WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

MaLa pisze:Starty pozwalają mi na wniosek o 6cz, 5bz, 1 gł, wnioskuje także o kolekcjonerkę czyli 10szt.
Pytanie:
Czy mogę ( w jaki sposób) "przesunąć" jednostki ze sportu do kolekcji np 2cz, 2bz,1gł + 17kolekcja.
Jak powinno wyglądać uzasadnienie?
dzięki za odp.
A w jakim celu potrzebne Ci to przesunięcie?
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
MaLa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 20:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MaLa »

Czy każda jednostkę zarejestrowana na pozwoleniu sportowym trzeba "utrzymywać" startami w zawodach?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Startami "utrzymujesz" pozwolenie do celu sportowego, a nie konkretną sztukę broni.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Dino1984 »

A konkretniej utrzymujesz licencję sportową PZSS. Utrata licencji może zostać potraktowana przez WPA jako ustanie ważnej przyczyny posiadania broni i powód do odebrania pozwolenia d/c sportowych.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MarcinD »

MaLa pisze:Czy każda jednostkę zarejestrowana na pozwoleniu sportowym trzeba "utrzymywać" startami w zawodach?
Masz utrzymac licencje, a co za tym idzie pozwolenie. Jesli masz pelen patent pks to musisz miec 8 startow, 4 na bron glowna (np pistolet) i po dwa na reszte, czyli karabin i strzelbe. A to ile tam masz promes i sztuk broni nie ma znaczenia.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

W razie utraty pozwolenia sportowego sztuki ktore masz na nie zarejestrowane mozesz przerejestrować na kolekcje.
Kuzmich
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 04 września 2006, 22:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Kuzmich »

CertifiedHero pisze:Czy też nasze stołeczne WPA ma jakiś limit do którego nie marudzą o ilość egzemplarzy? Chciałem wystąpić o 8 sztuk. Przejdzie bezboleśnie?
Powinno przejść bez problemów Najwyżej wylistuj jakieś sztuki do sportu czy na słonia by pismo miało więcej mięsa.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Ile obecnie czekacie w obrębie Warszawy na list polecony z WPA od nadania?
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KudrigY »

dubel - do skasowania...
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 17:33 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KudrigY »

Właśnie kończę mój proces (złożone pod koniec lipca, wydłużenie do 2 mcy, bo szczególnie skomplikowana sprawa, a tak naprawdę dzielnicowy chyba był na urlopie...):
- składałem osobiście - jak ktoś ma ogarniety kwit, to nie ma czego się bać
- sportowe kolekcjonerskie - 10 sztuk przechodzi bez problemu
- "zwykłe" sportowe - nadal działa formuła, po jednym każdego typu dostajesz "za nic", każdy kolejny udowodnij odpowiednim (jednym!) startem - działa co najmniej do niskich stanów dwucyfrowych :)
- aha, była panika u przyjmującej po pytaniu, czy chcę pozwolenie bez podziału, ale jak poinformowałem, że nie, mam rozbite, to się ucieszyła - walkę pozostawiam innym, ja na nią nie mam czasu, ale doceniam :)

PS. ja czekałem 6 dni roboczych na poleconego z WPA - licząc po dacie z "karteczki", a 4 dni, licząc datę ze stempla pocztowego.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MicromaX »

te polecone z policji chyba sa traktowane po macoszemu przez poczte, moze dlatego ze placa hurtem i grosze.
z calego kraju poleconego dostaje na drugi dzien, od policji po 4-5 jak piszesz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: RedSiedemosiem »

U mnie zolta karteczka (potwierdzenie odbioru) szlo... Nie wiem, z 10 dni? albo wiecej...

"List polecony, terminy:
Priorytet – przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania (D+1) pod warunkiem nadania do godziny 15:00,
Ekonomia – przewidywany termin realizacji usługi to trzy dni robocze po dniu nadania (D+3).

Przewidywane terminy realizacji usługi nie stanowią gwarantowanych terminów doręczenia."


Dodatkowo za regulaminem
"Niewykonaniem usługi powszechnej jest:
(...)
2) doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia po upływie 14 dni od dnia jej nadania."


zrodlo: PP. Mozna smiac sie, mozna plakac, ale jest cos w tym, ze od Urzedow przesylki ida jakos wolniej.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 19:09 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

KudrigY pisze: - "zwykłe" sportowe - nadal działa formuła, po jednym każdego typu dostajesz "za nic", każdy kolejny udowodnij odpowiednim (jednym!) startem - działa co najmniej do niskich stanów dwucyfrowych :)
Dla uściślenia - startem w kolejnej konkurencji. Sprawdzone do średnich stanów dwucyfrowych -> 34 sztuki.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: RedSiedemosiem »

KG92RS pisze:
KudrigY pisze: - "zwykłe" sportowe - nadal działa formuła, po jednym każdego typu dostajesz "za nic", każdy kolejny udowodnij odpowiednim (jednym!) startem - działa co najmniej do niskich stanów dwucyfrowych :)
Dla uściślenia - startem w kolejnej konkurencji. Sprawdzone do średnich stanów dwucyfrowych -> 34 sztuki.
Choc sam Ci gratulowalem, to doprecyzuj...

Skupiajac sie na centralnym zaplonie:

1. Brak startow - 2 x CZ (pistolet, karabin)
2. Jeden start w PCZ - mam dalej 2 x CZ czy 3 x CZ?

Po drugie - ktore z konkurencji WPA Warszawa liczy jako tozsame? Dla przykladu - PCZ10, PCZ10z15, PCZ20 licza sie jako tozsame, czy nie?
Po trzecie - jesli odpowiedz na powyzsze jest 'tak', to rozroznienie wystepuje wylacznie na skali: typ broni+postawa+odleglosc, czy typ broni+odleglosc (czyli KCZ50 stojac, to cos innego wg. WPA Warszawa niz KCZ50 kleczac, czy to to samo)?
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: carambas »

KudrigY, miły z Ciebie gość dla tego WPA jak przyklepujesz ich decyzję z podziałem.
Ale nie przejmuj się, nic nie jest w kamieniu wykute. Zdobędziesz 10 minut wolnego w najbliższym czasie (jak już masz prawomocną decyzję), to potem napisz pisemko, że prosisz o zmianę decyzji na ogólną, gdyż:
1) Możesz taką posiadać
2) Skoro możesz, to ze stanowiska NSA wynika, że organ MUSI Ci pójść na rękę
3) uprawiasz pełno sportu i czasem musisz kupić inną broń niż masz sztywno wydzielnoe.

Rozszerzenie nic nie kosztuje. RObienie tego metodą "małych kroczków", czyli najpierw decyzja słaba (ale jakaś!), a później kolejnymi papierami gładzenie jej do kształtu pożądanego uczy WPA, że upierając się przy idiotyzmach muszą więcej zasuwać z papierami. Oczywiście ta "nauka" to tylko moje pobożne życzenia, bo wiemy przecież, że jeden człowiek wymyśla te nieżyciowe reguły, a reszta urzędników wije się, żeby je wprowadzić w życie. Ale może jak ten na stanowisku zobaczy, że terminy mu uciekają i skargi lecą, to nie będzie czasu na zawracanie... głowy ludziom podziałem.

zim,
i bardzo dobrze. Cieszy mnie, że tak aktywnie uprawiasz sport strzelecki, rozwijając się w wielu różnych konkurencjach.Mam nadzieje, że pomogły Ci darmowe zawody korespondencyjne Braterstwa (nie wiem gdzie jeszcze możesz zrobić 30 różnych konkurencji w ciągu kilku miesięcy). Wiele osób dzięki nim ma szansę na szerszy kontakt ze sportem niż w tradycyjnych zawodach, które niestety ograniczają ilość dyscyplin do bardzo wąskich ram.
Pozostałych zachęcam do równie aktywnego uprawiania naszej dyscypliny. Sport to zdrowie!
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 06:12 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”