy.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: nzpetter »

Jeżeli nie byłeś skazany PRAWOMOCNYM wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu ani przestępstwo skarbowe, to nie masz czym sobie głowy zaprzątać.
-----------------------------------------
Obrazek
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: druidpl »

Teorię znam, niestety naczytałem się dużo tematów, gdzie problemy były (chyba najczęściej przewijało się WPA Katowice).
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: wujo1 »

Dostaniesz.
KubaKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 14 listopada 2022, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: KubaKK »

Czarne szyby , rozsyłanie nagich zdjęć koleżanek i przekraczanie prędkości , w WPA zapachnie mafiozom :wink:
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: druidpl »

KubaKK pisze: 27 października 2023, 21:56 Czarne szyby , rozsyłanie nagich zdjęć koleżanek i przekraczanie prędkości , w WPA zapachnie mafiozom :wink:
Właśnie, żebym chociaż te nagie zdjęcia widział, a ja od 2015 roku życia jestem z tą samą dziewczyną do teraz :roll:
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: wujo1 »

Jeżeli jeszcze powiesz, że wynosisz śmieci i przeprowadzasz napotkane babcie przez ulicę, to sam Cię podkabluję jako podejrzanego o poważne odchylenia społeczne. Wówczas nici po pozwoleniu.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: VIS »

Tak jak koledzy Ci pisali składaj spokojnie wniosek. Miałeś sprawę, która została umorzona. Czyli Sąd stwierdził że jesteś niewinny. No, chyba że było to umorzenie warunkowe.

Teraz o Twojej sytuacji.
Piszesz że zdjęć nie widziałeś bo jesteś dalej z tą samą dziewczyną od 2015 r. Mnie takim dowodem byś nie przekonał, bo jedno z drugiego nie wynika.Piszesz że Twoja sprawa była umorzona. Prawdopodobnie dlatego że Sąd nie dopatrzył się w Twoim postępowaniu cech przestępstwa. Prawdopodobnie był to art. 191a par. 1 kodeksu karnego. Artykuł ten mówi o utrwalaniu wizerunku osoby nagiej lub w trakcie czynności seksualnej. Tylko, aby taka czynność była przestępstwem utrwalanie musiałoby być połączone z użyciem przemocy, groźby albo podstępu. Druga część tego artykułu mówi o rozpowszechnianiu takich wizerunków bez zgody osoby na nim widniejącej. Więc samo posiadanie na telefonie takich zdjęć nie jest przestępstwem. Jakbyś nawet wysłał takie zdjęcia kolegom to zgodnie z interpretacją przepisu czyn ten nie wyczerpuje jeszcze znamion przestępstwa. Dopiero publikacja w środkach masowego przekazu (np. w prasie, czasopismach czy nawet w internecie) jest przestępstwem. Więc nawet jakbyś miał takie zdjęcia i nawet je wysłał do kilku kolegów to by trudno było Tobie przypiąć przestępstwo. A że miałeś coś na telefonie - nie zawsze mamy wpływ na to co nam ludzie wysyłają.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: druidpl »

VIS pisze: 03 listopada 2023, 12:32 Tak jak koledzy Ci pisali składaj spokojnie wniosek. Miałeś sprawę, która została umorzona. Czyli Sąd stwierdził że jesteś niewinny. No, chyba że było to umorzenie warunkowe.

Teraz o Twojej sytuacji.
Piszesz że zdjęć nie widziałeś bo jesteś dalej z tą samą dziewczyną od 2015 r. Mnie takim dowodem byś nie przekonał, bo jedno z drugiego nie wynika.Piszesz że Twoja sprawa była umorzona. Prawdopodobnie dlatego że Sąd nie dopatrzył się w Twoim postępowaniu cech przestępstwa. Prawdopodobnie był to art. 191a par. 1 kodeksu karnego. Artykuł ten mówi o utrwalaniu wizerunku osoby nagiej lub w trakcie czynności seksualnej. Tylko, aby taka czynność była przestępstwem utrwalanie musiałoby być połączone z użyciem przemocy, groźby albo podstępu. Druga część tego artykułu mówi o rozpowszechnianiu takich wizerunków bez zgody osoby na nim widniejącej. Więc samo posiadanie na telefonie takich zdjęć nie jest przestępstwem. Jakbyś nawet wysłał takie zdjęcia kolegom to zgodnie z interpretacją przepisu czyn ten nie wyczerpuje jeszcze znamion przestępstwa. Dopiero publikacja w środkach masowego przekazu (np. w prasie, czasopismach czy nawet w internecie) jest przestępstwem. Więc nawet jakbyś miał takie zdjęcia i nawet je wysłał do kilku kolegów to by trudno było Tobie przypiąć przestępstwo. A że miałeś coś na telefonie - nie zawsze mamy wpływ na to co nam ludzie wysyłają.

Tak zgadza się, jeśli dobrze pamiętam to były te artykuły. Sprawa po prostu umorzona (nie było to umorzenie warunkowe).
Był u mnie dzielnicowy i uwaga - zapytał o temat sprzed lat. Poinformowałem, że sprawa umorzona, sprawdził czy byłem kiedykolwiek notowany/legitymowany, czy były interwencje pod moim adresem i poszedł do sąsiadów. Zadzwonił potem, czy mogę mu wysłać nazwę firmy w której pracuje, wtedy zapytałem jaka jest ostateczna opinia w świetle wszystkich informacji jakie uzyskał. Powiedział, że opinia pozytywna, wpis w KSIPie jest pomijalny. Teraz pytanie, czy już na 100% mogę spać spokojnie, czy dzielnicowy przekazuje to co pojawiło mu się w KSIPie do WPA?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: VIS »

Możesz spać spokojnie. Przecież nie byłeś karany. Nikt Ci nic złego nie zrobi.

Powie Ci nawet więcej. Nawet możesz złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń. I nawet że je najprawdopodobniej dostaniesz.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 629
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: muczacz »

dzielnicowy na pewno przekaże informacje które posiada do WPA w formie notatki , jeżeli w opinii napisze że nie spełniasz warunków posiadania broni to jej nie dostaniesz , jeżeli napisze że nie ma przeciwwskazań to dostaniesz , takie bzdety sprzed kilku lat nie będą miały wpływu na uzyskanie pozwolenia, jeżeli nie byłeś karany to problemu nie widzę
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: andwal »

Istotne jest jaką opinię masz u sąsiadów i co powiedzą podczas wywiadu przeprowadzonego przez dzielnicowego i jak kolega wyżej napisał od notatki jaką wyśle na twój temat.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: woytas »

Bzdury piszesz. Jeśli masz złą opinię u sąsiadów - bo np nie mówisz dzień dobry to nie dostaniesz pozwolenia?
Jeśli dzielnicowy nic na Ciebie nie ma to opinia sasiadów jest mało wiążąca dla WPA.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 629
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: muczacz »

ale jeśli sąsiad powie że jesteś agresywny , chlasz i jesteś chuliganem to już może zmienić postać rzeczy , aczkolwiek znajomy gliniarz powiedział że do puki nie ma interwencji policji , nie byłeś na wytrzeźwiałce i takie tam to WPA nie robi problemów, czyli jak zawsze na troje babka wróżyła , jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział :-D
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KSiP, a decyzja WPA

Post autor: druidpl »

Jak wspomniałem wcześniej - dzielnicowy potwierdził pozytywną opinię. W takim razie ze spokojem czekam na list od WPA ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”