WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

spokojnie, mam czas, zlozylem pismo i sobie czekam - przyjdzie i moja kolej, nic sie nie dzieje...
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

Idaho pisze:
Wilek1 pisze:dzis zlozylem wniosek o likwidacje podzialu (sport) - dam znac jak sie zakonczy ile to potrwa...
Jeśli tak jak u mnie to przygotuj się na długie oczekiwanie. Sprawa wyjątkowo skomplikowana rzecz jasna, właśnie minęły dwa miesiące. Ponoć decyzja już jest w drodze do mnie. Ludzie szybciej wyrabiali nowe pozwolenia niż trwała zmiana mojej decyzji na brak podziału. Chore.

U mnie trwało równe 2 miesiące, zero komplikacji. Może pomógł fakt, że bardzo szybko zgłosiła się do mnie dzielnicowa.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Idaho »

Fakt, że to trwa dwa miesiące to nie jest zero komplikacji. To jest komplikacja jak stąd do Bagdadu. Nie występujesz o pozwolenie na broń, a o prostą zmianę w już wydanym pozwoleniu. Przeciąganie tego przez dwa miesiące bo sprawa "szczególnie skomplikowana" nie powinno mieć miejsca. Jeden z kolegów złożył podanie po mnie. Odebrał po nieco ponad miesiącu trzy pozwolenia. A ja czekam dwa miesiące na zniesienie podziału. Jaja.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
pojke123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 23 listopada 2017, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pojke123 »

Witam, czy komuś udało się odebrać decyzję z WPA osobiście?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

pojke123 pisze:Witam, czy komuś udało się odebrać decyzję z WPA osobiście?
Oczywiście - praktycznie wszystko odbieram osobiście w WPA. Tylko raz, dla testu, poprosiłem o przesłanie promes pocztą.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

Idaho pisze:Fakt, że to trwa dwa miesiące to nie jest zero komplikacji. To jest komplikacja jak stąd do Bagdadu. Nie występujesz o pozwolenie na broń, a o prostą zmianę w już wydanym pozwoleniu. Przeciąganie tego przez dwa miesiące bo sprawa "szczególnie skomplikowana" nie powinno mieć miejsca. Jeden z kolegów złożył podanie po mnie. Odebrał po nieco ponad miesiącu trzy pozwolenia. A ja czekam dwa miesiące na zniesienie podziału. Jaja.
Z punktu widzenia długoterminowych interesów, to czy dostaniesz tę decyzje po 1, 2 czy 3 miesiącach nie ma znaczenia. Cierpliwość jest cnotą.
Komplikacje są wtedy, gdy ktoś nie chce Ci dać tego co chcesz, albo chce Ci coś zabrać.

Ad pytań innego kolegi dot. odbioru osobistego decyzji - jak umówisz się na odbiór osobisty, bez problemu odbierzesz osobiście.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Umówiłem się na odbiór osobisty po czym decyzję wysłali pocztą :P 'Promesy' już na szczęście odebrałem osobiście.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: s1k0r3k »

@ Wielki_Wezyr
Nie zgodzę się z Tobą. To nie my mamy się uczyć cierpliwości, tylko urzędnicy stosowania prawa. Takie podejście tylko pokazuje z czym będziemy mieli do czynienia, gdy wróci uznaniowość. Zniesienie podziału nie powinno zajmować 2 miesiące, tylko 5 minut. Policja wie, że nadal jesteś nie karany, a także nie ustały przesłanki otrzymania pozwolenia, bo od razu wystąpiliby o cofnięcie pozwolenia. I zamiast w kilka minut, załatwiają sprawę w kilka miesięcy, jako szczególnie skomplikowaną. Możesz mi wyjaśnić, jaki cel ma nauczanie nas cierpliwości? Czy my też możemy przedłużyć czas rejestracji broni do 2 m-cy, bo dojazd do WPA jest szczególnie trudny?
Od takiego rzucania kłód pod nogi niedaleka droga do tego, że ktoś nie chce Ci dać tego co chcesz, albo chce Ci coś zabrać. Zaczekaj tylko jak przywrócą uznaniowość w nowej ustawie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

s1k0r3k pisze: Zniesienie podziału nie powinno zajmować 2 miesiące, tylko 5 minut. Policja wie, że nadal jesteś nie karany, a także nie ustały przesłanki otrzymania pozwolenia, bo od razu wystąpiliby o cofnięcie pozwolenia.
Niestety (nie wiem, z czego to wynika), ich wewnętrzna procedura przy wszystkich zmianach dotyczących wydanych decyzji, jest TAKA SAMA, jak przy wydawaniu tychże decyzji. Jeśli chodzi o karalność i "stan faktyczny" - nie wiedzą, tylko domniemują... I muszą sprawdzić -> na wypadek, gdyby się okazało, że ktoś o czymś zapomniał i informacja o skazaniu, czy cofnięciu licencji do nich nie dotarła.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Matthius »

Czy ktoś już przerabiał jednoczesne wnioskowanie o zniesienie podziału i rozszerzenie pozwolenia o dodatkowe sztuki?
Zastanawiam się, jak będzie lepiej - dwa osobne wnioski wysłane jednym listem, czy jeden wniosek na obie sprawy.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KudrigY »

Ja przerabiałem, dosłownie decyzję dostałem tydzień temu, i to były nawet jednocześnie trzy tematy w jednym piśmie. Zniesienie podziału, rozszerzenie sportu i rozszerzenie sportu na cele kolekcjonerskie.

Wszystko poszło w jednym wniosku, bez problemu, i dostałem zwrotnie dwie decyzje, bo "nowy" sport dostałem z treścią "zezwala się na posiadanie łącznie X sztuk broni sportowej, i poniżej od myślnika CZ, gładkolufowe, BZ, ale już bez ilości. Ja załatwiałem temat osobiście, i w sumie odniosłem wrażenie, że tak było im wygodniej, że to było jedno pismo.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Ja też wnioskowałem - zastanawiałem się nad tym chwilę i wyszło mi, że obie te rzeczy to zmiana tej samej decyzji, więc wystąpiłem o nie łącznie, za jednym zamachem.
Ciężko niestety mówić cokolwiek o efektach, bo dokumenty złożyłem w WPA dopiero ~3 tygodnie temu, więc jeszcze za wcześnie na wnioski.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 10:14 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Matthius »

Czy moglibyście na priv podzielić się wzorami podań? Coś tam wymodziłem, ale jak już jest sprawdzony wzorzec, to nie ma sensu od nowa wymyślać koła. :-)
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: s1k0r3k »

@ KG92RS
Wiem, że takie mają procedury, bo wnosiłem o zniesienie podziału X miesięcy temu. Trwało to 2 miesiące, mi się nie spieszyło i nic nie mam do policjantów czy do dzielnicowego (bardzo sympatyczny). Ale wg mnie jest to bez sensu, bo "prawdziwa policja" tylko czeka, aż powinie nam się noga, co znaczy że cały czas nas monitorują. Gdy nam nie przedłużą licencji - wiedzą. Gdy zmieni się nasza niekaralność - wiedzą. Ktoś złapie depresję - wiedzą. Jazda po pijaku - wiedzą. Ale jak chcesz znieść podział, to nic nie wiedzą. I jeżeli nawet nie przeszkadza mi czekanie 2 miesiące, to wkurzające jest to bieganie po sąsiadach co kilka miesięcy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

s1k0r3k pisze:. Gdy nam nie przedłużą licencji - wiedzą. Gdy zmieni się nasza niekaralność - wiedzą. Ktoś złapie depresję - wiedzą. Jazda po pijaku - wiedzą.
Wiedzą, jeśli zostaną poinformowani. W momencie, kiedy potrzeba dowodu w postępowaniu administracyjnym -> muszą wszystkich zapytać, żeby mieć papier do schowania do teczki. Informacji o braku informacji, do teczki schować się nie da - bo ktoś musiałby się podpisać...
Uważam, że nie ma co narzekać na WPA, bo procedury nie od nich zależą. A jak jest "wyżej" -> wszyscy wiemy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”