WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Rejestrowałem dzisiaj nowy zakup. Zwrócono mi książeczkę z wpisem "Broń palna Karabin", datą i stemplem... Bez numeru broni, bez kalibru, bez nazwy/typu... Po zwróceniu uwagi, Pani - jako numer broni - zaczęła wpisywać numer promesy... W efekcie, numer ma wpisany w "adnotacjach", na końcu książeczki, bo już się nie zmieścił... Dobrze jest patrzeć na ręce...
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MicromaX »

zrob zdjecie ksiazeczki i wyslij do KGP albo do ministerstwa, byc moze tego pracownika trzeba wyslac do Urzedu Pracy.
l_bulix_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: l_bulix_l »

MicromaX pisze:zrob zdjecie ksiazeczki i wyslij do KGP albo do ministerstwa, byc moze tego pracownika trzeba wyslac do Urzedu Pracy.
Trafnie napisane :)

Z innej beczki:
Wczoraj składałem wniosek o wydanie Uprzedniej Zgody Przewozowej.

Miły Pan w okienku powiedział, że potrzebuje jeszcze ode mnie podania, z prośbą o wydanie UZP i w nim napisałem, żen broń będzie sprowadzana w celu sportowym.

Przeszukałem wcześniej internet (może słabo) żeby być przygotowanym i nigdzie nie było wzmianki o podaniu.

Spotkaliście się z taką procedurą?
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2018, 14:22 przez l_bulix_l, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba siać... || KS GARDA || CZ Shadow 2 9x19 , Doruk Eternal Competition 12Ga, Erma ESP 85A .22lr, Stagarms Tactical 15 .223, AK GN 7.62x39
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Fizyk »

Ja się spotkałem, ktoś jeszcze też o tym pisał.
Awatar użytkownika
wiktor-w2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 14 lutego 2017, 18:26
Tematy: 0
Lokalizacja: SWKS Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wiktor-w2 »

Czy ktoś ostatnio składał wniosek o promesy? ile się czeka?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

wiktor-w2 pisze:Czy ktoś ostatnio składał wniosek o promesy? ile się czeka?
Tak, wczoraj -> tydzień, jak zwykle.
cedrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 07 marca 2017, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cedrus »

Ja składałem mailowo po tym jak udało mi się dodzwonić do WPA i dowiedziałem się, że moja decyzja jest gotowa i leży w kolejce do wysłania. Napisałem szybko maila, że odbiorę osobiście (zapomniałem we wniosku) i od razu poprosiłem o promesy (podanie i potwierdzenie przelewu przyniosę przy odbiorze). Poprosiłem też o informację, kiedy wszystko będzie gotowe. Poczekam do poniedziałku (minie tydzień) i jak się nie odezwą to będę próbował się dodzwonić czy już mogę ich nawiedzić.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: shapi »

l_bulix_l pisze:
MicromaX pisze:Miły Pan w okienku powiedział, że potrzebuje jeszcze ode mnie podania, z prośbą o wydanie UZP i w nim napisałem, żen broń będzie sprowadzana w celu sportowym.
Zgodnie z KPA wniosek możesz złożyć ustnie, bądź pisemnie. Dla Pana w okienku prościej jest wziąć od Ciebie kartkę papieru i ją podstemplować 'przyjęto dnia...', niż pisać notatkę o tym że w dniu takim a takim obywatel zgłosił się z wnioskiem. A że lubią mieć na wszystkie papier - to norma.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: TZ »

Witam
Mam do Kolegów Kolekcjonerów pytanie odnośnie kolejności popełnianych kroków w procedurze uzyskania kolekcjonerskiego.
Nie ukrywam, że posiłkowałem się tym materiałem, w którym samo podanie i wniosek następuje prawie na samym końcu:
http://www.towarzystwostrzeleckie.org/j ... onerskich/
Tymczasem ja chciałbym wyłączyć i z postępowania i z egzaminu praktycznego broń bocznego zapłonu tak, aby nie zdawać tego na egzaminie.
Co jest więc pierwsze: Egzamin na policji, potem kompletowanie dokumentów, badania psycho i dopiero potem wniosek? (jak stoi w materiale),
Czy też jak mi rozum nakazuje a nie powyższy materiał, że najpierw wniosek z badaniami psycho i podaniem wyłączenia bocznego z aplikacji kolekcjonerskiej,
na jego podstawie dopiero zaproszenie na egzamin przez Policją itd?
Będę wdzięczny za podpowiedź tych, którzy już wyważyli te drzwi przede mną.
Pozdr,
TZ
ps. przepraszam za umiesczenie tutaj a nie w kolekcjonerskich, ale tutaj znalazłem temat o W-wie.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2018, 08:15 przez TZ, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: VIS »

Najpierw składasz podanie ze wszystkimi dodatkami, czyli badania, zaświadczenia, opłata za złożenie wniosku. Dopiero potem wzywają na egzamin, na który trzeba się zjawić z dowodem osobistym i potwierdzeniem wpłaty należności za egamin.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: jetpilot »

Jak długo schodzi z załatwieniem UZP w WPA Warszawa?? Potrzebuję coś poza fakturą proforma lub nazwę broni i jej numery oraz dane sprzedawcy?
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: TZ »

VIS pisze:Najpierw składasz podanie ze wszystkimi dodatkami, czyli badania, zaświadczenia, opłata za złożenie wniosku. Dopiero potem wzywają na egzamin, na który trzeba się zjawić z dowodem osobistym i potwierdzeniem wpłaty należności za egamin.
Dziękuję za potwierdzenie, tak rozum mi również podpowiadał.
Prooszę jeszcze o słowo odnośnie wyłączenia z postęowania administracyjnego broni bocznego zapłonu. Czy powinienem to napisać we wniosku ? Rozum ponownie mówi, że tak, ale czy mam to w jakikolwiek sposób argumentować ? Prawda jest taka, że źle mi się strzela z tych pierdziaweczek, co jako kolekcjoner jakbym to użył w arumentacji, to może niepotrzebnie jeszcze dałbym tylko powód do "przeczołgania", albo nie daj Bóg odrzucenia wniosku ....
Dzięki za zrozumienie,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Daroslaw »

Zamierzam w tym tygodniu złożyć wniosek o pozwolenie (broń sportowa + kolekcja).
Mam pytanie do osób, które niedawno odebrały pozwolenia, a nie dołączyły do wniosku listy startów: na ile sztuk (sport/kolekcja) dostaliście pozwolenie?
Nie mam możliwości załączyć startów, a nie chcę przestrzelić z ilością sztuk we wniosku.
Dzięki z góry za info.
Awatar użytkownika
Riviero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 04 marca 2017, 18:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Riviero »

Daroslaw pisze:Zamierzam w tym tygodniu złożyć wniosek o pozwolenie (broń sportowa + kolekcja).
Mam pytanie do osób, które niedawno odebrały pozwolenia, a nie dołączyły do wniosku listy startów: na ile sztuk (sport/kolekcja) dostaliście pozwolenie?
Nie mam możliwości załączyć startów, a nie chcę przestrzelić z ilością sztuk we wniosku.
Dzięki z góry za info.
Algorytm dla WPA Warszawa jest znany i wielokrotnie na tym forum opisywany: po jednej sztuce w kategorii pistolet, karabin, strzelba, +1 za każdy start w różnych konkurencjach na daną kategorię. Czyli bez startów dostaniesz 1 pistolet, 1 karabin, 1 strzelbę. Coś mi się kołacze że teraz WPA może wydać bez podziału, ale wtedy,.. yyy, chyba -1 będzie, ale w tej kwestii poczytaj archiwa.

A w kolekcjonerskiej dają 10 sztuk na początek bez zbędnych pytań.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

3 sport, 10 kolekcja.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”