WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
m2c
Zarejestrowany użytkownik

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Do tej pory zwiększali mi za jedną nową konkurencję. Z zawodów mojego klubu udało mi się uzyskać 23 sztuki, teraz muszę odwiedzać inne kluby jak chcę rozszerzyć ;)
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mossberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223, Fabarm STF12 11", Husqvarna Dubbelbössa 12/65, Pietta S. A. 1873 .45 Colt, Winchester 1873 .357

Awatar użytkownika
lto

Post autor: lto »

Gdyby ktoś się wybierał do WPA, to jest remont i urzędują obecnie od strony Placu Bankowego, główne wejście. Miejsca w środku jest na kilka osób, więc trzeba trzymać kciuki, żeby akurat nie padało. ;)

Mirass

Post autor: Mirass »

Dziś w końcu otworzyłem kopertę, która przyszła w poniedziałek (byłem na urlopie), a w niej dwie piękne decyzje:
10 szt - broni palnej sportowej w celu sportowym,
10 szt - broni palnej sportowej w celu kolekcjonerki,

Założenie dokumentów 02.06
Zawodnienie z 05.06 - wysłano z WPA 11.06
Dzielnicowy 19.06
Decyzja 15.07

Wszystko bez najmniejszych problemów ......, zero telefonów, zero nakłaniania do zmian .....

zoom2

Post autor: zoom2 »

@Mirass,
a ile miałeś startów (konkurencji nie zawodów) i o ile wnioskowałeś?

Mirass

Post autor: Mirass »

Wnioskowałem tylce co dostałem, konkurencji 8 po 1 starcie....

zoom2

Dziękuję za odpowiedź

Twaroshinto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Twaroshinto »

Czołem,
Właśnie odebrałem z poczty decyzje.

Wniosek:
- dopuszczenie
- 17 sztuk sport
- 13 sztuk kolekcja
- promesy na tym samym wniosku (opłacone)

Procedura:
- 26.06 składam wniosek. Od razu słyszę, że na kolekcję dostanę maks 10. Poprawiam na 10.
- na koniec lipca dzwoni Pani z WPA z pytaniem czy mam starty? Odpowiadam, że mam. A gdzie? We wniosku, na dokumencie z klubu. A zgadzają się? Tak, nawet jest konkurencja więcej. Aha. 17 Pan na start nie dostanie. Może Pan próbować ale będzie trzeba pisać dużo pism. Na start dajemy 10. Odpowiadam, że ok - z 20 promesami jakoś przebieduję;-) Pytam od razu czy mogę też zmienić sposób odbioru na osobisty. Pani mówi, że powinno przejść.
- 31.07 decyzja na 10 sztuk do sportu, 10 kolekcji i dopuszczenie
- 08.08 awizo (czyli mail wysłany 5 minut później nie zadziałał)
- 09.08 odbieram decyzję niestety bez promes...

Będę dzwonił dowiedzieć się czy nie poszły drugim listem (chociaż dziś nie przyjmują interesantów).
Niestety wrażenie jest takie, że czego nie próbujesz się dowiedzieć to jest postawa: nie, nie wiem, to koleżanka, jest teraz na urlopie, to nie w moim dziale, ja już tego nie widzę u siebie, jak poszło dalej to ja nie wiem co się z tym dzieje... Ehhh pan da pesel sprawdzę.

Awatar użytkownika
Garfield

Post autor: Garfield »

Jeszcze jakiś czas temu promesy szły osobnym listem - jeżeli oczywiście nie zaznaczyłeś że chcesz odebrać osobiście.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

Twaroshinto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dzięki za informację. Podejrzewam, że i w tym przypadku będzie jak piszesz.

Awatar użytkownika
cyng

Post autor: cyng »

Teraz mają remont , przenieśli się i wejście jest od strony Placu Bankowego , po lewej od szlabanu.
5,5 / 22lr / 9x19 / 45 ACP / .357 / 5,56x45 / kal. 12 / 45-70 gov /.45

Twaroshinto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

JJKILLER pisze:
Twaroshinto pisze:... Pytam od razu czy mogę też zmienić sposób odbioru na osobisty. Pani mówi, że powinno przejść.
No to masz odpowiedź, Pani zrozumiała że chodziło o promesy, czyli promesy mogą czekać na Ciebie w WPA
Możliwe - wydawać by się mogło jednak, że jeśli Pani w ten sposób zrozumiała moją prośbę, to powinna przynajmniej zadzwonić czy innego gołębia wysłać z informacją, że są do odbioru. Może być też, że jeszcze nie są. Wieść gminna niesie, że promesy są dostępne w tydzień po decyzji (ile w tym prawdy, nie wiem) - być może jeszcze się piszą.

Jeśli uda mi się skontaktować z WPA, podam aktualny stan rzeczy. Na tę chwilę mogę gdybać i spekulować.

Twaroshinto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

@JJKILLER wychodzi na to, że pośrednio miałeś rację. Promesy czekają w WPA na odbiór osobisty - nie zgadza się tylko powód. Otóż we wniosku nie było wyraźnie napisane, że proszę o przesłanie promes pocztą (czyli mój drugi mail zatonął w morzu niepamięci).

Pozostawiam zatem wnioski dla kroczących tą drogą po mnie:
- Jeśli składasz wniosek o promesy w tym samym dokumencie, zaznacz wyraźnie i oddzielnie sposób odbioru. Sposób odbioru promesy nie jest tożsamy ze sposobem odbioru samej decyzji.
- Jeśli chcesz mieć więcej niż 10 sztuk na pozwolenie sportowe (nawet jeśli starty się zgadzają) oczekuj utrudnień. Ja miałem startów na 17 sztuk i przekazano mi, że jeśli będę chciał więcej niż 10 to będę musiał pisać dodatkowe uzasadnienia. Nie skorzystałem bo szkoda mi czasu ale jeśli ktoś był w podobnej sytuacji to zachęcam do podzielenia się.

Mimo wszystko ciężko narzekać - dokumenty dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem. Ludzkość widywała większe dramaty ;-)

zoom2

Pytania odnośnie wyjaśnień dodatkowych w kwestii 10+ dla sportu:
1. jakie argumenty są "mile widziane" i jaka powinna być taktyka argumentacji?
2. jakie mogą być konsekwencje poza przedłużeniem czasu wydania decyzji?
3. o ile (średnio, zwyczajowo) przedłuża się postępowanie?
4. czy to kończy się tylko na pisemnym wyjaśnianiu czy są prowadzone w związku z tym inne czynności?

p.s założenie jest takie, że składam na etapie wniosku, czyli juz od samego początku, udokumentowane, oficjalne pisma potwierdzające starty obejmujące odpowiednią ilość konkurencji ( KONKURENCJI a nie ZAWODÓW)
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 14:19 przez zoom2, łącznie zmieniany 4 razy.

Twaroshinto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

@zoom2 tu już musi się wypowiedzieć ktoś, kto zdecydował się na dłuższą drogę z WPA (o ile oczywiście po prostu nie miałem pecha i nie trafiłem na Panią w gorszym humorze). Ja od siebie dodam tylko, że konkurencji miałem 17 a startów bodajże 22.

KG92RS

Post autor: KG92RS »

Twaroshinto pisze: tu już musi się wypowiedzieć ktoś, kto zdecydował się na dłuższą drogę z WPA
Jest jedna, złota zasada w kontaktach z WPA: WYŁĄCZNIE NA PIŚMIE. To zdecydowanie ułatwia sprawę... Jak składałem swój wniosek i rozmawiałem z ludźmi, to większość pukała się w głowę i patrzyli na mnie, jak na Yeti -> wnioskowałem o 33 (sportowej do celów sportowych)... Gdybym poszedł z tym wnioskiem osobiście, to chyba by w WPA palpitacji dostali. A tak -> żadnych kłopotów, żadnego niezwykłego przedłużania (jedna prośba o dodatkowe uzasadnienie, wynikająca z mojego błędu), dostałem 34 (sami zaproponowali), wyrobili się w 60 dni. Podobnie z kolekcjonerskim: nie udało się przeskoczyć początkowego ograniczenia do 10 sztuk, więc nie walczyłem -> po prostu zarejestrowałem wszystkie zakupy na kolekcję i złożyłem wniosek o rozszerzenie po miesiącu od otrzymania decyzji... Po małych targach (chciałem o 40, stanęło na 20) udało się bez problemów. Rozszerzałem ponownie na początku roku (z 30 na 70) - znowu nie było problemów (poprosili o dodatkowe uzasadnienie), zdążyli w 2 miesiące.

Wysyłając wniosek pocztą, oszczędzamy sobie głupich dyskusji przy okienku. Powiedzieć mogą wszystko, ale napisać już niekoniecznie, bo muszą mieć do tego podstawę prawną. Zazwyczaj nie jesteśmy prawnikami i - na bieżąco, przed okienkiem - trudno zweryfikować to, co mówią. Z pismem jest już zupełnie inaczej, więc nie ryzykują głupot.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”