WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Dino1984 pisze:Czy praktykował ktoś składanie wniosku do WPA bez licencji i uzupełnianie tego braku po jej otrzymaniu, w trakcie postępowania?
Ja - osobiście - nie, ale kilka razy o tym słyszałem -> bez problemów.
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kjed »

Ja mam w tej chwili złożony wniosek o pozwolenie do celów sportowych bez licencji i bez patentu - bo się kończył termin ważności badań...
Musisz tylko 1-3 dni po złożeniu wniosku złożyć kolejny wniosek o zawieszenie postępowania.
Postępowanie może być zawieszone na 2 (a może i na 3?) lata.
Jak dostaniesz patent i/lub licencję to składasz wniosek o wznowienie postępowania i załączasz brakujące dokumenty...
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

Dokumenty złożyłem 22 maja, kiedy mogę się spodziewać decyzji ? Początek lipca to realny termin ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

PaRa09 pisze:Dokumenty złożyłem 22 maja, kiedy mogę się spodziewać decyzji ? Początek lipca to realny termin ?
Wszystko od wielu czynników zależy. U mnie od złożenia papierów do odebrania decyzji z poczty minęło 48 dni ( decyzja 36-go dnia, reszta to wysyłka) ale to jakiś ekspress był bo koledzy z klubu składający w mniej więcej zbliżonym terminie to jeszcze czekają. Rozmowę z dzielnicowym miałem 14go dnia od złożenia papierów.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: McMonster »

Teoretycznie, jeśli WPA nie poinformuje inaczej, po miesiącu. Dobrze jest skontaktować się z dzielnicowym, że przyjdzie zlecenie na wywiad i zostawić mu informację, kiedy jesteś dostępny. Po spotkaniu z dzielnicowym dobrze od czasu do czasu zadzwonić z pytaniem, jaki jest stan postępowania.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

McMonster pisze:Teoretycznie, jeśli WPA nie poinformuje inaczej, po miesiącu. Dobrze jest skontaktować się z dzielnicowym, że przyjdzie zlecenie na wywiad i zostawić mu informację, kiedy jesteś dostępny. Po spotkaniu z dzielnicowym dobrze od czasu do czasu zadzwonić z pytaniem, jaki jest stan postępowania.
Teraz wszyscy ( ci o których wiem) w standardzie dostają pismo o wszczęciu postępowania i jednocześnie jego przedłużeniu do 60 dni.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
sowiq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 16 września 2016, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: sowiq »

PaRa09 pisze:Dokumenty złożyłem 22 maja, kiedy mogę się spodziewać decyzji ? Początek lipca to realny termin ?
Moim zdaniem nierealny. Ja złożyłem 5. kwietnia i ciągle czekam ;) WPA dało sobie z automatu czas do 5. czerwca, ale do tego dochodzi czas wysyłki i innej logistyki.

Tak więc bardziej przygotuj się na początek sierpnia.
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: kjed »

Jak patrzyłem w swoją teczkę z dokumentami to najdłużej, bo około 1 miesiąca, czeka się na odpowiedź z Krajowego Rejestru Karnego... potem już szło wszystko dość sprawnie.

Mi zajęło nieco ponad 2 miesiące, ale zdawałem egzamin na dopuszczenie do posiadania broni - żeby potem je zaliczyć do pozwolenia kolekcjonerskiego.
Sporo czasu też zajmuje poczcie dostarczenie listów. Jeśli jesteś z Warszawy to możesz podjechać i samodzielnie odbierać pisma - taka sama kolejka z awizem na poczcie czy w WPA... ;) Mi to zaoszczędziło pewno trochę czasu.
Oks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 sierpnia 2014, 23:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Blokada Giełdy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Oks »

Składałem o sportowe z podziałem, ale bez wyszczególeniania ilości sztuk przy każdym rodzaju i dostałem dziś pismo z proźbą o wskazanie o jaką ilość poszczególnych typów się ubiegam :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Oks pisze:Składałem o sportowe z podziałem, ale bez wyszczególeniania ilości sztuk przy każdym rodzaju
I to się właśnie nazywa "bez podziału".
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

Garfield pisze:
McMonster pisze:Teoretycznie, jeśli WPA nie poinformuje inaczej, po miesiącu. Dobrze jest skontaktować się z dzielnicowym, że przyjdzie zlecenie na wywiad i zostawić mu informację, kiedy jesteś dostępny. Po spotkaniu z dzielnicowym dobrze od czasu do czasu zadzwonić z pytaniem, jaki jest stan postępowania.
Teraz wszyscy ( ci o których wiem) w standardzie dostają pismo o wszczęciu postępowania i jednocześnie jego przedłużeniu do 60 dni.
Czyli muszę czekać na pismo o wszczęciu postępowania, minęły ponad 2 tygodnie i pisma nie widać. Dobry to czy zły znak ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

WPA musi wszcząć postępowanie, więc to czy poczekasz dwa czy tygodnie na potwierdzenie tego faktu o niczym nie świadczy.
Trzeba pamiętać, że Policja ma swoją kancelarię, w której pisma lubią sobie poleżeć z tydzien i dłużej zanim trafią na pocztę.

Tak więc dostaniesz ten frustrujący świstek, cierpliwości. ;)
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Niekoniecznie dostanie. Ja nie dostałem. Twierdzą, że wysłali, było awizowane i ja nie odebrałem, choć nic w skrzynce nie było i oczywiście ich to nie obchodzi, bo oni wysłali.

Ale jak rozmawiałem, ze skarbówką że nie dostali PITu choć go wysłałem poleconym to oni też stwierdzili, że ich to nie obchodzi bo ja to mam dostarczyć a Poczta Polska ich nie interesuje.

Kwintesencja urzędów polskich w pełnej okazałości.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: modoc »

krajes86 pisze: Kwintesencja urzędów polskich w pełnej okazałości.
NIe dziw się listonosze PP też tu są winni i mają gdzieś co robią. U siebie jak wiem co ma przyjść i na coś czekam muszę zdobyć nr awizo z uwagi na to, że 1 awizo nigdy nie ma, a drugie potrafi pojawić się przypadkiem po termie jak już zrobili zwrot, albo i nie pojawi się.
Na moje reklamacje dostaję tylko info, że pierwsze awizo wrzucono tego a drugie tego i koniec z ich strony polemiki.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

lto pisze:WPA musi wszcząć postępowanie, więc to czy poczekasz dwa czy tygodnie na potwierdzenie tego faktu o niczym nie świadczy.
Trzeba pamiętać, że Policja ma swoją kancelarię, w której pisma lubią sobie poleżeć z tydzien i dłużej zanim trafią na pocztę.

Tak więc dostaniesz ten frustrujący świstek, cierpliwości. ;)
Cierpliwy w kontaktach z urzędami jestem, na pozwolenie na budowę domu w sumie czekałem 1,5 roku.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”