Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Warszawa po nowemu

Postautor: lto » 2018-06-05, 13:40

(...) wnoszę o wydanie mi ośmiu sztuk zaświadczeń upoważniających do zakupu jednej sztuki broni palnej sportowej w celu sportowym (...)
Ostatnio zmieniony 2018-06-05, 13:41 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-06-05, 19:37

ula pisze:słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.

Tyle dają na kolekcjonerskie. Na sport - w zależności o startów, a dokładnie od liczby różnych konkurencji.
BEZ PROBLEMÓW dostałem w WPA KSP decyzję sportową na 34 sztuki. Czyli koledzy minęli się z rzeczywistością.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-06-05, 20:47

Ja również - 19 sport plus 15 kolekcjonerka.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Awatar użytkownika
Toost

Postautor: Toost » 2018-06-05, 21:33

Jak już piszecie na ile dostaliście to piszcie kiedy, bo w zeszłym roku i teraz to może być całkowicie co innego.
pozdrawiam Tomek SGS
Wiatropędny i CP

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-06-05, 22:33

ula pisze:słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.

Przez takie głupie gadanie kolegów też wnioskowałem tylko o 10 sztuk mimo że konkurencji miałem więcej. Na szczęście na ich podstawie rozszerzyłem. Proszę nie powielać tych bzdur.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mosberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45

hipek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: hipek » 2018-06-05, 22:45

ja zlozylem podanie w listopadzie 2017, wnioskowalem o 10szt. na sport i 30 na kolekcje, po tel. z WPA z info, że 30szt nie przejdzie zmienilem na 10/10 i dostalem bez przepychanek
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x19

monterek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: monterek » 2018-06-06, 11:12

A czy ktoś z szanownych kolegów pisał może o rozszerzenie pozwolenia na broń sportową i mógłby mi podrzucić uzasadnienie lub podpowiedzieć jak to napisać?

vantv8

Postautor: vantv8 » 2018-06-18, 22:34

1krzysztof pisze:Niekoniecznie.
Uzyskałem rozszerzenie o 4 szt. BZ mając jeszcze 2 szt. wolnych promes BZ.
Luty 2016.

Wpa Was tam chyba rozpieszcza. Katowice twardo nie chcą rozszerzyć, kiedy ma się niewykorzystaną jedną pozycje jednego rodzaju broni. Nie jest w interesie społecznym ... itd.

Awatar użytkownika
mrrruczit

Postautor: mrrruczit » 2018-06-21, 14:29

Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co WPA Warszawa działa błyskawicznie - dostał moje podanie o pozwolenie w środę (pocztą), a w piątek miałem telefon żebym poprawił zapis o dopuszczenie (nie wpisałem literek) :)
War, war never changes...

Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rafalek » 2018-07-04, 21:05

Witajcie wszyscy,

WPA Warszawa:

Mój pierwszy post mam nadzieje, że nie będzie wstydu :D
Postanowiłem się podzielić swoją małą historią, jestem ciekawy czy ktoś może miał podobnie jak ja :)
Złożyłem wniosek o pozwolenie na broń (sport, sport kolekcja - 18 sztuk w sumie) dnia 23.05.2018,
Otrzymałem decyzję pozytywną dnia 03.07.2018 z datą wystawienia na 27.06.2018 (Czyli miesiąc na wydanie decyzji + niecały tydzień na dostarczenie przez pocztę).

Mój problem polega na tym, że we wniosku napisałem kilka oświadczeń, z którymi nie wiem co się stało:
Oczywiście od razu zaznaczę, że nie mam ŻADNYCH pretensji do nikogo, po prostu mnie ciekawi w jaki sposób takie zgłoszenia są przetwarzanie i jak to powinienem wcześniej napisać by przeszło bez problemu, być może ktoś mnie poprawi teraz i pomoże to przyszłym osobom

Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej.

Pierwsza część przebiegła pomyślnie, czyli nie dano mi okazji wglądu do moich akt (tak jak chciałem, prawdopodobnie skróciło to czas oczekiwania).
W przypadku pozytywnej decyzji, pozwolenie oraz zaświadczenie odbiorę osobiście.

Druga część nie została spełniona, gdyż wszystkie dokumenty otrzymałem pocztą (nikt do mnie nie dzwonił z informacją, że np dokumenty są do odbioru, szkoda bo mam 20min z pracy do WPA). Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
Jednocześnie wnioskuję o wydanie dwóch zaświadczeń na zakup broni do celów sportowych.

Promes żadnych nie otrzymałem niestety :(

Oczywiście wszystkie opłaty były w załącznikach, np:
"4) dowód wniesienia opłaty 34 zł za wydanie zaświadczeń do zakupu broni (promesy)"
Podczas składania wniosku Policjant zauważył ten fragment o wydaniu od razu promes (chyba troszkę się zdziwił) i zapytał "chce Pan od razu przy decyzji promesy?", powiedziałem coś w stylu "jeśli to nie będzie problem i decyzja będzie pozytywna to tak, było by świetnie jeśli od razu otrzymał bym promesy", powiedział, że to będzie na tyle i później już tylko czekałem.

Każda wizyta w WPA oczywiście mega pozytywna i wszyscy starają się być pomocni, pochwała się należy :)

Ogólnie to wygląda tak, jakbym te oświadczenia napisałem źle? formalnie nie wystarczająco by dalej przeszły akceptację? (jakkolwiek to brzmi), że nawet WPA na nie w żaden sposób nie odpowiedziało?
Wiem, że dosyć nietypowo, że od razu wnioskowałem o promesy ale nie widziałem powodu czemu by tak nie zrobić :D

Aktualnie dzisiaj złożyłem w pełnej formie podanie o promesę, poinformowano mnie bym przyszedł za tydzień (czyli standard chyba?), nic na miejscu nie wspominałem o swoim wniosku. Nie chciałem chyba w sumie niepotrzebnie zamieszania robić...

Co o tym sądzicie? ;)

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-07-04, 21:46

Rafalek pisze: Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)

To jeszcze zobacz, co masz napisane na tej książeczce -> nie jest to "Legitymacja posiadacza broni" :)

Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rafalek » 2018-07-04, 22:17

KG92RS pisze:
Rafalek pisze: Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)

To jeszcze zobacz, co masz napisane na tej książeczce -> nie jest to "Legitymacja posiadacza broni" :)

Hehe w sumie racja, zastanawiałem się z początku gdzie ja tu wcisnę te numery seryjne :)
No to jeszcze najlepsze przed mną ;)

Qba

Postautor: Qba » 2018-07-04, 22:18

Rafalek pisze:
Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej.

Pierwsza część przebiegła pomyślnie, czyli nie dano mi okazji wglądu do moich akt (tak jak chciałem, prawdopodobnie skróciło to czas oczekiwania).
W przypadku pozytywnej decyzji, pozwolenie oraz zaświadczenie odbiorę osobiście.

Druga część nie została spełniona, gdyż wszystkie dokumenty otrzymałem pocztą (nikt do mnie nie dzwonił z informacją, że np dokumenty są do odbioru, szkoda bo mam 20min z pracy do WPA). Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
Jednocześnie wnioskuję o wydanie dwóch zaświadczeń na zakup broni do celów sportowych.

Promes żadnych nie otrzymałem niestety :(

W kwietniu miałem DOKŁADNIE taką samą sytuację. Co do promes to od razu zadzwoniłem do WPA z pytaniem gdzie są promesy, za które zapłaciłem i o które wnioskowałem. Coś tam posprawdzali u siebie i powiedzieli, że ich błąd i jak chcę to mogę odebrać je tego samego dnia albo od razu wyślą pocztą. Poza tym wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze.

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2018-07-05, 15:37

vantv8 pisze:
1krzysztof pisze:Niekoniecznie.
Uzyskałem rozszerzenie o 4 szt. BZ mając jeszcze 2 szt. wolnych promes BZ.
Luty 2016.

Wpa Was tam chyba rozpieszcza. Katowice twardo nie chcą rozszerzyć, kiedy ma się niewykorzystaną jedną pozycje jednego rodzaju broni. Nie jest w interesie społecznym ... itd.

Poczytaj chłopie w wątku o Katowicach co trzeba zrobić gdy nie masz wykupionych wszystkich promes. Opisuję moje doświadczenia zakończone sukcesem.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rafalek » 2018-07-06, 07:01

W kwietniu miałem DOKŁADNIE taką samą sytuację. Co do promes to od razu zadzwoniłem do WPA z pytaniem gdzie są promesy, za które zapłaciłem i o które wnioskowałem. Coś tam posprawdzali u siebie i powiedzieli, że ich błąd i jak chcę to mogę odebrać je tego samego dnia albo od razu wyślą pocztą. Poza tym wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze.

Dzięki Twojej odpowiedzi postanowiłem zadzwonić do WPA :)
Osoba która zajmowała się moją sprawą po prostu przeoczyła moje oświadczenia. Takie błędy mogą się zdarzyć, trzeba śmiało dzwonić i normalnie im o tym powiedzieć, że coś się nie zgadza. Można w samym wniosku również pogrubioną czcionką takie oświadczenia napisać by były bardziej widoczne.

Wszystko przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, dokumenty przygotowali już tego samego dnia i od razu je odebrałem ;)

Wróć do „Prawo i broń - WBP”