WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hubert »

Witam,
Współczuję kolegom po lufie co spotykają się z różnymi problemami przy uzyskaniu pozwolenia czy rozszerzenia.
O moich kontaktach z WPA warszawskim mogę napisać same superlatywy.
Przy składaniu podania o pozwolenie na broń sportową i dopuszczenie miła Pani przyjmująca dokumenty sama z siebie poszła do koleżanki upewnić się, że wszystko w porządku. Znaleziono błąd w ilości sztuk bo w ostatnim momencie zmieniłem o jedną sztukę pomijając to w innym miejscu. Poprawiłem parafując i po problemie.
Pismo o wszczęciu postępowania dostałem po ok. 2 tygodniach z info, że czas oczekiwania na wydanie decyzji "ze względu na skomplikowaną sprawę" potrwa do....wychodziło tego 2 miesiące od momentu złożenia podania. Wypytałem tu i tam, podobno tak piszą u nas wszystkim zabezpieczając się w jakiś tam sposób. Przynajmniej wiadomo, że trzeba cierpliwie czekać a nie po miesiącu już dobijać się do ich drzwi pytając o decyzję.
Pan dzielnicowy zjawił się na moją prośbę ekspresowo w dniu w którym dostał papier z WPA dostosowując się do mnie. Miła rozmowa konkretnie i na temat.
Po ok. 6 tygodniach zadzwonił Pan z WPA z prośbą o wyjaśnienie pewnej kwestii w rodzaju broni na jaką składam we wniosku o dopuszczenie. Wyjaśniłem to godzinę później nie musząc stać w kolejce. Odbyło sie to od ręki składając pisemne oświadczenie jednym zdaniem.
Po 2 tygodniach przyszła decyzja pozytywna na to co chciałem uzyskać.
W sumie trwało to pełne 8 tygodni. Ze strony WPA czy Pana dzielnicowego nie spotkałem się z żadnym zbędnym pytaniem, wnikaniem w ilość (8 sztuk) czy jakimiś utrudnieniami. Wszyscy, z którymi miałem styczność lub podejmowali decyzje wykazali zainteresowanie moją sprawą i kompetentnie podeszli do tematu.
Idzie nowe...z mojej strony warszawskiemu WPA wystawiam laurkę.
Hubert
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2012, 15:55 przez Hubert, łącznie zmieniany 2 razy.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Gdybyś napisał, że 17 listopada 2011r. złożyłeś podanie o pozwolenie na broń palną sportową do celów sportowych i kolekcjonerskich oraz o dopuszczenie do posiadania broni, a już w dniu 6 grudnia 2011r. miałeś podpisane trzy pozytywne decyzje*, to bym uznał obiektywnie, że działania WPA zasługują na laurkę.

Ty zaś stwierdzasz, że całość trwała dwa miesiące, a jeszcze po 6 tygodniach zwracano się do Ciebie o wyjaśnienie jakichś drobiazgów. Toż to szczyt opieszałości.

W postępowaniu o wydanie pozwolenia na broń WPA wykonuje tylko trzy czynności:
1) sprawadza osobę w komputerowych bazach policyjnych,
2) wysyła wniosek o przeprowadzenie wywiadu przez dzielnicowego,
3) wysyła zapytanie o karalność do KRK,
a potem wydaje decyzję.

* autentyk z pewnego WPA.
AKM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1080
Rejestracja: 03 stycznia 2009, 15:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AKM »

9x19 pisze:* autentyk z pewnego WPA.
Olsztyn :) :) :) Zgadłem? :)

Ale tam mają "pewnego" belfra, który ich nauczył :)
Pozdrawiam.
fantomas
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: fantomas »

AKM pisze:
Ale tam mają "pewnego" belfra, który ich nauczył :)
;laughing: ;laughing:
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hubert »

Witam,
Zgodzę się z 9x19, że trochę to trwało ale patrząc z perspektywy czasu ile zajmuje to innym składającym podania to chyba nie było najgorzej. Wiem, że nie mają wiele do sprawdzenia tylko trzeba pamiętać ile trwa jeszcze czas jaki zajmuje droga korespondencji z punktu A do punktu B. Sama decyzja szła do mnie pocztą 6 dni. Nie wiem jak wygląda droga i czas wymiany korespondencji między WPA a dzielnicowym. Tak naprawdę to uwinęli się w 7 tygodni. Ponadto, czas potrzebny na rozpatrzenie sprawy wynika chyba obecnie z ilości podań jakimi ich zasypano. Składając pisemne wyjaśnienie spotkałem tam 20 osób w kolejce. Mnie potraktowano "indywidualnie" i sprawę załatwiłem od ręki a przecież mogli wysłać do mnie pismo, które by szło tydzień.
Życzę wszystkim żeby spotkali się z taką kompetencją z jaką ja się spotkałem.
Hubert
P.S. Na mojej dawnej czy obecnej poczcie to dopiero lecą w kulki
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
marmot1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 02 listopada 2007, 23:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marmot1 »

A ja się nie zgodzę. Mi WPA bada czy aby przypadkiem umiem bezpiecznie posługiwać się rewolwerem myśliwskim... obudzili się nagle przy 3 rewolwerze jaki rejestrowałem... poprzednie 2 tak jak i 4 pistolety, 4 karabiny i 4 strzelby jakoś zarejestrowali i je mam i nie zrobiłem sobie krzywdy przez 8 lat.

Ciekawe czy wydział komunikacji odmówi mi rejestracji Peugeota, bo zdawałem egzamin na Fiacie Punto 12 lat temu, w sumie to też mogę nim komuś krzywdę zrobić.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

marmot1 pisze:A ja się nie zgodzę. Mi WPA bada czy aby przypadkiem umiem bezpiecznie posługiwać się rewolwerem myśliwskim... obudzili się nagle przy 3 rewolwerze jaki rejestrowałem... poprzednie 2 tak jak i 4 pistolety, 4 karabiny i 4 strzelby jakoś zarejestrowali i je mam i nie zrobiłem sobie krzywdy przez 8 lat.
Ciekawe czy wydział komunikacji odmówi mi rejestracji Peugeota, bo zdawałem egzamin na Fiacie Punto 12 lat temu, w sumie to też mogę nim komuś krzywdę zrobić.
Piszemy w temacie o normalnym postępowaniu, a nie o łamaniu prawa przy rejestracji rewolweru myśliwskiego. Ostatnio wpadło mi w rączki pismo WPA KSP o czyś takim. Ale przepisy wręcz zakazują takiego badania, nawet w postępowaniu o wydanie pozwolenia na broń myśliwską do celów łowieckich.

PS. Piszesz oczywiście o WPA KSP?
Spin Drift
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 19 października 2011, 08:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Spin Drift »

W filii WPA KW Gorzów - Zielonej Górze, do tej pory też nie było żadnych niepotrzebnych niespodzianek. Pani jest kompetentna i rzeczowa.
marmot1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 02 listopada 2007, 23:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marmot1 »

9x19 pisze:Piszemy w temacie o normalnym postępowaniu, a nie o łamaniu prawa przy rejestracji rewolweru myśliwskiego. Ostatnio wpadło mi w rączki pismo WPA KSP o czyś takim. Ale przepisy wręcz zakazują takiego badania, nawet w postępowaniu o wydanie pozwolenia na broń myśliwską do celów łowieckich.

PS. Piszesz oczywiście o WPA KSP?
Sprawdź od kogo masz to pismo ;-)

Czekam na reakcję WPA. Nie chcę być upierdliwy bo do tej pory było miło i przyjemnie i jak mi zarejestrują to będzie dalej miło, ale jak nie to niestety będzie trzeba wykorzystać wszystkie środki prawne.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Podpisał to jeden zastępca naczelnika, który już w przeszłości naruszał prawa posiadacza broni. Jak będzie łamał dalej, to trzeba będzie poprosić o interwencję prokuratora. :P
sempzs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 14:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sempzs »

To i ja dorzucę swoją historię z warszawskim WPA. Złożyłem podanie o wydanie pozwolenia na broń sportową w październiku. Z automatu termin jego rozpatrzenia został przedłużony o miesiąc, i przewidywany termin zakończenia zaplanowany na końcówkę grudnia. W międzyczasie poprosili mnie o dostarczenie komunikatów z zawodów. Zarówno ja, jak i mój klub odmówiliśmy ich dostarczenia , gdyż nie ma to wpływu na decyzję. W listopadzie zmieniłem treść podania, wnioskując dodatkowo o kilka sztuk kolekcjonerskiej. Oczywiście termin rozpatrzenia tego podania również został wydłużony od razu o miesiąc, jako że sprawa jest "wyjątkowo skomplikowana". Dzisiaj otrzymałem kolejny list z WPA. Liczyłem na decyzję, ale się przeliczyłem. Właśnie mi przedłużyli o kolejny, trzeci miesiąc termin rozpatrzenia mojego wniosku z października. Pozostawiam więc do przemyślenia, czy aby na pewno jest tak pięknie w stołecznym WPA.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

Na ile sportowej zlozyles?

Podanie o kolekcjonerskie powinien byc osobnym postepowaniem ktore nie ma wplywu na pierwsze. A tu drugie powinno pojsc nawet szybciej gdyz wszystko co musza zdobyc do postepowania maja po pierwszym.
taunus_73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: taunus_73 »

Ja w Warszawskim WPA mialem wszystko załatwione w 30 dni. Tyle, że wydrukowałem starty (8 pzssu i jedno bractwa kurkowego- zadnych pieczatek z klubu). Puki co wszystko załatwiane jest miło i przyjemnie.
sempzs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 14:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sempzs »

Składałem na 15 sztuk.
Postępowanie dotyczące pozwolenia na kolekcjonerskie jest oczywiście prowadzone oddzielne, i tu na decyzję muszę poczekać do lutego. Wydaje mi się że to są ich zagrywki na ludzi, którzy nie chcą działać pod ich dyktando. Teraz muszę się zorientować, czy mają prawo mi tak przedłużać. Jako powód podali fakt, że nie zdążyli zebrać dotychczas wszystkich niezbędnych dowodów, natomiast pełną dokumentację z mojej strony otrzymali wraz z podaniem.
Adler
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 14 lipca 2011, 17:46
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Adler »

sempzs pisze:Składałem na 15 sztuk.
.
No i tu już masz odpowiedż dlaczego !!!!!!!!.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”