WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Hehe, też mam urodziny za parę dni, ale usłyszałem że w związku z tym co najwyżej uroczyście mogę pocałować ich w d..ę :P
compton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 19:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: compton »

Czesc,
Ja dzwonilem kilka dni temu zeby sprawdzic status (zostaly 2tyg do decyzji) i powiedziano ze za duzo pracy maja zeby sprawdzac... Myslicie, ze osobista wizyta bylaby bardziej skuteczna?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

compton pisze: Ja dzwonilem kilka dni temu zeby sprawdzic status (zostaly 2tyg do decyzji) i powiedziano ze za duzo pracy maja zeby sprawdzac... Myslicie, ze osobista wizyta bylaby bardziej skuteczna?
Byłaby. Tylko po co? Nic nie przyspieszysz, a tylko odciągniesz ich od pracy poprzez zmuszenie do przeglądania/udostępnienia papierów (oni wszystko mają w teczkach, nic nie jest elektronicznie). Czyli - będzie dłużej... Bo w tym czasie mogliby już pisać dla kogoś decyzję :)
compton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 19:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: compton »

Widze ze srednio wszystko jest gotowe po 6 tygodniach stad podejrzewam ze moja dezycja moze byc juz wydana... biorac pod uwage ze zwykly list szedl do mnie miesiac mysle ze lepiej sprawdzic...Jesli dodac do tego fakt, ze czasem pomimo informacji o odbiorze osobistym wysylaja, to tym bardziej warto sprawdzac status...
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2017, 13:54 przez compton, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Równo 7 dni temu wysłałem wniosek o promesy. Mailem i faksem, dla pewności. Dziś dowiedziałem się że mail nie dotarł, a z faksu zaginęła jedna karteczka, akurat także z wnioskiem. Potwierdzenie przelewu doszło razem z oświadczeniem, a wniosku nie ma, mimo że poszedł ciagiem jako druga z trzech kartek. Nie mam już do nich siły :(
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wrc69 »

Dlaczego nie wysyłasz poleconym?
Ja wysyłam poleconym za potwierdzeniem odbioru. Wg. aplikacji poczty polskiej - Envelo, list przychodzi następnego dnia. Od tej daty Organ ma 7 (siedem) dni na wystawienie zaświadczenia (art.217 KPA). Za dotrzymanie terminu liczy się datę stempla pocztowego. Czyli wysyłasz list (dajmy 2 dni), piszą zaświadczenie, odsyłają (2 dni) - na 11 dzień po wysyłce powinien zadzwonić do drzwi listonosz z poleconym.
Zawsze z Organem porozumiewaj się na piśmie, listem poleconym. Jeśli chcesz drogą elektroniczną, musisz mieć założony profil zaufany, inaczej twoja korespondencja "zginie".
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

wrc69 pisze:Dlaczego nie wysyłasz poleconym?
Ja wysyłam poleconym za potwierdzeniem odbioru. Wg. aplikacji poczty polskiej - Envelo, list przychodzi następnego dnia. Od tej daty Organ ma 7 (siedem) dni na wystawienie zaświadczenia (art.217 KPA). Za dotrzymanie terminu liczy się datę stempla pocztowego. Czyli wysyłasz list (dajmy 2 dni), piszą zaświadczenie, odsyłają (2 dni) - na 11 dzień po wysyłce powinien zadzwonić do drzwi listonosz z poleconym.
Zawsze z Organem porozumiewaj się na piśmie, listem poleconym. Jeśli chcesz drogą elektroniczną, musisz mieć założony profil zaufany, inaczej twoja korespondencja "zginie".
Pozdrawiam
Maile z załącznikami faktycznie do nich nie docierają. Bez załączników -> bez problemów. Testowane kilka razy. Z Pocztą Polską jest trochę więcej kłopotu, niż piszesz -> o ile my możemy wysłać priorytetem, który rzeczywiście dociera po dwóch dniach, o tyle oni odsyłają zwykłym poleconym -> a to potrafi potrwać... W samej Warszawie, z dzielnicy do dzielnicy, nawet 10 dni... Jak mi zależy na czasie, to odbieram sam, u nich. Tak jest najszybciej.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Farmazon. Docierają maile z załącznikami, bo wysłałem im kwity a potem widziałem je w dokumentacji. Też wcześniej mi powiedzieli, że nie można nic przesłać do nich mailem. To, że nie docierają to śpiewka żebyście tego nie robili i nie dokładali roboty. Inaczej się tego wytłumaczyć nie da.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2017, 14:03 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

krajes86 pisze:Farmazon. Docierają maile z załącznikami, bo wysłałem im kwity a potem widziałem je w dokumentacji.
Może docierają z opóźnieniem -> próbowałem raz. Przesłałem wniosek o wystawienie promes z potwierdzeniem przelewu, około 10 rano. Około 14 jeszcze nie dotarł. W tym przypadku nie bardzo działa teoria o dokładaniu roboty, bo promesy i tak dostałem :)
Za to bez załączników -> nigdy nie było problemów. Sprawdzałem kilka razy.

Przy okazji -> jak tam "walka", udało się?
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Trwa.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Dino1984 »

Dino1984 pisze:
wiktor-w2 pisze:nie ma szans na promesy wcześniej niż ustawowo czyli 7 dni od dziś. żadnych problemow i całkiem szybko.
Dziiiiiiiiiwneeeeee.... mi pan prowadzący postępowanie powiedział przez telefon, żebym po odbiór decyzji przyjechał z napisanym wnioskiem o promesy to mi je wyda w pół godziny (czytaj: na poczekaniu).
Dziś odebrałem kwity.
Pan prowadzący czekał na mnie już z wydrukowanymi promesami. Dałem mu wypisane wnioski i potwierdzenie opłaty i od razu dał mi promesy.

Całe postępowanie trwało od 22 czerwca, czyli miesiąc i trochę ponad tydzień przy czym skutecznie przedłużył mi je drugi dzielnicowy nie wysyłając opinii faksem (mogło być ze dwa tygodnie mniej).
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wrc69 »

krajes86 pisze:Farmazon. Docierają maile z załącznikami, bo wysłałem im kwity a potem widziałem je w dokumentacji. Też wcześniej mi powiedzieli, że nie można nic przesłać do nich mailem. To, że nie docierają to śpiewka żebyście tego nie robili i nie dokładali roboty. Inaczej się tego wytłumaczyć nie da.
A masz na to jakieś potwierdzenie oprócz "...widziałem je w dokumentacji..."?
Ja wysyłam poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru i takim listem też otrzymuję korespondencję. Z Organem nie wolno załatwiać nic "na gębę", na wszystko muszą być "kwity" (potwierdzenia).
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Jeśli to za słaby dowód dla Ciebie, że widziałem na własne oczy w dokumentacji coś co wysłałem mailem to bardzo mi przykro..
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wrc69 »

Dla mnie??? A co mnie to obchodzi?
Dla Ciebie, gdy zechcesz wysłać PONAGLENIE ze względu na BEZCZYNNOŚĆ, czy PRZEWLEKŁOŚĆ.
DRUKOWANYMI literami zaznaczyłem frazy do wpisanie do wyszukiwania (Ctrl+F) w PDF-ie, Dz.U.2017.1257 Kodeks postępowania administracyjnego -ujednolicony.
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Panowie, nie ma się o co kłócić. Faktem jest, że mail może pewne rzeczy przyspieszyć - przy dobrej woli obu stron, szczególnie WPA :) Z drugiej strony, taka forma komunikacji, daje dobry "dupochron" WPA, bo - w przypadku, kiedy z czymś nie zdążą (a mają sporo pracy...), łatwo jest powiedzieć "nie doszło"... Dlatego, jeśli zależy nam na formalnym potwierdzeniu nadania/dostarczenia, to tylko Poczta Polska i/lub ePuap.
Osobiście z maila korzystam tylko wtedy, kiedy WPA mnie o to poprosi.

Przy okazji -> jakoś tak żyłem w przeświadczeniu, że postępowanie dotyczące rozszerzenia pozwolenia kolekcjonerskiego, nie jest "szczególnie skomplikowane" :) Niestety, jest -> właśnie dostałem zawiadomienie o wszczęciu, ze standardową formułką i przedłużeniem do dwóch miesięcy. I zapowiedzią kontroli warunków przechowywania...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”