Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Warszawa po nowemu

Postautor: agresto » 2018-05-25, 17:25

U mnie wlasnie minely dwa miesiace od zlozenia wniosku i wciaz brak decyzji :evil:
No chyba ze znowu pomylili adres :roll:

zim
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: zim » 2018-05-27, 20:52

Dzwoń i pytaj.
Możliwe jest że decyzja już jest wysłana a niestety korespondencja z WPA idzie w obrębie Warszawy nawet i 2 tygodnie :)
Peace through superior firepower.

Qbasj

Postautor: Qbasj » 2018-05-31, 02:30

A Ja z wlasnych doswiadczen moge tylko pochwalic Stoleczne WPA. Np. wniosek o promese wyslalem za posrednictwem ePuap i nie bylo najmniejszych problemow.

Qbasj

Postautor: Qbasj » 2018-05-31, 02:33

zim pisze:Dzwoń i pytaj.
Możliwe jest że decyzja już jest wysłana a niestety korespondencja z WPA idzie w obrębie Warszawy nawet i 2 tygodnie :)

Raczej 2 tyg To standard. Minimum 10 dni.

bartson0

Postautor: bartson0 » 2018-05-31, 10:37

agresto pisze:U mnie wlasnie minely dwa miesiace od zlozenia wniosku i wciaz brak decyzji :evil:
No chyba ze znowu pomylili adres :roll:

Nie wiem kto prowadził Twoją sprawę, ale jeden z "prowadzących" dopiero w poniedziałek wrócił z urlopu i przekazał wszystkie decyzje (z datą zakończenia na koniec maja) do podpisania. Dopiero jutro będą je rozsyłać.

agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: agresto » 2018-05-31, 13:06

Mam juz decyzje. Z pieczatki wynika ze zatwierdzone 23.05. Poczta sie w miare spisala bo juz w poniedzialek bylo u nich. Niestety pozwolili odebrac dopiero we wtorek.
Tego samego dnia zanioslem podanie o promesy. Z zapewnien osoby przyjmujacej papiery, promesy maja byc "za tydzien" czyli niezaleznie od dlugiego weekendu maja byc na wtorek.
Zobaczymy ale bylo by milo.

Chyba po prostu mialem pecha no i jeszcze dwa adresy do wywiadu srodowiskowego, pewnie dlatego lekka obsuwa.

Pozdrawiam
J.

Awatar użytkownika
woytas
Status: Online

Postautor: woytas » 2018-05-31, 14:34

Za tydzień? Łaski Ci nie robią.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Awatar użytkownika
ula

Postautor: ula » 2018-06-04, 19:12

Czy składając wniosek na pozwolenie sportowe i załączając do pełnej dokumentacji dodatkowo 9 komunikatów mam szanse na otrzymanie pozwolenia na 8 szt.? Jakie koledzy mają w tej materii doświadczenia z WPA KSP?

Qba

Postautor: Qba » 2018-06-04, 20:02

Obecnie bez komunikatów powinnaś dostać pozwolenie na 8 sztuk. Jeżeli masz komunikaty z dziewięciu różnych konkurencji to możesz starać się o 9 sztuk.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-06-04, 20:34

A jeszcze lepiej, poczekaj trochę, dostrzel "na sztukę" drugie tyle konkurencji, lub więcej (zawody w różnych klubach są praktycznie ciągle) i składaj od razu na 20.
Bo jak wejdzie nowa ustawa, to może się już nie dać rozszerzyć.

Qba

Postautor: Qba » 2018-06-04, 20:51

Dokładnie. Nie wiem jakie konkurencje masz teraz ale jak dobrze trafisz to drugie tyle wystrzelasz w jeden dzień na jednych zawodach.

Awatar użytkownika
ula

Postautor: ula » 2018-06-05, 07:26

KG92RS pisze:... i składaj od razu na 20.

Kręcąc się tu i tam po zawodach słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt. O kolejne należy starać się w trybie rozszerzenia z art. 155 kpa.
Ale zrobię tak jak radzą koledzy z forum, dostrzelę kilka konkurencji aby mieć pewność, że te 8-9 szt. dostanę. Dziękuję za dobre rady, nie ma jak zapytać tych, którzy już tą drogę przeszli.

pyton67
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: pyton67 » 2018-06-05, 08:27

8 sztuk dostaniesz bez startów.
Pozdrawiam.

Qba

Postautor: Qba » 2018-06-05, 08:40

ula pisze:Kręcąc się tu i tam po zawodach słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.

Składałem papiery w marcu. Miałem 14 różnych konkurencji i na tyle też dostałem pozwolenie.

Kilka stron wcześniej napisałem:
W poniedziałek złożyłem podanie o pozwolenie (sport + kolekcjonerskie + dopuszczenie). Mam około 50 startów w zawodach w 14 różnych konkurencjach.
Wnioskowałem o 18 egzemplarzy do sportu (14 + 4 P/K/S/CP). Przed chwilą miałem telefon z WPA - nota bene rozmowa bardzo sympatyczna i rzeczowa.
Dostałem informację, że mogę tyle dostać ale z podziałem albo zdecydować się na 1:1 (egzemplarz:konkurencja) i mieć bez podziału. Czyli 18 z podziałem albo 14 bez podziału.

Obecny algorytm jest taki, że bez startów i podziału można dostać pozwolenie na 8 egzemplarzy. Powyżej tego, jeśli chce się bez podziału, liczą się konkurencje w stosunku 1:1.
Jeżeli chcemy mieć powyżej 8 egzemplarzy i wg. "starego algorytmu" tj. konkurencje + 4 egz. to dostaniemy najpewniej z podziałem.

Wnioskowałem również o dopuszczenie do posiadania broni palnej rodzajów: A, H, I, J, L. Zapytano mnie czy nie myślałem, żeby dopisać do tego jeszcze G co oczywiście uczyniłem.

bartson0

Postautor: bartson0 » 2018-06-05, 13:30

Kilka dni temu uzyskałem pozytywną decyzję dotyczącą pozwolenia na sport (8 egz.). We wniosku o wydanie pozwolenia napisałem następujący zwrot "proszę o wydanie pozwolenia bez dzielenia tej ilości na poszczególne rodzaje". W decyzji, którą otrzymałem jest zwrot "zezwalam na posiadanie ośmiu (8) egzemplarzy broni palnej sportowej w celu sportowym". Nie ma w niej nic o podziale więc rozumiem, że chodzi dostałem pozwolenie bez podziału. Czy mam rację?

Kolejne pytanie dotyczy podanie o wydanie promes. We wzorze zamieszczonym na stronie KSP jest zapis "Zgodnie z posiadaną decyzją administracyjną zezwalającą na posiadanie broni palnej ……………………………. (rodzaj broni), w celu…………………………………………. proszę o wydanie zaświadczenia(eń) uprawniającego(ych) do zakupu broni, tj.:……………………………." Skoro mam pozwolenie bez podziału na rodzaje to rozumiem, że nie wpisuje nic w polu "rodzaj broni"? Chcąc dostać 8 promes, a nie wiedząc co kupię, jak wypełnić to podanie?

Wróć do „Prawo i broń - WBP”