WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Raz napisałem że odbiorę osobiście to wysłali pocztą. Kolega chciał żeby mu wysłali to się po 2 tygodniach okazało że dokumenty czekają w WPA aż odbierze. Nigdy nie wiesz czym cie WPA zaskoczy ;) Ostatnio wysyłałem wniosek o promesę przez Epuap, poprosiłem o wysyłkę pocztą i o dziwo wysłali.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

e tam, gadacie, za kazdym razem otrzymywalem telefon, ze to juz :516:

gdybym na cos narzekal na WPA to musialbym sie za to wyspowiadac ;)

Wesolych Swiat!
hipek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 października 2017, 05:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: hipek »

Do mnie rowniez dzwonili z pytaniem w jaki sposob sobie zycze odebrac promesy jak zapomniałem tego napisać we wniosku.
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x18 / 9x19 / .38 / 12/76
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

pojke123 pisze:Mam pytanie czy ktoś musiał się dodatkowo stawiać w WPA przy składaniu wnioskuo promesy przez epuap? Mineły mi 3 tygodnie i cisza...
Ja składałem wniosek osobiście i po miesiącu promes nadal nie ma. Wyraźnie zaznaczałem, że dostarczenie pocztą. Tak więc niekoniecznie ePUAP musi być tu winny.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Zadzwoń, założę się że czekają. Ewentualnie zgubili wniosek. Przerabiałem obydwie opcje :P
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Muszę pochwalić nasze WPA za sprawne działanie w kwestii wydawania promes.

15 grudnia (sobota) złożyłem przez ePUAP wniosek o wydanie promes. Domyślam się, że wnioskiem zajęli się dopiero w poniedziałek (o pracę w weekend ich nie posądzam), a już w środę (19 grudnia) były wystawione nowe promesy. Stempel na kopercie jest z 21 grudnia (zaznaczyłem we wniosku wysyłkę pocztą i tak też zrobili).

Suma summarum od złożenia wniosku do wysłania promes uwinęli się w niecały tydzień a trzeba mieć na uwadze, że po drodze był weekend i generalnie całość przypadła na dość gorący przedświąteczny koniec roku.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Qba pisze:15 grudnia (sobota) złożyłem przez ePUAP wniosek o wydanie promes.
Ja złożyłem takowy wniosek (również przez ePUAP) 18 grudnia. Promes jeszcze nie ma.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

nie minelo jeszcze nawet 7 dni (roboczych)... wymagajacy jestes...

tez skladalem w podobnym terminie, a wybieram sie po dobior w tygodniu po nowym roku i na pewno bedą
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: vantv8 »

rokada pisze:Składałem wniosek o zwiększenie liczby sztuk, gdy miiałem jeszcze niewykorzystane promesy. Jako uzasadnienie napisałem, że cechą rynku broni kolekcjonerskiej jest jego nieprzywidywalność i wynikający z tego brak możliwości planowania zakupów, więc bardzo pożądane jest posiadanie takiej liczby niewykorzystanych zaświadczeń, która uchroni mnie od "stracenia okazji" w momencie oczekiwania na wydanie zmienionej decyzji (a takie oczekiwanie, jak wiadomo, trwa wiele tygodni czy nawet miesięcy). WPA nawet się nie zająknęło na temat konieczności dalszego uzasadniania, decyzja została zmieniona zgodnie z moim wnioskiem.
Nie mogę wyjść coraz bardziej z podziwu, jak w innych urzędach jest normalnie.
Kolega, mając wolną jedną promesę, złożył podanie o rozszerzenie pozwolenia na broń kolekcjonerską używając dokładnie takiego samego uzasadnienia. Na to WPA K-ce odpowiedziało (dalej tradycyjnie dla nich niestety), że takiego wała, nie wykorzystał przysługujących mu uprawnień, a poza tym to nie leży w interesie społecznym itd.... Kiedy na Śląsku będzie jak u was....
Ale to jeszcze nie koniec. A żeby tego było mało, wykorzystał w międzyczasie ostatnią wolna promesę. Myślał, że spełnił wymóg, na straży którego WPA tak gorliwie stanęło i wreszcie będzie mógł jak człowiek kontynuować zainteresowania powiększając kolekcję (zresztą już od kilku tygodni czeka na niego w sklepie zarezerwowana kolejna sztuka). Na to ostatnio dostał pismo przedłużające na trzeci miesiąc postępowanie. Z treści tego pisma można wywnioskować, że jak nie pochwali się wystawami w których brał udział, to nici z rozszerzenia. A trzeba wspominać, że rozszerzenie dalej nie leży w interesie społecznym?
pusty.basen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2018, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pusty.basen »

Drodzy, czy ktoś z Was złożył wniosek o wydanie pozwolenia pod koniec grudnia i dostał wezwanie do złożenia aktualnych zaświadczeń o członkostwie w klubie / stowarzyszeniu kolekcjonerskim?

Próbowaliście dyskutować z WPA, że zaświadczenia nie mają terminu ważności, czy wszelkie próby rozmowy są bezcelowe i trzeba mimo wszystko dostarczyć nowe dokumenty?
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: modoc »

Musisz dostarczyć. Dlatego kiepsko jest zaczynać na koniec roku. Podwójna robota.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Hubert »

Nawet przy rozszerzeniu o liczbę egzemplarzy broni wymagali licencji na bieżący rok. Dla nich jest to potwierdzenie aktywnego uczestnictwa w strzelectwie sportowym. Bez tego nie przeskoczysz biurokracji i wydania pozytywnej decyzji.
Podobnie będzie o członkostwo w stowarzyszeniu kolekcjonerskim.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2019, 11:37 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
cedrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 07 marca 2017, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cedrus »

Ja także musiałem dostarczyć potwierdzenie członkostwa w stow. sportowym i kolekcjonerskim. Pierwsze składałem jakoś przed Świętami 2017 roku, a po Nowym Roku dostałem pismo z żądaniem przedstawienia aktualnych papierów. Licencję miałem wydaną na rok 2018, więc z tym problemu nie było.
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Idaho »

Wilek1 pisze:nie minelo jeszcze nawet 7 dni (roboczych)... wymagajacy jestes...

tez skladalem w podobnym terminie, a wybieram sie po dobior w tygodniu po nowym roku i na pewno bedą
Głupio zapytam - a, zgodnie z przepisami, urząd ile ma czasu na wydanie promes? Bo chwalenie WPA, że wydali w 7 dni roboczych, słabo o nas świadczy.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

AFAIK to właśnie 7 dni a dokładnie "zaświadczenie powinno być wydane bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie siedmiu dni." - Art. 217 KPA.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2019, 22:31 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”