WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lipca 2018, 19:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Rafalek »

W kwietniu miałem DOKŁADNIE taką samą sytuację. Co do promes to od razu zadzwoniłem do WPA z pytaniem gdzie są promesy, za które zapłaciłem i o które wnioskowałem. Coś tam posprawdzali u siebie i powiedzieli, że ich błąd i jak chcę to mogę odebrać je tego samego dnia albo od razu wyślą pocztą. Poza tym wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze.
Dzięki Twojej odpowiedzi postanowiłem zadzwonić do WPA :)
Osoba która zajmowała się moją sprawą po prostu przeoczyła moje oświadczenia. Takie błędy mogą się zdarzyć, trzeba śmiało dzwonić i normalnie im o tym powiedzieć, że coś się nie zgadza. Można w samym wniosku również pogrubioną czcionką takie oświadczenia napisać by były bardziej widoczne.

Wszystko przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, dokumenty przygotowali już tego samego dnia i od razu je odebrałem ;)
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Zgadza się. Nie zapominajmy, że po drugiej stronie pracują też ludzie i czasami coś im może umknąć albo mogą coś przeoczyć.
Po doświadczeniach kolegów z innych WPA (chociaż z warszawskiego też) miałem pewne obawy, które potem okazały się zupełnie bezpodstawne. W porównaniu z PZSS 'współpraca' z WPA to sama przyjemność :wink:
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: mglow85 »

Qba pisze:Zgadza się. Nie zapominajmy, że po drugiej stronie pracują też ludzie i czasami coś im może umknąć albo mogą coś przeoczyć.
Po doświadczeniach kolegów z innych WPA (chociaż z warszawskiego też) miałem pewne obawy, które potem okazały się zupełnie bezpodstawne. W porównaniu z PZSS 'współpraca' z WPA to sama przyjemność :wink:
Ja też chwalę współpracę z WPA. Generalnie, proces wydania pozwolenia przebiegł bezproblemowo, a ostatnio zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Potrzebowałem pilnie promesy, promesy były już wydane, musiałem tylko odebrać. Choć w piątek mają zamknięte, dali się jakoś uprosić i młoda, sympatyczna pani zniosła mi promesę do biura obsługi interesanta. :one:
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Długie kolejki obecnie w WPA? Był ktoś niedawno?
Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: mrrruczit »

krajes86 pisze:Długie kolejki obecnie w WPA? Był ktoś niedawno?
Dwa tygodnie temu byłem donieść papierek ok 16-17 i był luz (jedna osoba na okienko, brak kolejki)
War, war never changes...
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: rokada »

krajes86 pisze:Długie kolejki obecnie w WPA? Był ktoś niedawno?
Poniedziałek 2 lipca, odbiór promes, okolice godziny 17. Około 25 minut od momentu zaparkowania samochodu do momentu powrotu do niego.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Czy przy rozszerzaniu pozwolenia sportowego WPA też chce zaświadczenia o członkostwie w klubie sportowym i kolekcjonerskim oraz aktualną licencję? Nie chce mi się 2 razy chodzić...
jacwawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2016, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: jacwawa »

Tak, chce kopie przez Ciebie wymienionych dokumentów z wglądem do oryginałów w celu potwierdzenia zgodnosci oraz starty w innych konkurencjach niż w momencie gdy ubiegałeś się o pozwolenie, jeśli chcesz rozszerzyć o więcej sztuk broni. Kolekcjonerskich nie potrzebuje jeśli rozszerzasz tylko sportowe. To inna zupełnie decyzja.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Koledzy czy przy zniesieniu podziału jeśli mam w domu promesy (z podziałem) idę z nimi do okienka i przedrukowują mi na nowe? Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Skraaj »

Piszą na nich adnotacje. Jeżeli już masz adnotacje to będą chcieli żebyś zapłacił za wydanie nowych. Tak robili w styczniu.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Nie rozumiem - jak mogę już mieć adnotację? Mam jeszcze podział i promesy typu "na jedną sztukę broni palnej sportowej - gładkolufowej".
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: shapi »

Koledze chodzi że np masz już adnotację związaną np. z wymianą dowodu osobistego - to kolejnej nie będą chcieli Ci nabazgrać.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: s1k0r3k »

Ja robiłem zniesienie podziału w początkowym etapie, gdy dopiero zaczynali. Przyjmując mój wniosek Pani powiedziała, że jeszcze takiego nie widziała i nie wie jaka będzie decyzja. Po bezproblemowym zniesieniu podziału, zapytałem się co zrobić z promesami. Pan po konsultacji z kimś na górze kazał kupować na stare, bez żadnych adnotacji, jeżeli tylko rodzaj broni pokrywa się z tą zakupioną np. BZ. Jeżeli natomiast chciałbym np. kupić dzisiaj same strzelby, to mogą mi wystawić nowe, zabrać stare i zabrać 17 zeta za papierek. Kupiłem 2 sztuki na stare promesy i nie było problemu przy rejestracji.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Ciekawe jaka jest podstawa prawna, że za wymianę promes na te bez podziału chcą 17zł ...
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Skraaj »

U mnie była dokładnie taka sama sytuacja jak opisuje s1k0r3k. Z tym, że ja od razu odebrałem promesy z adnotacjami na odwrocie, bo pomylili się przy wystawianiu, nie chcieli robić kolejnej adnotacji i zaproponowali odpłatną wymianę na nowe. Ogólnie dopóki nie potrzebujesz faktycznie zmieniać promesy, bo na przykład skończyły Ci się na BZ, to nie ma najmniejszej potrzeby, ale zapytaj - może zrobią tylko adnotację albo przez jakiś przypadek zaczęli wymieniać nieodpłatnie na nowe. Daj znać jakby zaczęli wymieniać tak po prostu.

@krajes86
Usłyszałem, że po to żeby "nie były tak pobazgrane", bez podania przyczyny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”