WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

podzielam zdanie, obecnie na WPA nie ma co narzekac, owszem trwa to troche długawo ale kłodami pod nogi bym tego nie nazwał
jak ostatnio skladalem wniosek i przerejestrowywałem sztuke (kolekcja~sport) tez zostalem milo sprawnie i rzeczowo potraktowany
generalnie polecam :)
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

s1k0r3k pisze:@ Wielki_Wezyr
Nie zgodzę się z Tobą. To nie my mamy się uczyć cierpliwości, tylko urzędnicy stosowania prawa. Takie podejście tylko pokazuje z czym będziemy mieli do czynienia, gdy wróci uznaniowość. Zniesienie podziału nie powinno zajmować 2 miesiące, tylko 5 minut. Policja wie, że nadal jesteś nie karany, a także nie ustały przesłanki otrzymania pozwolenia, bo od razu wystąpiliby o cofnięcie pozwolenia. I zamiast w kilka minut, załatwiają sprawę w kilka miesięcy, jako szczególnie skomplikowaną. Możesz mi wyjaśnić, jaki cel ma nauczanie nas cierpliwości? Czy my też możemy przedłużyć czas rejestracji broni do 2 m-cy, bo dojazd do WPA jest szczególnie trudny?
Od takiego rzucania kłód pod nogi niedaleka droga do tego, że ktoś nie chce Ci dać tego co chcesz, albo chce Ci coś zabrać. Zaczekaj tylko jak przywrócą uznaniowość w nowej ustawie.
5 minut, naprawdę? Jeśli tak, to jest to mało poważne...

Zgadzam się, że mogłoby to trwać krócej, ale jak pisałem te 2 miesiące, są zupełnie nieistotne z pkt widzenia długoterminowych celów. Nie mam ochoty na dalsze dyskusje w temacie, osobiście czekałem 2 miesiące i nie narzekam.

Odpowiedz sobie na pytanie,czy jesteś małym dzieckiem, które tu i teraz, w tym właśnie supermarkecie, musi dostać koniecznie tego lizaka w 5 minut a jak nie dostanie, musi się wypłakać i wykrzyczeć, czy jesteś mężczyzna, który wytrwale dąży do realizacji swojego celu.
Z góry piszę - bez urazy. Pozdrawiam i życzę szybkiego załatwiania spraw wszelkich, nie tylko tych związanych z bronią.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: s1k0r3k »

@Wezyr
Nie, no to mi pojechałeś. Ty pewnie się czujesz tym bardziej mężczyzną im dłużej czekasz. A ja nadal nie rozumiem czemu zniesienie podziału (gdzie wszystkie informacje o Tobie mają pod ręką) trwa tyle samo ile cała droga zdobycia pozwolenia - która też z kolei zgodnie z przepisami nie powinna trwać dłużej niż 30 dni, ale którą sobie WPA jako szczególnie skomplikowaną przeciągają w czasie. Pewnie pękasz z dumy, gdy promesy które powinny być wystawianie niezwłocznie nie później niż 7 dni, są wystawiane NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI. Ty się spóźnij z zarejestrowaniem broni - przecież w WPA sami dojrzali ludzie, na pewno zrozumieją.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

s1k0r3k pisze:@Wezyr
Nie, no to mi pojechałeś. Ty pewnie się czujesz tym bardziej mężczyzną im dłużej czekasz. A ja nadal nie rozumiem czemu zniesienie podziału (gdzie wszystkie informacje o Tobie mają pod ręką) trwa tyle samo ile cała droga zdobycia pozwolenia - która też z kolei zgodnie z przepisami nie powinna trwać dłużej niż 30 dni, ale którą sobie WPA jako szczególnie skomplikowaną przeciągają w czasie. Pewnie pękasz z dumy, gdy promesy które powinny być wystawianie niezwłocznie nie później niż 7 dni, są wystawiane NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI. Ty się spóźnij z zarejestrowaniem broni - przecież w WPA sami dojrzali ludzie, na pewno zrozumieją.
Jak pisałem, nie mam ochoty na kontynuowanie tematu, szkoda czasu na ten off-top.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: s1k0r3k »

Panowie, jeżeli ktoś odniósł wrażenie, że atakuję WPA Warszawa, to przepraszam. Chodziło mi o wykazanie bezsensowności terminów procedur nawet najprostszych spraw W WPA OGÓLNIE. Na nasze WPA nie narzekam, zawsze miło i fachowo, odpowiedzą, i doradzą. Bardzo wiele spraw załatwiamy bez problemów. Jest to chyba obecnie najlepsze WPA w Kraju. Żeby nie prowadzić niepotrzebnej krucjaty, pragnę życzyć wszystkim tak sprawnego załatwiania spraw w WPA w przyszłości, jak były przeprowadzane moje do tej pory. I mam nadzieję, że nasze największe problemy będą dotyczyły terminu pozytywnie wydawanych decyzji.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2018, 01:04 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Idaho »

Idaho pisze:Fakt, że to trwa dwa miesiące to nie jest zero komplikacji. To jest komplikacja jak stąd do Bagdadu. Nie występujesz o pozwolenie na broń, a o prostą zmianę w już wydanym pozwoleniu. Przeciąganie tego przez dwa miesiące bo sprawa "szczególnie skomplikowana" nie powinno mieć miejsca. Jeden z kolegów złożył podanie po mnie. Odebrał po nieco ponad miesiącu trzy pozwolenia. A ja czekam dwa miesiące na zniesienie podziału. Jaja.
Sprawa się zakończyła, więc krótkie podsumowanie. Wniosek wpłynął 11.06, 13.06 ruszyła machina. Termin wyznaczono na 13.08. Decyzja pozytywna, data na decyzji to 20.08, data stępla pocztowego to 04.09.

Z pozytywów mogę wymienić, że odebrałem promesę następnego dnia po złożeniu wniosku (wcześniej zawsze trwało to równy tydzień). Wprawdzie musiałem ładnie poprosić, ale się udało :) Jakiegoś pecha mam do terminów, na pozwolenie też czekałem trzy miesiące (choć tam przyszło dodatkowe pismo o przedłużeniu), bo zachciało mi się w 2016 sportowego bez podziału. Wtedy się nie udało, teraz owszem. Idzie ku lepszemu, tylko terminy coś przydługie :one:
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kjed »

Czy ktoś z Was składał ostatnio wniosek o wydanie/rozszerzenie pozwolenia do celów sportowych ?

Ile dostaliście egzemplarzy broni w odniesieniu do ilości startów ???

----------------------------------------

Chcę złożyć wniosek o 15 egzemplarzy mając 12 różnych konkurencji.
Do tej pory działał wzór: X + 3, gdzie X to liczba różnych konkurencji, w których się startowało.

Otrzymałem informację, że podobno teraz już nie ma tego "+ 3" i obecnie dostaje się dokładnie tyle egzemplarzy ile jest różnych konkurencji.

----------------------------------------

Czy ktoś z Was dołączał wykaz startów w zawodach Krsp Braterstwa / KS Amator ?

Jak do tego odnosił się WPA Warszawa ?
Czy uwzględniał te starty ?
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: AlphaStr »

kjed pisze: Czy ktoś z Was dołączał wykaz startów w zawodach Krsp Braterstwa / KS Amator ?

Jak do tego odnosił się WPA Warszawa ?
Czy uwzględniał te starty ?
Jeśli masz na myśli start w ich zawodach korespondencyjnych to tak, uwzględnił, ale w moim wypadku było to ponad rok temu.
Pamiętaj, że nie tylko Amator organizuje zawody korespondencyjne.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Te +3 działało tylko przy wydawaniu pozwolenia (za każdy typ broni na patencie), przy rozszerzeniu już nawet +1 mi nie chcieli dać. Napisałem że potrzebuję zapasową strzelbę na zawody bo jestem poważnym zawodnikiem i nie mogę sobie pozwolić na przerwę w przypadku awarii ;) Dodałem też że nie dostałem gratisowej sztuki przy wydawaniu pozwolenia ze względu na patent, ale powiedzieli że nie bo nie :P Tyle sztuk ile konkurencji.
Moje rozszerzenie powinno dojść do końca miesiąca. Wiadomo, szczególnie skomplikowana sprawa... Centralny z 6 na 16 sztuk i boczny z 2 na 4.
Ostatnio zmieniony 07 września 2018, 21:56 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Qba pisze:
Składałem papiery w marcu. Miałem 14 różnych konkurencji i na tyle też dostałem pozwolenie.

Kilka stron wcześniej napisałem:
W poniedziałek złożyłem podanie o pozwolenie (sport + kolekcjonerskie + dopuszczenie). Mam około 50 startów w zawodach w 14 różnych konkurencjach.
Wnioskowałem o 18 egzemplarzy do sportu (14 + 4 P/K/S/CP). Przed chwilą miałem telefon z WPA - nota bene rozmowa bardzo sympatyczna i rzeczowa.
Dostałem informację, że mogę tyle dostać ale z podziałem albo zdecydować się na 1:1 (egzemplarz:konkurencja) i mieć bez podziału. Czyli 18 z podziałem albo 14 bez podziału.

Obecny algorytm jest taki, że bez startów i podziału można dostać pozwolenie na 8 egzemplarzy. Powyżej tego, jeśli chce się bez podziału, liczą się konkurencje w stosunku 1:1.
Jeżeli chcemy mieć powyżej 8 egzemplarzy i wg. "starego algorytmu" tj. konkurencje + 4 egz. to dostaniemy najpewniej z podziałem.
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kjed »

AlphaStr pisze: Jeśli masz na myśli start w ich zawodach korespondencyjnych to tak, uwzględnił, ale w moim wypadku było to ponad rok temu.
Pamiętaj, że nie tylko Amator organizuje zawody korespondencyjne.
A dołączałeś tylko wydruk ze strony Braterstwa ?
Czy potwierdzałeś to w jakiś sposób (pieczątka+podpis) przez Zarząd Braterstwa ?

Mam tam około 10 innych konkurencji niż na zawodach tradycyjnych.
Łącznie bym miał 22 różne konkurencje...
Gdybym dostał pozwolenie na 22 egzemplarze bez podziału to... musiałbym kupić drugą szafę S1 :P
Qba pisze: Składałem papiery w marcu. Miałem 14 różnych konkurencji i na tyle też dostałem pozwolenie.

Kilka stron wcześniej napisałem:
W poniedziałek złożyłem podanie o pozwolenie (sport + kolekcjonerskie + dopuszczenie). Mam około 50 startów w zawodach w 14 różnych konkurencjach.
Wnioskowałem o 18 egzemplarzy do sportu (14 + 4 P/K/S/CP). Przed chwilą miałem telefon z WPA - nota bene rozmowa bardzo sympatyczna i rzeczowa.
Dostałem informację, że mogę tyle dostać ale z podziałem albo zdecydować się na 1:1 (egzemplarz:konkurencja) i mieć bez podziału. Czyli 18 z podziałem albo 14 bez podziału.

Obecny algorytm jest taki, że bez startów i podziału można dostać pozwolenie na 8 egzemplarzy. Powyżej tego, jeśli chce się bez podziału, liczą się konkurencje w stosunku 1:1.
Jeżeli chcemy mieć powyżej 8 egzemplarzy i wg. "starego algorytmu" tj. konkurencje + 4 egz. to dostaniemy najpewniej z podziałem.
Dzięki. Przeoczyłem to jakoś.
Teraz już rozumiem co mój informator miał na myśli...

Czyli X + 3 ale z podziałem
albo
X bez podziału...

Chyba wybiorę X bez podziału ??? ;)
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Ja wybrałem X bez podziału ale koledzy na forum pisali, że można było wziąć X+3 z podziałem i po otrzymaniu decyzji pisać o zniesienie podziału :wink:
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kjed »

Mądrze :-D

Kusząca propozycja :evil: ;laughing:
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lasooch »

A zniesienie podziału to kolejne 2 miesiące oczekiwania - w końcu sprawa jest szczególnie skomplikowana, właśnie dostałem dziś zawiadomienie o wszczęciu postępowania :wink:

W zasadzie wniosek o zniesienie podziału złożyłem dlatego, że był u mnie dzielnicowy z wizytą, w celu kontroli przechowywania broni. Pomyślałem sobie, że jak już robi kontrolę, to niech się na coś ta kontrola przyda i przy okazji zniosę sobie podział. Wysłałem więc podanie dzień po odwiedzinach dzielnicowego, a dziś dostałem informację, że w związku z postępowaniem WPA zleciło kolejną kontrolę przechowywania, równo 3 tygodnie od poprzedniej kontroli :) Tak właśnie rozsądnie zarządza się czasem pracy policji, pogratulować :one:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

lasooch pisze:Tak właśnie rozsądnie zarządza się czasem pracy policj
Lada dzień, złożę dwa wnioski: o zniesienie podziału w sportowym i rozszerzenie kolekcji -> zobaczymy, czy będzie jedna kontrola przechowywania, czy dwie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”