WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

jacwawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2016, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: jacwawa »

Bombel pisze:
Pan Boleslaw pisze:Promesę do teczki na pamiątkę i koniec zagadnienia.
Dowcipniś :) Szkoda, by się zmarnowała, a skoro WPA dało "zielone światło", to fajnie byłoby ją wykorzystać teraz lub w przyszłości, nieprawdaż? Wcześniej jednak lepiej jest się upewnić jak to wygląda w praktyce, szczególnie, że odpowiedź nie została udzielona na piśmie. Dostałem jeszcze możliwość zmiany decyzji na brak podziału.
Pan Boleslaw pisze:Natomiast w części odbiegającej od głównego tematu zadałem jeszcze pytanie inne, na które może zechcesz a może nie zechcesz odpowiedzieć, a które brzmi: po co nie przedłużać licencji? To mnie ciekawi bardzo.


Raczej nie zechcę Cię "karmić" :) jeśli masz potrzebę zadawania pytań indywidualnych, nie na potrzeby wątku jest taki przycisk jak "PW" .
Dalej nie mogę zrozumieć co ma do tego fakt, czy masz decyzję z podziałem, czy nie? Na promesie z podziałem jest na pierwszej stronie informacja, że jest to promesa na strzelbę, a na promesie bez podziału jest na drugiej stronie napisane, że jest to promesa na którą możesz kupić poza bocznym zapłonem, centralnym zapłonem również strzelbę. Więc na jedną i drugą możesz kupić strzelbę dopóty dopóki nie zmienia Tobie decyzji.

Ps. Jak kolega Garfield słusznie zauważył nie ma licencji na cz. Mój błąd.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

Ja tylko piszę to, co mi Pani powiedziała w WPA, że jeśli zdecyduje się na zmianę decyzji, tj. bez podziału to strzelby nie będę mógł kupić, tylko taki rodzaj broni, na jaki mam licencję zawodniczą (tj. mógłbym wykorzystać promesy tylko na pistolety i karabiny, zarówno cz i bz). Trochę to chaotycznie brzmi, ale tak właśnie mi powiedziano, a jeśli zostanę z obecną decyzją mogę sobie kupić strzelbę bez względu na brak licencji S na 2019 z wykorzystaniem posiadanej już promesy :583: z racji, że mi bardzo na tej strzelbie nie zależy, po prostu wyślę zapytanie do WPA czy jeśli wykorzystam promesę zgodnie z przeznaczeniem w obecnym stanie rzrczy (decyzja - licencja) to wywoła to jakieś skutki prawne, w tym wypadku zmianę decyzji, czy nie - jak poinformował mnie pracownik WPA.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2019, 20:47 przez Bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Bombel pisze:Ja tylko piszę to, co mi Pani powiedziała w WPA, że jeśli zdecyduje się na zmianę decyzji, tj. bez podziału to strzelby nie będę mógł kupić, tylko taki rodzaj broni, na jaki mam licencję zawodniczą (tj. mógłbym wykorzystać promesy tylko na pistolety i karabiny, zarówno cz i bz).
To jakaś piramidalna bzdura jest. Jak masz decyzję bez podziału, to masz promesy z napisem "broń palna sportowa w celu sportowym" i NIKT, NIGDZIE nie będzie Ci zaglądał w licencję. Bo niby na jakiej podstawie? Możesz kupić każdą broń sportową. Jeśli WPA postanowi cofnąć pozwolenie na gładką lufę, to pozwolenie bez podziału zostanie zmienione na "bez podziału, z wyłączeniem broni gładkolufowej", a na promesach będzie "broń palna sportowa z wyłączeniem broni gładkolufowej, w celu sportowym". I tyle.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

KG92RS pisze:To jakaś piramidalna bzdura jest. Jak masz decyzję bez podziału, to masz promesy z napisem "broń palna sportowa w celu sportowym" i NIKT, NIGDZIE nie będzie Ci zaglądał w licencję. Bo niby na jakiej podstawie? Możesz kupić każdą broń sportową. Jeśli WPA postanowi cofnąć pozwolenie na gładką lufę, to pozwolenie bez podziału zostanie zmienione na "bez podziału, z wyłączeniem broni gładkolufowej", a na promesach będzie "broń palna sportowa z wyłączeniem broni gładkolufowej, w celu sportowym". I tyle.
Czyli wg Ciebie odwrotność tego co powiedzieli w WPA, czyli zmiana decyzji na bez podziału, umożliwiłaby posiadanie broni gładkolufowej bez względu na stan licencji, tylko wtedy, jeśli nie zaznaczyliby przy nowej decyzji, że z wyłączeniem gładkiej? Tylko nadal nie wiem co dalej jeśli zostanę przy podziale na bz, cz i gładką, a nie mam pełnej licencji, marnuję miejsce?
Ostatnio zmieniony 11 marca 2019, 21:35 przez Bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Bombel pisze: Czyli wg Ciebie odwrotność tego co powiedzieli w WPA, czyli zmiana decyzji na bez podziału, umożliwiłaby posiadanie broni gładkolufowej bez względu na stan licencji?
Dopóki w decyzji o pozwoleniu na broń w celu sportowym, masz wpisaną broń gładkolufową, albo masz decyzję w celu sportowym, bez podziału i bez wpisanego wyłączenia broni gładkolufowej, możesz taką broń kupić i posiadać.
Jeśli WPA będzie chciało, to może wszcząć postępowanie administracyjne w celu ograniczenia Twojego pozwolenia, czyli wyłączenia z niego broni gładkolufowej. Jeśli taka decyzja zostanie wydana i się uprawomocni, stracisz pozwolenie na broń gładkolufową w celu sportowym i będziesz miał dwa wyjścia: pozbyć się tej broni w terminie określonym w ustawie, albo przerejestrować ją na inne pozwolenie, które obejmuje gładką lufę (jeśli takowe posiadasz - np. pełne kolekcjonerskie, szkoleniowe, albo "na broń sportową w celu kolekcjonerskim").

Pani w WPA naopowiadała Ci głupot. Przypominam: z WPA dyskutuje się wyłącznie na piśmie. Na gębę, to można tylko powiedzieć "Dzień dobry."
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

Ok, dzieki KG92RS za rzeczową odpowiedź.
Nie mając nic do stracenia, zastanawiam się mimo wszystko nad zapytaniem pisemnym, jestem ciekaw oficjalnego stanowiska. Dzisiaj Pani z WPA konsultowała nawet interpretację z mojego pierwszego dzisiejszego postu z kimś wyżej, kto jej to potwierdził (telefonicznie) :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Rozszerzenie pozwolenia na broń sportową w celu kolekcjonerskim: postępowanie wszczęte 5 lutego (oczywiście - sprawa szczególnie skomplikowana), decyzja odebrana od listonosza dzisiaj, czyli 5 kwietnia. W trakcie - telefoniczna prośba o dostarczenie aktualnego zaświadczenia o przynależności do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim (pierdoła jestem i nie pomyślałem wcześniej) i dodatkowego uzasadnienia, bo wnioskowałem o dużo. Decyzja "zgodna z żądaniem strony". Pewnie dałoby się szybciej, ale - z powodu braku czasu i błędu klubu - dostarczenie zaświadczenia zajęło mi prawie trzy tygodnie.

WPA KSP -> pełen profesjonalizm, żadnych problemów.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Tomtap »

papiery na pozwolenie złożone 8 styczeń 2019, oczywiście od ręki "skomplikowany charakter", od ręki też wymiana zaświadczenia klubowego na takie z datą bieżącego roku, po dwóch miesiącach przedłużenie bo u mnie musieli sprawdzać strasznie starą i dawno nieaktualną pierdoł z dawnego miejsca zamieszkania, gdzie nie mogli znaleźć papierów i w końcu 28 marca wydana decyzja, odebrana osobiście 1 kwietnia, promesy 3 dni później. wszystko sympatycznie, bez warczenia na uciążliwego petenta ;-)
Renmonte
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 21:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Renmonte »

No to moje spostrzezenia sa mocno zbiezne z dwiema ostatnimi wypowiedziami :)

Wniosek zlozony 19 lutego, przygotowany bylem wzorowo, bo nawet na polecenie podpisania zdjec moglem milczaco z usmiechem obrocic uprzednio na blat wylozone fotki. Wywiad srodowiskowy przez telefon 1 marca. Szybko. Dzielnicowy naprawde fajny gosc.

No I schody. 22 marca 16:00 telefon z prywatnego numeru komorkowego: "szanowny Panie, ja bardzo przepraszam, wszystko ok, ja juz bym Panu wystawil ale naczelnikowi nie podoba sie zaswiadczenie z 2018 a wniosek z 2019, jakby to nie byl problem.I przy okazji statut". Mysle ok, byla historia o koledze z licencja z 2018, 10 PLN I w tydzien z KS Amator bede mial nowe papiery.

1 kwietnia, poniedzialek 17:30....w WPA ludzi po horyzont....no to zalatwilem. Ale lapie za telefon, do goscia na komorke : "jasne, pewnie juz schodze nie ma problemu". Udalo sie.

Siedze w domu czekam na te wymarzone papiery jak starsza pani w oknie, I nic. Zdobyty numer komorkowy nie odpowiada dwa dni z rzedu. Dzwonie na oficjalny. Pani jeszcze zdazyla po ustaleniu numeru postepowania przekierowac mnie na inny numer. Dzwonie, odzywa sie gosc z biurka obok, ktorego slyszalem w sluchawce jak rozmawialem z kolezanka 30 sek wczesnie :) I mi oznajmia, ze nie dotarl do nich wynik wywiadu srodowiskowego :) jakos wczesniej wszystko bylo. Moze liczyli za zaswiadczenie z klubu dluzej mi zajmie. Jak mowilem dzielnicowy fajny, to sobie zweryfikuje dla wlasnej satysfakcji, ze koledzy z palacu kreca :)

Moral z tej przydlugiej historii taki, ze wyglada na to, ze w WPA KSP maja odgorny przykaz wykorzystywac maksymalnie te 2 miesiace i nie ma sie co spodziewac zalatwienia sprawy wczesniej, nawet jakby dobrze szlo na poczatku :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Renmonte pisze: wyglada na to, ze w WPA KSP maja odgorny przykaz wykorzystywac maksymalnie te 2 miesiace
Może i tak, ale przynajmniej nie robią sztucznych problemów "z liczbami".
emancy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 05 stycznia 2019, 17:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: emancy »

WPA KSP: wniosek (sportowe + kolekcjonerka sportowa + dopuszczenie) złożony 17 stycznia. Decyzje wydane 27 lutego, a w międzyczasie stracone ~3 tygodnie na ponowne zaświadczenie ze stowarzyszenia kolekcjonerskiego (KS Amator), bo było wystawione 28 grudnia poprzedniego roku (3 tygodnie pochłonęła poczta na trasach WPA->ja, KS Amator->ja, ja->WPA, broń boże nie KS Amator). Czyli bez tego wyrobiliby się pewnie w miesiąc, a więc nie mają odgórnego prikazu na wykorzystanie 2 miesięcy pod korek.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2019, 20:38 przez emancy, łącznie zmieniany 1 raz.
krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krzH »

U mnie poszło w 2,5 tygodnia. Przez ten czas raz odwiedzałem WPA aby poprawić wniosek. Zrobiłem to ręcznie na wydrukowanym, parafowalem i było ok. Wszystko osobiście może dlatego tak szybko.
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: mrq »

Rozszerzałem o gładką lufę - wniosek złożony 20.02. Decyzja z 8.04, odebrana 15.
Renmonte
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 21:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Renmonte »

U mnie sie okazalo, ze sprawa wisiala przez brak wynikow wywiadu srodowiskowego od dzielnicowego. No to dzwonie do swojego wyjasnic, bo spoko gosc, I byl szczerze zdziwiony. Okazalo sie, ze chodzi o poprzedni meldunek. Przemeldowalem sie w koncu od rodzicow pol roku temu :)

Pech chcial, ze dzielnicowy ze starego adresu byl na jakims szkoleniu/urlopie zagramanica ale dorwalem go dzien po powrocie I wywiad przeprowadzil 16.04.

Papiery zlozylem 19.02 wynik powinien byc do 19.04. Dzwonilem do swojego prowadzacego 19.04 "zlozyc zyczenia" :) I obiecal, ze jak ta druga opinia wplynela do systemu to mi decyzje wystawi jeszce tego dnia od reki :) ale w miedzyczasie przedluzyli mi podobno sprawe o 3ci miesiac (mozna w ogole?)

Czekam teraz co pierwsze przyjdzie, bo informacji o kolejnym przedluzeniu oficjalnie od nich nie mam :/ Jutro jeszcze przedzwonie czy sie w koncu ogarneli bo mialy byc zakupy na majowke a tu lipa :/
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bonus »

Czy ktoś kto składał wniosek o promesy przez epuap mógłby mi podpowiedzieć czy otrzymał jakąś informację na skrzynkę? Złożyłem wniosek 25 kwietnia z prośbą o ich przeslanie pocztą i zastanawiam się czy zostały już może wysłan, ew. czy w ogóle ktoś zajął się sprawą...

Dodam, że w tym samym dniu złożyłem oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do odwołania (wszystkie 3 decyzje zgodnie z wnioskami), więc zakładam że z miejsca się "uprawomocniły" i powinni procesować wniosek o promesy...

Z góry dziękuję za podpowiedź.
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”