WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
krajes86
Zarejestrowany użytkownik

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Koledzy posiadam pozwolenie na sport i kolekcję.

Teraz składam papiery na bron do celów łowieckich i mam pytania.

Czy w podaniu wspominam coś o podziale - braku podziału?
Na ile łowieckich można w naszym WPA złożyć żeby nie kręcili nosem?
Czy w uzasadnieniu podawać jaka do czego? (kulowa na dziki, śruta na gęsi, śrutowa na kaczki itp.) Czy nie spowoduje to wydania pozwolenia z podziałem na typy broni?

Może jakieś Wasze uwagi?

cbrwaw

Post autor: cbrwaw »

Czy zwiększenie ilości szt. w pozwoleniu sportowym na podstawie Art. 155. KPA w WPA Warszawa wymaga wykorzystania wszystkich promes? Mam jeszcze trzy promesy ale na boczny zapłon.
22, 9, 45, 308, 338

KG92RS

Post autor: KG92RS »

cbrwaw pisze:Czy zwiększenie ilości szt. w pozwoleniu sportowym na podstawie Art. 155. KPA w WPA Warszawa wymaga wykorzystania wszystkich promes?
Rozumiem, że masz pozwolenie z podziałem i wyczerpały Ci się miejsca na centralny zapłon i/lub gładką lufę -> jeśli tak, to - jak najbardziej - jesteś w sytuacji, kiedy "wykorzystałeś wszystkie promesy" (na dany rodzaj broni). Możesz wystąpić o zniesienie podziału (to łatwiejsze) i będziesz miał trzy miejsca na cokolwiek. Jeśli to nie wystarczy - wtedy pozostaje rozszerzenie -> tyle, że będziesz musiał je poprzeć startami w konkurencjach, którymi do tej pory nie chwaliłeś się WPA przy okazji poprzednich wniosków.

cbrwaw

Dzięki za odp.
Tak miałem z podziałem 4-4-2, wykorzystałem cz i st i chcę znieść podział i jednocześnie zwiększyć limit do 20, oczywiście startów mam dużo/wystarczająco.
22, 9, 45, 308, 338

KG92RS

cbrwaw pisze:chcę znieść podział i jednocześnie zwiększyć limit do 20
To proponuję zrobić to w dwóch krokach: najpierw rozszerz z podziałem, jak masz, a dopiero potem złóż wniosek o zniesienie podziału -> bo odwrotnie, po zniesieniu podziału mogą się burzyć - przy rozszerzaniu - o te trzy wolne miejsca.

kosello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: kosello »

No to i ja się dołączę do opinii o WPA W-wa , jak najbardziej pochlebnej i oby wszyscy kolejni tego doświadczyli :

- papierzyska dostarczone własnoręcznie 21.10. Oczywiście poprawka orzeczenia lekarskiego , zmiana wzoru. Właściwy dostarczony 4.11.2019. Pozwolenia podbite 26.11, wczoraj odebrane z poczty, choć przewidywany czas zakończenia postępowania był wyznaczony na 23.12.2019.

Także, mimo poślizgu w papierologii, całość procedury miesiąc i 5 dni :052: Czyli w tym roku pod choinką będzie szafa S1 :)

Awatar użytkownika
Cezary73

Post autor: Cezary73 »

KG92RS pisze:
cbrwaw pisze:Czy zwiększenie ilości szt. w pozwoleniu sportowym na podstawie Art. 155. KPA w WPA Warszawa wymaga wykorzystania wszystkich promes?
Rozumiem, że masz pozwolenie z podziałem i wyczerpały Ci się miejsca na centralny zapłon i/lub gładką lufę -> jeśli tak, to - jak najbardziej - jesteś w sytuacji, kiedy "wykorzystałeś wszystkie promesy" (na dany rodzaj broni). Możesz wystąpić o zniesienie podziału (to łatwiejsze) i będziesz miał trzy miejsca na cokolwiek. Jeśli to nie wystarczy - wtedy pozostaje rozszerzenie -> tyle, że będziesz musiał je poprzeć startami w konkurencjach, którymi do tej pory nie chwaliłeś się WPA przy okazji poprzednich wniosków.

Sprawdzalem dostepnosc zawodow w Warszawie . Na Pulawskieg w AGVO - mozna zaliczyc 15 konkurencji 1 dnia.

Psp10
Psp20
Pcz10
Pcz20
Ksp10
Kcz5
Kcz10
SP5
SP10
konkurencja Psp10 - one hand
konkurencja Pcz10 - one hand
konkurencje dynamiczne - PczD10, KczD5, SD5 - 3!
konkurencje KARABINEK 9MM

Zawody wpisane do kalendarza WMZSS. Tylko przelac to potem na papier z stemplem klubu i do WPA.

Na ZKS mimo konca roku tez jest wiele do wystrzelania :) Marymoncka 42 i do przodu :)
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2019, 12:30 przez Cezary73, łącznie zmieniany 1 raz.

KG92RS

Cezary73 pisze: Sprawdzalem dostepnosc zawodow w Warszawie . Na Pulawskieg w AGVO - mozna zaliczyc 15 konkurencji 1 dnia.
Wiele razy już o tym wspominałem -> konkurencji, przynajmniej w Warszawie i okolicach, jest "do diabła" i jeszcze trochę. W zasadzie każdy każdy klub, oprócz konkurencji "popularnych", ma jakieś swoje, specyficzne. Jak się chce, to można uzbierać całkiem ładną listę.

Awatar użytkownika
bajgiel

Post autor: bajgiel »

Dzisiaj odebrane kwity.
Wnioskowałem 8 i tyle dostałem, bez żadnych startów.

Wniosek złożony osobiście 17.10

Dzielnicowy w wawie 10.11

Dzielnicowy we wrocku (meldunek) 20.11

Decyzja 09.12

Trochę potrwało ale główna obsuwę spowodowali dzielnicowi i poczta Polska :-?

Dobry kontakt z prowadzącym sprawę. Popełniłem błąd bo do wniosku nie dołączyłem wniosku o promesy ale po krótkiej rozmowie przez tel powiedział ze jak będzie decyzja to żebym przyniósł wniosek i potwierdzenie przelewu i wypisze od ręki, tak tez się stało. 8 promes dzisiaj odebrane, idealnie na prezenty pod choinkę :033:

tomaszko

Post autor: tomaszko »

cbrwaw pisze: Tak miałem z podziałem 4-4-2, wykorzystałem cz i st i chcę znieść podział i jednocześnie zwiększyć limit do 20, oczywiście startów mam dużo/wystarczająco.
Miałem analogiczną sytuację na początku roku - pozwolenie z podziałem i nie wykupione 2 sztuki. Złożyłem wniosek o jednoczesne zniesienie podziału i rozszerzenie. Startów oczywiście miałem dużo a wnioskowałem o mniejszą ilość sztuk niż by wynikało ze startów (były nowe starty w konkurencjach, które miałem przy składaniu wniosku o pozwolenie + nowe konkurencje). I sprawa wyglądała tak:
  1. zadzwonili z WPA informując, że nie wykupiłem wszystkich sztuk w pozwoleniu i żebym najpierw wnioskował o zniesienie podziału, wykupił sobie te sztuki i potem składał wniosek o rozszerzenie, oraz
  2. wprawdzie mam konkurencje, starty itp itd, ale za dużo chcę nowych sztuk i to "nie przejdzie"
Rozmowa była zasadnicza bez jakiegoś owijania w bawełnę. Dowiedziałem się przy tej okazji ile sztuk "przejdzie", dyskusji tu za bardzo nie było. Zmieniłem wniosek w zakresie wnioskowanej ilości ale pozostawiłem łączny wniosek zniesienie podziału+rozszerzenie. Po wizycie dzielnicowego jakiś czas potem przyszła pozytywna decyzja. Jeszcze jedno - składałem pod koniec roku dokumenty z bieżącą licencją, w styczniu przyszło pismo z żądaniem dostarczenia licencji na nowy rok.

Zatem w tej sytuacji jeśli nie chcesz dyskutować to bym najpierw znosił podział a po wykupieniu dodatkowych sztuk rozszerzał. Ale zrobiłem jak powyżej i to też nie jest źle z tym, że potencjalnie będzie trzeba się liczyć z dodatkowymi wyjaśnieniami.

KG92RS

tomaszko pisze: Zatem w tej sytuacji jeśli nie chcesz dyskutować to bym najpierw znosił podział a po wykupieniu dodatkowych sztuk rozszerzał.
A ja bym zrobił odwrotnie: najpierw wnioskował o rozszerzenie z podziałem, jak jest - w zakresie rodzajów broni, które "się skończyły". W zasadzie nie mogą odmówić. A dopiero potem, złożyłbym kolejny wniosek o zniesienie podziału.

tomaszko

Post autor: tomaszko »

Napisałem jak to zadziałało w moim przypadku, kolega oczywiście zrobi jak będzie uważał za stosowne. Ale jeśli do rozszerzenia zamierza wykorzystać również starty w kategorii, która mu się nie "skończyła", to przy podejściu rozszerzenie i potem zniesienie podziału będzie z tym problem.

cbrwaw

Zaryzykowałem i napisałem od razu o zniesienie podziału i zwiększenie ilości, no i dziś dostałem decyzję tak jak we wniosku, znoszącą podział i zwiększającą ilość do 22szt i to w mniej niż 2 miesiące (wniosek złożony 03-12-2019). Polecam Warszawskie WPA. :)
22, 9, 45, 308, 338

KG92RS

Byłem dzisiaj pierwszy raz po dość długiej przerwie - nie było jakoś specjalnie miło.
Gość nie chciał poświadczyć na kopii faktu przyjęcia dokumentów (ON: "Bo wg ustawy o broni i amunicji nie ma takiego obowiązku") - nie trafiało do niego, że tego nie reguluje ubojka, tylko KPA (ON: "bo fakt rejestracji broni potwierdza się tylko w legitymacji")... Spieszyło mi się i nie pamiętałem, który to był artykuł KPA (teraz już sprawdziłem i raczej zapamiętam: art. 46 ust. 1), więc się nie kłóciłem.

Druga rzecz trochę bardziej niebezpieczna: wywiązała się krótka dyskusja na temat kupna broni na promesę w jednym celu i rejestracji w innym celu -> gość stwierdził, że w przypadku, kiedy nie ma już miejsca w pozwoleniu zgodnym z celem promesy (np. miałem komplet promes, coś przerejestrowałem i została jedna "nadmiarowa"), to mogą kupującego oskarżyć nawet o nielegalne posiadanie broni... Nawet jak ma miejsca w innym pozwoleniu. Niestety, ciut "za krótki" jestem prawniczo, żeby z tym dyskutować -> nie mam pojęcia, jaki jest status broni względem decyzji, przed tej broni rejestracją...

Do tej pory, nigdy nie było takich wątpliwości. Nie wiem, czy trafiłem na taki "egzemplarz", czy WPA zmienia/zmieniło podejście do niektórych spraw...

Tomtap

Post autor: Tomtap »

KG92RS pisze:Byłem dzisiaj pierwszy raz po dość długiej przerwie - nie było jakoś specjalnie miło.
Gość nie chciał poświadczyć na kopii faktu przyjęcia dokumentów
trafiłeś na tego samego co ja ostatnio. 14 sztuk wcześniej nie było problemu z poświadczeniem mojej kopii faktury, a przy 15 nagle gość mi mówi że nie bo "podpis składać może tylko komendant". czynnik ludzki...

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”