WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PAWCIO69 »

ja dziś rozmawiałem z prowadzącym postępowanie , musze dowieźć zaświadczenie że w 2018 jestem wciąz członkiem klubu i ze Stowarzyszenia Kolekcjonerskiego to samo. fakt że składałem papiery 1.12.2017 nie ma dla panów znaczenia.
Dzielnicowy też nie przekazał wywiadu do WPA mimo że był 11 dni temu.
Teraz muszę czekać aż Wrocław mi dośle papiery.
Pytam czemu nie dał pan znać .. mam za dużo roboty i się nie wyrabiam.. :651: jak bym nie zadzwonił to pewno mijałyby kolejne tyg.
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: l_bulix_l »

A licencję na 2018 rok miałeś już w momencie składania papierów na pozwolenie? Bo jak miałeś za 2017 to jeszcze to będziesz musiał dostarczyć.
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PAWCIO69 »

Licencję już miałem na 2018 , nawet sie pan aspirant zdziwił.. ;)
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
cedrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 07 marca 2017, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cedrus »

PAWCIO69 pisze:ja dziś rozmawiałem z prowadzącym postępowanie , musze dowieźć zaświadczenie że w 2018 jestem wciąz członkiem klubu i ze Stowarzyszenia Kolekcjonerskiego to samo. fakt że składałem papiery 1.12.2017 nie ma dla panów znaczenia.
Ja mam to samo, tylko składałem papiery między Świętami a Nowym Rokiem. Licencję miałem już na 2018 rok. Wczoraj odebrałem z poczty 3 pisemka o wszczęciu postępowania oraz 1 pismo z prośbą o dostarczenie zaświadczeń z klubu i stowarzyszenia.
Dzielnicowi jeszcze się nie kontaktowali (inna dzielnica stałego pobytu i zameldowania).
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

cedrus pisze:Dzielnicowi jeszcze się nie kontaktowali (inna dzielnica stałego pobytu i zameldowania).
Tak w ramach ciekawostki: w swoim wniosku, podałem tylko "Adres miejsca stałego pobytu". Nikt, nigdy nie zapytał mnie o adres zameldowania...
focolorobis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: focolorobis »

Jestem bardzo wyrozumiały. ALe Wpa nadużywa wytrychu "sprawa szczególnie skomplikowana". W ciagu 2 tygodni od złożenie dokumentów 2 dzielnicowych wydało opinię i trafiły juz do wpa. Więc co tu jest szczególnie skomplikowane? Kwestia poproszenia i ludzkiego podejścia do dzielnicowych. Jakby KPA dawało możliwość 120 dni to pewnie też by to wykorzystywano. Leniuszki i tyle.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

focolorobis pisze:Jestem bardzo wyrozumiały. ALe Wpa nadużywa wytrychu "sprawa szczególnie skomplikowana". W ciagu 2 tygodni od złożenie dokumentów 2 dzielnicowych wydało opinię i trafiły juz do wpa. Więc co tu jest szczególnie skomplikowane? Kwestia poproszenia i ludzkiego podejścia do dzielnicowych. Jakby KPA dawało możliwość 120 dni to pewnie też by to wykorzystywano. Leniuszki i tyle.
Często zdarza się, że WPA dłużej, niż miesiąc czeka na odpowiedź z KRK.
cedrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 07 marca 2017, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cedrus »

KG92RS pisze:Tak w ramach ciekawostki: w swoim wniosku, podałem tylko "Adres miejsca stałego pobytu". Nikt, nigdy nie zapytał mnie o adres zameldowania...

Dodam, że szafa i broń będzie jeszcze w innym miejscu. Nie wiem czy sytuacja 3 adresów nie przerośnie naszego WPA. ;)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

cedrus pisze: Dodam, że szafa i broń będzie jeszcze w innym miejscu. Nie wiem czy sytuacja 3 adresów nie przerośnie naszego WPA. ;)
Dwóch. Miejsce przechowywania broni nikogo nie interesuje -> nigdzie nie musisz go podawać. Jak już będziesz miał pozwolenie, będziesz musiał informować WPA wyłącznie o zmianie miejsca stałego pobytu. Twojego, nie broni :)
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hubert »

WPA interesuje namierzenie w łatwy sposób posiadacza broni a nie śledzenie wszystkich miejsc przechowywania broni.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
staniek76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: staniek76 »

Dokument potwierdzający przynależność do stowarzyszenia kolekcjonerskiego jest z zeszłego roku (grudzień) więc Ci co czekają na decyzję będą potrzebować aktualnego potwierdzenia (z tego roku)
Na wypadek jakby ktoś składał papiery w grudniu i nadal czekał :-)
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PAWCIO69 »

Prezes KS Amator załatwił w warszawskim WPA że nie trzeba, po prostu wysłał listę tych 4 osób które nie przedłużyły członkostwa.Nie wiem czy dotyczy to innych stowarzyszeń pewnie nie.
Dziś p.aspirant to potwierdził , muszę tylko z klubu dowieźć ale to pikuś
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wylt »

Czyli to dlatego jeszcze nie mam listu...
Dzięki za informacje bo w życiu bym nie pomyślał że im to potrzebne.
Jest jakiś konkretny numer pod którym mogę się spytać o mój wniosek czy próbować na te podane na stronie?
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PAWCIO69 »

do mnie pierwszy zadzwonił mój prowadzący sprawę i stąd mam numer, nie wiem co warte sa tel. ze strony WPA
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

PAWCIO69 pisze:do mnie pierwszy zadzwonił mój prowadzący sprawę i stąd mam numer, nie wiem co warte sa tel. ze strony WPA
Niewiele... Wiecznie zajęte, albo nikt nie odbiera. Na dole pisma informującego o wszczęciu postępowania, powinien być numer ("kablowy") do prowadzącego sprawę (w tej części, która informuje, do kogo poszły kopie pisma) -> trzeba tylko odkryć, kiedy go odbiera...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”