WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

zim
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Warszawa po nowemu

Postautor: zim » 2017-09-27, 17:47

Zadzwoń i zapytaj o co chodzi.
Peace through superior firepower.

Awatar użytkownika
igloo

Postautor: igloo » 2017-09-27, 18:23

Musicie Panowie pamiętać ze w sprawach urzędowych w WPA ( poza rzecz jasna UOBiA) obowiązuje KPA.
A KPA dość precyzyjnie określa obowiązki i prawa stron postępowania.
Pozdrawiam
:-D

Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Postautor: MicromaX » 2017-09-27, 18:26

zlozyles czy wyslales ?
jak zlozyles to od razu do reki dali ci kartke , jak wysylasz to powiadamiaja listownie o wszczeciu postepowania.

modoc

Postautor: modoc » 2017-09-27, 18:36

U mnie dwa tyg. po wysłaniu dostałem wniosek o wszczęciu postępowania.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2017-09-27, 18:55

zabek pisze:Witam wszystkich.
Ja złożyłem dokumenty 30 sierpnia. I nie dotarło do mnie jeszcze pismo o wszczęciu postępowania. :(

Ja składałem 1 czerwca papiery, a pismo o wszczęciu postępowania dotarło 28 czerwca. Do dzielnicowego też...
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mosberg 930 JM

Awatar użytkownika
lasooch

Postautor: lasooch » 2017-09-27, 19:09

25 lipca - wniosek o pozwolenia wysłany do WPA pocztą, dostarczony 27 lipca do kancelarii (data rozpoczęcia postępowania)
9 sierpnia - telefon z WPA z prośbą o uzupełnienie licencji pzss i poświadczonego wykazu startów (na licencję wciąż czekałem, wykaz startów dałem świadomie bez pieczątek z klubu, bo mi prezes robił pod górę...)
17 sierpnia - wizyta dzielnicowego
9 sierpnia - wystawienie zawiadomienia o wszczęciu postępowania i przedłużeniu terminu zakończenia do 27 września, dokument dostarczony pocztą 18 sierpnia
8 września - wystosowana pisemna prośba o dołączenie licencji i poświadczonego wykazu startów na wnioskowaną ilość broni, dostarczone do mnie pocztą 19 września
11 września - licencja pzss i poświadczony wykaz startów dostarczone osobiście do WPA
19 września - wystawione decyzje, dostarczone pocztą 27 września

Tak to wyglądało u mnie.
Strzelać nie umiem, ale lubię... :wink:

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2017-09-27, 19:34

lasooch pisze:I dlatego przy występowaniu o pozwoleństwo od razu wnioskowałem o ilość, która w moim wypadku jest już "na zapas" (...) Także z mojej strony ukłon dla WPA, tempo zupełnie akceptowalne, ilości też rozsądne (15 sport + 10 kolekcja). Teraz już tylko promesy i zakupy :)

Zrobiłem dokładnie tak samo. Tylko mamy nieco inne definicje pojęcia "zapas" :)

zabek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: zabek » 2017-09-27, 20:24

zim pisze:Zadzwoń i zapytaj o co chodzi.

Dzwoniłem dziś. Dostałem informacje że postępowanie jest wszczęte. Dokumenty do mnie i dzielnicowego wysłane. Wygląda na to że utknęły gdzieś na poczcie. Składałem osobiście.

Awatar użytkownika
AlphaStr

Postautor: AlphaStr » 2017-09-27, 21:12

lasooch pisze:25 lipca - wniosek o pozwolenia wysłany do WPA pocztą, dostarczony 27 lipca do kancelarii (data rozpoczęcia postępowania)
9 sierpnia - telefon z WPA z prośbą o uzupełnienie licencji pzss i poświadczonego wykazu startów (na licencję wciąż czekałem, wykaz startów dałem świadomie bez pieczątek z klubu, bo mi prezes robił pod górę...)
17 sierpnia - wizyta dzielnicowego
9 sierpnia - wystawienie zawiadomienia o wszczęciu postępowania i przedłużeniu terminu zakończenia do 27 września, dokument dostarczony pocztą 18 sierpnia
8 września - wystosowana pisemna prośba o dołączenie licencji i poświadczonego wykazu startów na wnioskowaną ilość broni, dostarczone do mnie pocztą 19 września
11 września - licencja pzss i poświadczony wykaz startów dostarczone osobiście do WPA
19 września - wystawione decyzje, dostarczone pocztą 27 września

Tak to wyglądało u mnie.

Nie kazali Ci dostarczyć licencji w terminie 2 tygodni od rozpoczęcia postępowania?
Też długo czekałem na swoją (i też odebrałem 11 września), jednak w ramach ostrożności przeczekałem z wnioskiem dla WPA do 24 sierpnia.
Termin wyznaczyli mi do 24 października, 14 września miałem dzielnicowego.
Teraz czekam, ale zamierzam w przyszłym tygodniu zadzwonić kontrolnie, czy może nie będzie wcześniej ;)
9x19 / .45 / 5,45x39

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2017-09-27, 22:05

KG92RS pisze:Przed chwila odebrałem postanowienie o wydłużeniu postępowania o kolejny miesiąc (trzeci). "Ponieważ nie zebrano pełnego materiału dowodowego, pozwalającego na wydanie decyzji".

Ty się ciesz! W WPA Poznań nawet nie chcą zbierać materiał dowodowego. Choćbyś miał kolekcje, publikacje swoje, organizację wystaw itd... to oni mają to w du*** i nawet nie przyjmą takich dowodów bo "po co Pan to daje, wydłuży Pan postępowanie a nie damy Panu więcej".
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2017-09-27, 22:23

MicromaX pisze:zlozyles czy wyslales ?
jak zlozyles to od razu do reki dali ci kartke , jak wysylasz to powiadamiaja listownie o wszczeciu postepowania.

Nie ma znaczenia -> jak złożyłem osobiście, z potwierdzeniem złożenia, to i tak dostałem pismo z informacją o wszczęciu postępowania.

Awatar użytkownika
lasooch

Postautor: lasooch » 2017-09-27, 23:56

AlphaStr pisze:Nie kazali Ci dostarczyć licencji w terminie 2 tygodni od rozpoczęcia postępowania?

Wręcz przeciwnie. Sam proponowałem czy nie wysłać wniosku o zawieszenie postępowania, gdyby licencja nie przyszła w ciągu 2 tygodni, ale usłyszałem, że mam się nie wygłupiać i że z licencją spieszyć się nie muszę, byle dostarczyć przed wyznaczonym terminem finału :one:
Ostatnio zmieniony 2017-09-27, 23:57 przez lasooch, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelać nie umiem, ale lubię... :wink:

Awatar użytkownika
AlphaStr

Postautor: AlphaStr » 2017-09-28, 00:06

to miło z ich strony :-D
ja dostałem razem z potwierdzeniem rozpoczęcia procesu list, w którym właśnie dwa tygodnie otrzymałem na uzupełnienie tego braku.
9x19 / .45 / 5,45x39

modoc

Postautor: modoc » 2017-09-28, 02:59

Zależy kto prowadzi twoje postępowanie. Ja odrazu z zawiadomieniem o wszczęciu dostalem pismo o dostarczenie oryginału licencji i patentu wszystko na 4 karteczkach. Kolega dostał wszystko na 1 kareczce i nie chcieli oryginałów.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2017-10-02, 13:54

KG92RS pisze:Właśnie się okazało, że rozszerzenie pozwolenie kolekcjonerskiego, jednak nie jest takie proste, szybkie i "automatyczne". Przed chwila odebrałem postanowienie o wydłużeniu postępowania o kolejny miesiąc (trzeci). "Ponieważ nie zebrano pełnego materiału dowodowego, pozwalającego na wydanie decyzji". To pewnie dlatego, że wnioskowałem o zmianę z 10 na 50 :)

Zwiększenie o 40 sztuk nie przeszło. WPA zgłosiło stanowczy sprzeciw, hehe. Oficer prowadzący: "Komendant się nie zgodził, możemy standardowo zwiększyć o 10 sztuk...". "Krakowskim targiem" stanęło na połowie, czyli 20 -> z dodatkowym uzasadnieniem (znaczy listą tego, co - mniej więcej - planuję kupić). Pierwotny wniosek o rozszerzenie sprowadzał się do stwierdzenia "bo się skończyło" :) Dzisiaj właśnie listonosz przyniósł decyzję: "zezwalam na posiadanie łącznie 30 egzemplarzy broni sportowej w celu kolekcjonerskim".

Chwilowo kończę "boje" z WPA o liczby. Mam, co chciałem - łącznie 64 sztuki, na jakiś :) czas wystarczą.
Niedługo zaczynam walkę o zniesienie podziału :)

Wróć do „Prawo i broń - WBP”