WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

4 sztuki na sport jeżeli wystąpimy o czarny proch.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: VIS »

Kolego TZ. Takie informacje zawiera się we wniosku. Rezygnacji z części zakresu (w tym wypadku boczny zapłon) nie musisz uzadadniać. Podobnooe jak nie musisz uzasadniać rezygnacji z pozwolenia.

Ale ze swojej strony radzę z niczego nie rezygnować. Jak kolega za 5 lub 10 lat zachce to będzie musiał ponownie składać wniosek (243zł) oraz badania. Lepiej mieć i niepotrzebować niż nie mieć i zachcieć.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

krajes86 pisze:3 sport, 10 kolekcja.
tak jest, i to jest sporo i wystarczająco dla znakomitej wiekszosci, tak naprawde od czasu likwidacji podzialu mozna na tym poprzestac bez zawodów

3 "sporty" bez podziału na typ/kaliber (po nowemu) = 3 pistolety (noszenie, rozne kalibry)
a cala reszta (karabiny, strzelby, kbksy, kolekcjonerskie czy tarczowe pistolety czy wielkie rewolwery) --> na kolekcje, 10 sztuk to 2 srednie szafy.

wiec jak kolega nie moze dostarczyc startow to zmartwienie małe...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

VIS pisze:Ale ze swojej strony radzę z niczego nie rezygnować. Jak kolega za 5 lub 10 lat zachce to będzie musiał ponownie składać wniosek (243zł) oraz badania. Lepiej mieć i niepotrzebować niż nie mieć i zachcieć.
Wszyscy samoograniczający się obecnie, z nastawieniem "jak mi się kiedyś zachce, to zmienię/rozszerzę" powinni rzecz dokładnie przemyśleć. Jeżeli prawdą okażą się - krążące ostatnio - plotki o "pracach MSWiA" nad "dużą nowelizacją" ustawy, to - z dużym prawdopodobieństwem - może się okazać, że - oprócz kagańcowej implementacji dyrektywy - wróci pełna uznaniowość Policji. I wtedy o jakimkolwiek rozszerzaniu czegokolwiek -> będziemy mogli zapomnieć. Dla słabo znających historię "broniowej" legislacji -> będzie tak, jak teraz w przypadku broni do ochrony osobistej.

Czyli -> najbezpieczniej jest, TERAZ!, robić maks tego, co się da. Bez żadnych ograniczeń.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Wilek1 pisze: 3 "sporty" bez podziału na typ/kaliber (po nowemu) = 3 pistolety (noszenie, rozne kalibry)
a cala reszta (karabiny, strzelby, kbksy, kolekcjonerskie czy tarczowe pistolety czy wielkie rewolwery) --> na kolekcje
Tak jest! A potem okaże się, że - w toku prac nad ustawą - wróci zakaz zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej. Przecież już kiedyś był... "Bo broń kolekcjonerska jest do >>mania<<, a nie do strzelania".
I wtedy, przy takim stosunku ilościowym, cała ta "kolekcja" będzie tak użyteczna, jak rurka wodociągowa...
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

Riviero pisze:
Daroslaw pisze:Zamierzam w tym tygodniu złożyć wniosek o pozwolenie (broń sportowa + kolekcja).
Mam pytanie do osób, które niedawno odebrały pozwolenia, a nie dołączyły do wniosku listy startów: na ile sztuk (sport/kolekcja) dostaliście pozwolenie?
Nie mam możliwości załączyć startów, a nie chcę przestrzelić z ilością sztuk we wniosku.
Dzięki z góry za info.
Algorytm dla WPA Warszawa jest znany i wielokrotnie na tym forum opisywany: po jednej sztuce w kategorii pistolet, karabin, strzelba, +1 za każdy start w różnych konkurencjach na daną kategorię. Czyli bez startów dostaniesz 1 pistolet, 1 karabin, 1 strzelbę. Coś mi się kołacze że teraz WPA może wydać bez podziału, ale wtedy,.. yyy, chyba -1 będzie, ale w tej kwestii poczytaj archiwa.

A w kolekcjonerskiej dają 10 sztuk na początek bez zbędnych pytań.
12.02.2018 złożyłem w stołecznym WPA wniosek. Zawarłem w nim podział 1+1+1. Pani z okienka uprzejmie mnie poinformowała, że prawo się zmieniło i już od teraz nie ma podziału. Składać na sportowe ogółem. Stwierdziła również, że 3 sztuki to trochę za mało i kazała poprawić wniosek na 8, gdyż jak to określiła "tyle teraz jest standardowo" (w tym momencie szczęka w dół ;) ). Na kolekcjonerkę nie składałem (wiem, głupio). Starty dołączyłem razem z zaświadczeniem z klubu (6 startów Psp10). Wczoraj odebrałem pismo o wszczęciu postępowania i nie było żadnych informacji o ewentualnych wyjaśnieniach czemu tyle sztuk, itp. :-D :-D :-D .
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2018, 08:46 przez disguised, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MarcinD »

To teraz oplata 242PLN i szybko nadrabiaj blad, poki badania wazne. Nawet jak teraz myslisz, ze to zbedne koszta, to wierz mi, przyjdzie dzien, w ktorym bedziesz sie cieszyl z dodatkowych slotow.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: TZ »

VIS pisze:Kolego TZ. Takie informacje zawiera się we wniosku. Rezygnacji z części zakresu (w tym wypadku boczny zapłon) nie musisz uzadadniać. Podobnooe jak nie musisz uzasadniać rezygnacji z pozwolenia.
Ale ze swojej strony radzę z niczego nie rezygnować. Jak kolega za 5 lub 10 lat zachce to będzie musiał ponownie składać wniosek (243zł) oraz badania. Lepiej mieć i niepotrzebować niż nie mieć i zachcieć.
Bardzo dziękuję, teraz wszystko jasne. Nowy jestem w centralnym zapłonie a artykuł od "Nadwiślańskich Kolekcjonerów" odrobine mnie zmylił w kolejności postępowania, temu dopytywałem i serdeczne dzięki za brak zlewki tylko pomoc. Co do bocznego .... szkoda prądu, nie zachce mi się a próbowałem :-D Te pszczółki nie dla mnie. O ile z Glockiekiem, czy Cz 75 w dziewięciu mm zakochaliśmy się już na pierwszej randce o tyle pszczółki z bocznym zupełnie nie.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

MarcinD pisze:To teraz oplata 242PLN i szybko nadrabiaj blad, poki badania wazne. Nawet jak teraz myslisz, ze to zbedne koszta, to wierz mi, przyjdzie dzien, w ktorym bedziesz sie cieszyl z dodatkowych slotow.
A decyzje będą dwie, czy razem ze sportową?
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
Aikkon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 09 listopada 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Aikkon »

Sport - decyzja
Kolekcja - decyzja
Dopuszczenie - decyzja

Suma: 3 oddzielne decyzje
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

Dzięki. To chyba się zdecyduję. Zawsze to 10 dodatkowych sztuk :one:
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: strzelnica »

:651: "12.02.2018 złożyłem w stołecznym WPA wniosek. Zawarłem w nim podział 1+1+1. Pani z okienka uprzejmie mnie poinformowała, że prawo się zmieniło i już od teraz nie ma podziału." :651:
Coś mnie ominęło? Czyje prawo się zmieniło i gdzie te zmiany zapisane w UoBiA. :568: byłbym zapytał w stołecznym WPA.
Tak nawiasem wniosek z podziałem to już anachronizm.
:516:
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

Prawo się nie zmieniło. Zmieniło się podejście do prawa w stołecznym WPA. Pani w okienku użyła takiego skrótu myślowego.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

Sama "ubojka" się nie zmieniła na pewno, i dobrze. Być może dostali nowe wytyczne z góry, a może wynika to ze zmian w kpa? Nie znam się to się wypowiem. Cytowałem to, co Pani mi uprzejmie oznajmiła :-D. Gdyby kazali rozbić, to chyba dostałbym w piśmie taką informację?
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Daroslaw »

disguised pisze:
Riviero pisze:
Daroslaw pisze:Zamierzam w tym tygodniu złożyć wniosek o pozwolenie (broń sportowa + kolekcja).
Mam pytanie do osób, które niedawno odebrały pozwolenia, a nie dołączyły do wniosku listy startów: na ile sztuk (sport/kolekcja) dostaliście pozwolenie?
Nie mam możliwości załączyć startów, a nie chcę przestrzelić z ilością sztuk we wniosku.
Dzięki z góry za info.
Algorytm dla WPA Warszawa jest znany i wielokrotnie na tym forum opisywany: po jednej sztuce w kategorii pistolet, karabin, strzelba, +1 za każdy start w różnych konkurencjach na daną kategorię. Czyli bez startów dostaniesz 1 pistolet, 1 karabin, 1 strzelbę. Coś mi się kołacze że teraz WPA może wydać bez podziału, ale wtedy,.. yyy, chyba -1 będzie, ale w tej kwestii poczytaj archiwa.

A w kolekcjonerskiej dają 10 sztuk na początek bez zbędnych pytań.
12.02.2018 złożyłem w stołecznym WPA wniosek. Zawarłem w nim podział 1+1+1. Pani z okienka uprzejmie mnie poinformowała, że prawo się zmieniło i już od teraz nie ma podziału. Składać na sportowe ogółem. Stwierdziła również, że 3 sztuki to trochę za mało i kazała poprawić wniosek na 8, gdyż jak to określiła "tyle teraz jest standardowo" (w tym momencie szczęka w dół ;) ). Na kolekcjonerkę nie składałem (wiem, głupio). Starty dołączyłem razem z zaświadczeniem z klubu (6 startów Psp10). Wczoraj odebrałem pismo o wszczęciu postępowania i nie było żadnych informacji o ewentualnych wyjaśnieniach czemu tyle sztuk, itp. :-D :-D :-D .
Dzięki kolego @disguised - dokładnie takie samo info dostałem w zeszłym tygodniu.
I to dlatego postanowiłem o to zapytać, czy WPA tylko tak ściemnia przez telefon, czy faktycznie już ktoś dostał 8+10 w 'standardzie' bez podziału i bez startów?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”