WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Do tej pory wszystkie sklepy dawały mi dwie faktury, jedną dla mnie a drugą dla WPA ;)
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Klochard »

WPA pomimo deklaracji o przedłużeniu postępowania wyrobiło się w ustawowym miesiącu pomimo "psiej grypy".
Wnioskowałem o 25 sportu i 10 kokekcji plus dopuszczenie.
Dostałem wszystko tak, jak chciałem.
Dołączyłem segregator startów.

Brawo dla WPA Warszawa.

Przy okazji- czy warto wystąpić o promesy via ePUAP?
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Idaho »

Możesz, działa. Trwa 7 dni plus poczta, ale załatwisz sprawę bez wychodzenia z domu.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Piotr335
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Piotr335 »

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

Strzelam od dwóch lat. W zawodach startuję od roku. Wreszcie przyszedł czas na złożenie wniosku o pozwolenie.

We wrześniu złożyłem w WPA Warszawa podanie o pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie. Dodatkowo złożyłem również podanie o dopuszczenie.

24 września – złożenie podania. 10 sztuk sportowej z podziałem, 12 sztuk kolekcjonerskiej bez podziału. Do moich potrzeb wystarczy w zupełności. Dołączyłem listę startów w zawodach. Miałem tego sporo wiec nie było problemu z ilością i rodzajem startów. Dodatkowo informację o uprawnieniach prowadzącego strzelanie i uprawnienia sędziowskie (klasa III), które zrobiłem na początku roku wraz z wykazem zawodów, w których sędziowałem. To nie jest wymagane ale też nie jest zabronione wiec dołączyłem.
Uprzejmy pan przy okienku od razu kazał mi poprawić 12 sztuk kolekcjonerskiego na 10 sztuk bo na pierwsze podanie nie dadzą więcej. Lekko zaskoczony nie kłócąc się poprawiłem na 10 sztuk.
10 października – odebrałem z poczty zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Data na piśmie 5 października.
14 października – telefon od dzielnicowego w miejscu zameldowania. Standardowa rozmowa. Pytania o pracę, miejsce zamieszkania jakie podałem w zgłoszeniu. Poszło szybko i przyjemnie.
15 października – telefon od drugiego dzielnicowego. Umówiłem się na drugi dzień po pracy.
16 października – wizyta dzielnicowego. Bardzo przyjemna rozmowa. Pogadaliśmy o strzelaniu i szafach do przechowywania. Mam już jedną zamocowaną wiec dzielnicowy od razu zrobił zdjęcia tabliczek znamionowych. Wizyta u sąsiadów też bez problemu. Potem spokojne czekanie na decyzję.

15 – listopada odebranie z poczty trzy pozwolenia i czerwoną książeczkę (dopuszczenie). Data na pozwoleniu 6 listopada. Jedyna zmiana to zmniejszenie ilości kolekcjonerki do 10 sztuk przy składaniu wniosku.

Całość zajęła 53 dni. Po złożeniu wniosku trafiłem na wątek na forum odnośnie WPA Warszawa i czytając rady kolegów widzę, że mógłbym zmienić to i owo. Na razie zostaje tak jak jest. Teraz oczekiwanie na promesy i zakupy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Piotr335 pisze:widzę, że mógłbym zmienić to i owo. Na razie zostaje tak jak jest.
Przy sportowym, warto występować o maksimum tego, na co pozwalają zgromadzone starty. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości da się rozszerzyć -> nie wiemy, jak i kiedy zmieni się ustawa i jak - po zmianie - będą traktowane dotychczasowe decyzje.
Piotr335
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Piotr335 »

Zgadza się. Mogłem trochę podkręcić liczbę na pozwoleniu sportowym. Jak zabraknie miejsca będę rozszerzał. Miejmy nadzieję, że kiedy to się stanie nie będzie problemów.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Toost »

Piotr335 pisze:Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.
24 września – złożenie podania. 10 sztuk sportowej z podziałem,
Po grzyba wnioskowałeś o podział? Dali Ci pozwolenie na 10szt czy podzielili ile czego?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Piotr335
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Piotr335 »

Napisałem uzasadnienie dla każdej sztuki i tak dostałem jak uzasadniłem. Nie ma tragedii bo mam głównie centralny zapłon a tym rodzajem jestem najbardziej zainteresowany. Gdybym złożył bez podziału to też by przeszło bo starty mam ale tego nie wiedziałem przed złożeniem wniosku. Na razie mam 3 boczny, 5 centralny i 2 gładka lufa.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Podziałem nie ma się co stresować - zdejmuje się go prostym wnioskiem, bez badań i innych utrudniaczy.

Ważne, żeby mieć dwa pozwolenia na pełny zakres broni sportowej i dopuszczenie.
Awatar użytkownika
Michal_00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2017, 12:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Michal_00 »

Cześć

Czy ktoś dysponuje, albo istnieje gdzieś lista, które gminy z Mazowsza podlegają pod WPA Warszawa oraz do jakich WPA przypisane są pozostałe mazowieckie gminy ?
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Spodziewałbym się, że wszystkie powiaty inne niż na poniżej mapie podlegają pod Radom:

Obrazek

http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2018, 13:05 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hubert »

KG92RS pisze: Przy sportowym, warto występować o maksimum tego, na co pozwalają zgromadzone starty. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości da się rozszerzyć -> nie wiemy, jak i kiedy zmieni się ustawa i jak - po zmianie - będą traktowane dotychczasowe decyzje.
Po zmianie ustawy nic nie da rady rozszerzyć ani nie będzie można znieść podziału i trzeba będzie robić nowe pozwolenie od nowa. Dlatego warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku o zmianę decyzji dot. ilości posiadanej broni czy też znieść podział. Zawsze można zawiesić postępowanie, dostrzelać starty i odwiesić postępowanie.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
Michal_00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2017, 12:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Michal_00 »

lto pisze:Spodziewałbym się, że wszystkie powiaty inne niż na poniżej mapie podlegają pod Radom:

http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/
Czy można się sugerować podległymi komendami powiatowymi ?
Czy jeśli pod KSP podlegają komendy w Pruszkowie, Piasecznie czy Grodzisku Mazowieckim to mogę zakładać, ze mieszkańcy rejonów tych komend podlegają pod warszawskie WPA ?
Pozdrawiam
Michał
miszelin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 25 września 2018, 22:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: miszelin »

Tak. Podlegają.
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Piotrek_114 »

Panowie, czy ktoś z Was przerabiał wysłanie wniosku z potwierdzeniem opłaty o wydanie promesy pocztą ? Odbieranie wiem,że funkcjonuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”