WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

W dniu wystawienia decyzji dowiedziałem się przez telefon, że już jest, to od razu po świętach pojechałem z wnioskiem o promesy. Tak się składa, że dziś wystawili i akurat je odebrałem :).
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
bartson0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 listopada 2016, 10:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: bartson0 »

Minął właśnie 3 tydzień od złożenia papierów o wydanie pozwolenia w WPA KSP. Do dziś nie otrzymałem pisma o rozpoczęciu procedury. Z informacji na forum termin oczekiwania na pismo to z reguły 2 tygodnie. Rozmawiałem również z dzielnicowym i mówił, że nic jeszcze nie wpłynęło z KSP. Czy w zaistniałej sytuacji dzwonić do WPA i pytać się co i jak, czy bezpieczniej czekać?
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: czandragon »

Czekaj spokojnie - odezwą się.
u jednych procedura idzie sprawniej u innych się przeciąga ale średnia i tak wygląda bardzo dobrze.
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: ciamcia »

ogólnie sprawy w WPA KSP załatwia się coraz normalniej, z traktowaniem petenta też jest niezgorzej :)
S400 MPR FT
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: mglow85 »

bartson0 pisze:Minął właśnie 3 tydzień od złożenia papierów o wydanie pozwolenia w WPA KSP. Do dziś nie otrzymałem pisma o rozpoczęciu procedury. Z informacji na forum termin oczekiwania na pismo to z reguły 2 tygodnie. Rozmawiałem również z dzielnicowym i mówił, że nic jeszcze nie wpłynęło z KSP. Czy w zaistniałej sytuacji dzwonić do WPA i pytać się co i jak, czy bezpieczniej czekać?
Spokojnie, składałem 5 marca, wszczęcie przyniósł listonosz 9 kwietnia, dzielnicowy odezwał się 10 kwietnia.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
pyton67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 02 października 2017, 18:16
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pyton67 »

Ja złożyłem podanie 29 marca i dzisiaj otrzymałem pisemną informację o wszczęciu 2 postępowań: na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich. Oczywiście ze względu na "szczególnie skomplikowanie sprawy" termin zakończenia wyznaczono na 29 maja. Poinformowano mnie również że zarządzono kontrolę warunków przechowywania aktualnie posiadanej przeze mnie broni (mam 2 szt do ochrony osobistej) - oczywiście informując że powinna być przechowywana w S1, co jest bzdurą, bo pozwolenie mam sprzed wejścia w życie tego rozporządzenia!
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

Ale zdajesz sobie sprawę z tego że w momencie otrzymania nowego pozwolenia będziesz musiał mieć S1?
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
pyton67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 02 października 2017, 18:16
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pyton67 »

Tak, tak - jak dostanę nowe pozwolenie to oczywiście kupię szafę. A wiesz może jak to jest z przechowywaniem amunicji - musi być w "opakowaniach" czy można trzymać w magazynku ?(chodzi mi zwłaszcza o broń do ochrony osobistej).
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

Przykro mi wybijać Cię ze stanu błogiej nieświadomości, ale rozporządzenie z 2014 mówi, że osoby z pozwoleniem na „starych” zasadach mają 5 lat na zmianę obecnej szafy na s1, wiec nawet bez sportu i kolekcji musiałbyś zmienić szafę :piwo: .
§ 5. 1. Osoby posiadające broń i amunicję do niej na podstawie pozwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 4 ustawy, przechowują broń i amunicję w urządzeniach spełniających wymagania co najmniej klasy S1 według normy PN-EN 14450.
§ 12. Podmioty posiadające broń i amunicję oraz osoby posiadające broń i amunicję na podstawie pozwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 4 ustawy, które uzyskały pozwolenie na broń wydane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, dostosują sposób przechowywania broni i amunicji do wymogów, o których mowa w § 3–6:
1) w terminie 5 lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia;
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
pyton67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 02 października 2017, 18:16
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pyton67 »

Wiesz, mam nadzieję że w okolicach czerwca dostanę nowe pozwolenie (i będę musiał zakupić S1) i nie doczekam do tego ustawowego terminu 5 lat!
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Qba pisze:U mnie wygląda to na razie tak:
05.03.2018 - złożenie dokumentów w WPA
05.03.2018 - rozpoczęcie postępowania w WPA
08.03.2018 - wystawienie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego
13.03.2018 - wysłanie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego
15.03.2018 - doręczenie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego
:
07.05.2018 - przewidywany termin zakończenia sprawy
Postępowanie zakończone. Finalnie dostałem to o co wnioskowałem tj. 14 do sporu, 10 kolekcjonerskich i dopuszczenie. W zasadzie całość zajęła miesiąc.
06.04.2018 - pozytywna decyzja WPA
14.04.2018 - wysłanie decyzji pocztą
16.04.2018 - doręczenie decyzji WPA
17.04.2018 - odbiór promes
Cóż mogę powiedzieć... Jestem naprawdę zadowolony ze współpracy z WPA - bardzo sympatyczna i sprawna obsługa i praktycznie żadnych problemów.

Jeżeli już miałbym się do czegoś przyczepić to to, że pisałem w podaniu, że chciałbym odebrać decyzje i promesy osobiście a przyszły pocztą a w zasadzie to tylko decyzje przyszły pocztą, bo o promesach zapomnieli. Po telefonie i bardzo miłej rozmowie, z osobą zajmującą się moją sprawą, dostałem informację, że przepraszają za pomyłkę i, że za chwilę bierze się za wystawienie promes tylko, że potem musi czekać na podpis "szefa" i, że to akurat może zająć kilka dni... Po niecałej godzinie miałem telefon, że wszystko poszło sprawnie i, że mogą mi wysłać je pocztą albo, jak wolę, odebrać osobiście. Akurat byłem w okolicy, więc od ręki odebrałem je na miejscu.
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

No i kolejny najszczęsliwszy człowiek na swiecie :). Gratulacje :piwo: .
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 21:33 przez disguised, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Jak wezmę jeszcze pod uwagę, że tego dnia przyszedł na świat mój pierworodny syn to masz rację - najszczęśliwszy człowiek na świecie :-D
Reszcie też tego życzę - jak nie syna to chociaż bezproblemowego załatwiania spraw w WPA :wink:
:piwo:
Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Daroslaw »

Gratuluję!

Ja złożyłem wniosek 1 marca i wciąż czekam... :shame:
Awatar użytkownika
kostuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 06 września 2015, 23:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kostuch »

Nie polecam wnioskowania o promesy z wysyłką - prawie 3 tygodnie oczekiwania :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”