WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

bartson0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 listopada 2016, 10:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: bartson0 »

Kilka dni temu uzyskałem pozytywną decyzję dotyczącą pozwolenia na sport (8 egz.). We wniosku o wydanie pozwolenia napisałem następujący zwrot "proszę o wydanie pozwolenia bez dzielenia tej ilości na poszczególne rodzaje". W decyzji, którą otrzymałem jest zwrot "zezwalam na posiadanie ośmiu (8) egzemplarzy broni palnej sportowej w celu sportowym". Nie ma w niej nic o podziale więc rozumiem, że chodzi dostałem pozwolenie bez podziału. Czy mam rację?

Kolejne pytanie dotyczy podanie o wydanie promes. We wzorze zamieszczonym na stronie KSP jest zapis "Zgodnie z posiadaną decyzją administracyjną zezwalającą na posiadanie broni palnej ……………………………. (rodzaj broni), w celu…………………………………………. proszę o wydanie zaświadczenia(eń) uprawniającego(ych) do zakupu broni, tj.:……………………………." Skoro mam pozwolenie bez podziału na rodzaje to rozumiem, że nie wpisuje nic w polu "rodzaj broni"? Chcąc dostać 8 promes, a nie wiedząc co kupię, jak wypełnić to podanie?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

(...) wnoszę o wydanie mi ośmiu sztuk zaświadczeń upoważniających do zakupu jednej sztuki broni palnej sportowej w celu sportowym (...)
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2018, 13:41 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

ula pisze: słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.
Tyle dają na kolekcjonerskie. Na sport - w zależności o startów, a dokładnie od liczby różnych konkurencji.
BEZ PROBLEMÓW dostałem w WPA KSP decyzję sportową na 34 sztuki. Czyli koledzy minęli się z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: sql »

Ja również - 19 sport plus 15 kolekcjonerka.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Toost »

Jak już piszecie na ile dostaliście to piszcie kiedy, bo w zeszłym roku i teraz to może być całkowicie co innego.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

ula pisze: słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.
Przez takie głupie gadanie kolegów też wnioskowałem tylko o 10 sztuk mimo że konkurencji miałem więcej. Na szczęście na ich podstawie rozszerzyłem. Proszę nie powielać tych bzdur.
hipek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 października 2017, 05:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: hipek »

ja zlozylem podanie w listopadzie 2017, wnioskowalem o 10szt. na sport i 30 na kolekcje, po tel. z WPA z info, że 30szt nie przejdzie zmienilem na 10/10 i dostalem bez przepychanek
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x18 / 9x19 / .38 / 12/76
monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: monterek »

A czy ktoś z szanownych kolegów pisał może o rozszerzenie pozwolenia na broń sportową i mógłby mi podrzucić uzasadnienie lub podpowiedzieć jak to napisać?
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: vantv8 »

1krzysztof pisze:Niekoniecznie.
Uzyskałem rozszerzenie o 4 szt. BZ mając jeszcze 2 szt. wolnych promes BZ.
Luty 2016.
Wpa Was tam chyba rozpieszcza. Katowice twardo nie chcą rozszerzyć, kiedy ma się niewykorzystaną jedną pozycje jednego rodzaju broni. Nie jest w interesie społecznym ... itd.
Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: mrrruczit »

Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co WPA Warszawa działa błyskawicznie - dostał moje podanie o pozwolenie w środę (pocztą), a w piątek miałem telefon żebym poprawił zapis o dopuszczenie (nie wpisałem literek) :)
War, war never changes...
Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lipca 2018, 19:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Rafalek »

Witajcie wszyscy,

WPA Warszawa:

Mój pierwszy post mam nadzieje, że nie będzie wstydu :D
Postanowiłem się podzielić swoją małą historią, jestem ciekawy czy ktoś może miał podobnie jak ja :)
Złożyłem wniosek o pozwolenie na broń (sport, sport kolekcja - 18 sztuk w sumie) dnia 23.05.2018,
Otrzymałem decyzję pozytywną dnia 03.07.2018 z datą wystawienia na 27.06.2018 (Czyli miesiąc na wydanie decyzji + niecały tydzień na dostarczenie przez pocztę).


Mój problem polega na tym, że we wniosku napisałem kilka oświadczeń, z którymi nie wiem co się stało:
Oczywiście od razu zaznaczę, że nie mam ŻADNYCH pretensji do nikogo, po prostu mnie ciekawi w jaki sposób takie zgłoszenia są przetwarzanie i jak to powinienem wcześniej napisać by przeszło bez problemu, być może ktoś mnie poprawi teraz i pomoże to przyszłym osobom
Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej.
Pierwsza część przebiegła pomyślnie, czyli nie dano mi okazji wglądu do moich akt (tak jak chciałem, prawdopodobnie skróciło to czas oczekiwania).
W przypadku pozytywnej decyzji, pozwolenie oraz zaświadczenie odbiorę osobiście.
Druga część nie została spełniona, gdyż wszystkie dokumenty otrzymałem pocztą (nikt do mnie nie dzwonił z informacją, że np dokumenty są do odbioru, szkoda bo mam 20min z pracy do WPA). Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
Jednocześnie wnioskuję o wydanie dwóch zaświadczeń na zakup broni do celów sportowych.
Promes żadnych nie otrzymałem niestety :(

Oczywiście wszystkie opłaty były w załącznikach, np:
"4) dowód wniesienia opłaty 34 zł za wydanie zaświadczeń do zakupu broni (promesy)"
Podczas składania wniosku Policjant zauważył ten fragment o wydaniu od razu promes (chyba troszkę się zdziwił) i zapytał "chce Pan od razu przy decyzji promesy?", powiedziałem coś w stylu "jeśli to nie będzie problem i decyzja będzie pozytywna to tak, było by świetnie jeśli od razu otrzymał bym promesy", powiedział, że to będzie na tyle i później już tylko czekałem.

Każda wizyta w WPA oczywiście mega pozytywna i wszyscy starają się być pomocni, pochwała się należy :)

Ogólnie to wygląda tak, jakbym te oświadczenia napisałem źle? formalnie nie wystarczająco by dalej przeszły akceptację? (jakkolwiek to brzmi), że nawet WPA na nie w żaden sposób nie odpowiedziało?
Wiem, że dosyć nietypowo, że od razu wnioskowałem o promesy ale nie widziałem powodu czemu by tak nie zrobić :D

Aktualnie dzisiaj złożyłem w pełnej formie podanie o promesę, poinformowano mnie bym przyszedł za tydzień (czyli standard chyba?), nic na miejscu nie wspominałem o swoim wniosku. Nie chciałem chyba w sumie niepotrzebnie zamieszania robić...

Co o tym sądzicie? ;)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Rafalek pisze: Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
To jeszcze zobacz, co masz napisane na tej książeczce -> nie jest to "Legitymacja posiadacza broni" :)
Rafalek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lipca 2018, 19:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Rafalek »

KG92RS pisze:
Rafalek pisze: Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
To jeszcze zobacz, co masz napisane na tej książeczce -> nie jest to "Legitymacja posiadacza broni" :)
Hehe w sumie racja, zastanawiałem się z początku gdzie ja tu wcisnę te numery seryjne :)
No to jeszcze najlepsze przed mną ;)
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Rafalek pisze:
Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej.
Pierwsza część przebiegła pomyślnie, czyli nie dano mi okazji wglądu do moich akt (tak jak chciałem, prawdopodobnie skróciło to czas oczekiwania).
W przypadku pozytywnej decyzji, pozwolenie oraz zaświadczenie odbiorę osobiście.
Druga część nie została spełniona, gdyż wszystkie dokumenty otrzymałem pocztą (nikt do mnie nie dzwonił z informacją, że np dokumenty są do odbioru, szkoda bo mam 20min z pracy do WPA). Co ciekawe jednak wraz z dokumentami dostałem nawet czerwoną książeczkę, za co bardzo szanuje. Słyszałem, że książeczki dostaje się przy rejestracji pierwszej broni a tu niespodzianka :)
Jednocześnie wnioskuję o wydanie dwóch zaświadczeń na zakup broni do celów sportowych.
Promes żadnych nie otrzymałem niestety :(
W kwietniu miałem DOKŁADNIE taką samą sytuację. Co do promes to od razu zadzwoniłem do WPA z pytaniem gdzie są promesy, za które zapłaciłem i o które wnioskowałem. Coś tam posprawdzali u siebie i powiedzieli, że ich błąd i jak chcę to mogę odebrać je tego samego dnia albo od razu wyślą pocztą. Poza tym wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: woytas »

vantv8 pisze:
1krzysztof pisze:Niekoniecznie.
Uzyskałem rozszerzenie o 4 szt. BZ mając jeszcze 2 szt. wolnych promes BZ.
Luty 2016.
Wpa Was tam chyba rozpieszcza. Katowice twardo nie chcą rozszerzyć, kiedy ma się niewykorzystaną jedną pozycje jednego rodzaju broni. Nie jest w interesie społecznym ... itd.
Poczytaj chłopie w wątku o Katowicach co trzeba zrobić gdy nie masz wykupionych wszystkich promes. Opisuję moje doświadczenia zakończone sukcesem.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”